AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Włoch z wypoczynkiem (9 dni - autokar)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu o godz. 5:00 i następnie wyjazd do Włoch. Nocleg w okolicach Tarvisio.

Dzień 2

Tego dnia udamy się do miasta Św. Antoniego - Padwy. Według legendy założycielem miasta był legendarny wódz trojański - Antenor, który salwując się ucieczką z Troi przybył na Półwysep Apeniński. W mieście tym odwiedzimy Sanktuarium tego Świętego w którym oprócz grobu Św. Antoniego przechowywane są jego relikwie. Nocleg planowany jest w okolicy Chiusi.

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się do Rzymu. Jeśli będzie taka możliwość w tym dniu zaplanowane jest spotkanie z Papieżem Franciszkiem na modlitwie „Anioł Pański”. Po wspólnej modlitwie zwiedzimy największy Kościół świata, Bazylikę Św. Piotra. Będąc na Watykanie podejdziemy do grobu Bł. Jana Pawła II. W okolicach Watykanu przewidziany jest także czas do własnej dyspozycji. Z Watykanu udamy się do Bazyliki św. Pawła za Murami, która jak nazwa wskazuje – znajduje się poza dawnymi murami miejskimi. Zgodnie z tradycją Bazylika wznosi się nad grobem Apostoła Narodów. Nocleg w okolicy Rzymu.

Dzień 4

Dzień ten w całości przeznaczymy na zwiedzanie Rzymu. Stolicę Włoch poznawać będziemy w czasie spaceru, rozpoczynając od „Matki i Głowy Wszystkich Kościołów Miasta i Świata” – Bazyliki Laterańskiej. Następnie udamy się do największego kościoła w Rzymie poświęconego Matce Bożej – Bazyliki Santa Maria Maggiore. Zobaczymy także jeden z symboli Wiecznego Miasta – Koloseum (z zew.). Dalej udamy się przy Forum Romanum do więzienia Mamertyńskiego - według tradycji, święci Piotr i Paweł mieli spędzić w nim ostatnie dni życia przed męczeńską śmiercią. Przejdziemy również przez Wzgórze Kapitolińskie i Pl. Wenecki, gdzie na Ołtarzu Ojczyzny mieści się pomnik Wiktora Emanuela II – pierwszego Króla Włoch. Po wyczerpaniu programu powrót do hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do Cascia – miasta związanego ze Św. Ritą. Święta ta jest jedną z najbardziej popularnych świętych na świecie. Rita urodziła się około roku 1380 w Roccaporena, niedaleko Cascia we Włoszech. Kult świętej Rity rozpoczął się wraz z jej śmiercią. Cuda nie przestały się mnożyć: uzdrowienia i nawrócenia. Papież Urban VIII podpisał dekret o beatyfikacji w roku 1628,natomiast papież Leon XIII kanonizował ją 24 maja 1900 roku, wyznaczając jej święto na dzień 22 maja. Po pobycie w Cascia zaplanowany jest przejazd do miasta ukochanego przez Św. Franciszka - Asyżu. Święty ten żył około 800 lat temu. Zainspirowani jego życiem i przesłaniem przybywają do Asyżu wierzący i ateiści, przedstawiciele różnych religii i kultur, wyrafinowani intelektualiści i weekendowi pielgrzymi. Odwiedzimy Bazylikę tego Świętego z jego grobem oraz odbędziemy spacer po uliczkach ukształtowanych w Średniowieczu. Udamy się także do Dolnego Asyżu, gdzie znajduje się jedna z największych bazylik na świecie - Bazylika Patriarchalna (Santa Maria degli Angeli). W bazylice tej znajduje się Porcjunkula - kolebka ruchu franciszkańskiego. To w niej Święty Franciszek rozpoczął swoje nauki i obok niej zmarł. Nocleg w tym dniu planowany jest w okolicach Asyżu.

Dzień 6

Przejazd do Sanktuarium Loretańskiego. Loreto to jedno z najpiękniejszych sanktuariów maryjnych we Włoszech. To właśnie w tym mieście, otoczony ścianami wspaniałej bazyliki, znajduje się tzw. Domek Matki Bożej, nawiedzany od wieków przez tłumy pielgrzymów. Tradycja mówi, że w 1291 r., kiedy to upadła ostatnia twierdza krzyżowców w Ziemi Świętej - port Akkon, domek NMP zabrali z Nazaretu aniołowie, by nie sprofanowali go czciciele Allacha. Przenieśli go najpierw do Ilirii, a w 1294 r. do Loreto. W godzinach popołudniowych przejazd do hotelu w okolicy Rimini – tego dnia będzie już możliwość plażowania (godzina przyjazdu do hotelu jest uzależniona m in. od czasu spędzonego w Loreto.

Dzień 7

Dzień przeznaczony na wypoczynek nad Morzem Adriatyckim.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd na Polski Cmentarz Wojenny w Bolonii - San Lazzaro di Savena. Jest to największy cmentarz z okresu II Wojny Światowej poświęcony polskim żołnierzom na terenie Włoch. Zostało tutaj pochowanych ponad 1400-stu Polaków walczących w armii generała Andersa. Dalej tego dnia przejedziemy na nocleg w okolice Grazu.

Dzień 9

Powrót na miejsce zbiórki z dnia pierwszego przewidziany na godziny późno-wieczorne, a nawet nocne. W czasie przejazdu powrotnego jest przewidziana przerwa na Kahlenbergu w celu odprawienia mszy św.


Oferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.


Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy

Galeria: Wlochy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]