AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Fatimy (8 dni - samolot)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu i następnie przejazd autokarem na lotnisko do Berlina. Po przylocie do Madrytu przejazd do centrum Stolicy Hiszpanii, gdzie zaplanowany jest spacer od placu Hiszpańskiego do Puerta del Sol poprzez Plaza Mayor i przy Pałacu Królewskim. Z centrum Madrytu udamy się na nocleg w okolice Avili.

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się na spacer po Avili. Miasto jest znane przede wszystkim z tego, że tutaj się urodziła oraz spędziła swoje dzieciństwo św. Teresa Wielka. Wraz ze św. Janem od Krzyża jest uważana za założycielkę karmelitów bosych. W mieście będziemy podziwiać wspaniale zachowane mury obronne, Katedrę (zew.), Stare Miasto oraz kościół przyklasztorny, który został wzniesiony nad domem Świętej. Po pobycie w Avili przejazd na nocleg w okolice Oviedo.

Dzień 3

Spacer po Oviedo. Znajdują się tutaj liczne pałace jak i kościoły wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wśród najcenniejszych obiektów, które zwiedzimy, należy wymienić katedrę pobudowaną w XIV wieku i mieszczącą dziś najcenniejszą relikwię na terenie Hiszpanii jaką jest tzw. „Chusta z Oviedo”. Następnie tego dnia udamy się na Plażę Katedr. Znajdują się tutaj łuki skalne dochodzące nawet do 30 metrów wysokości, które do złudzenia mogą przypominać katedry. Jest to doskonały przykład jak nieobliczalna, a zarazem twórcza potrafi być natura. Tego dnia udamy się na nocleg do Santiago de Compostela.

Dzień 4

Po śniadaniu pobyt w Santiago de Compostela. Według tradycji miasto to powstało dzięki biskupowi Irii, który doprowadzony przez gwiazdę (z łaciny: campus stellae - "pole gwiazdy" stąd nazwa miasta) odkrył tu ok. 830 roku grób św. Jakuba Starszego apostoła. W roku 896 król Asturii Alfons II Wielki wybudował nad grobem bazylikę. Tak jak miliony pielgrzymów my także nawiedzimy grób Św. Jakuba i będziemy spacerować po uliczkach tego przepięknego galicyjskiego miasta. W godzinach popołudniowych udamy się do miejsca położonego nad Oceanem Atlantyckim i oddalonego od Santiago de Compostela o około 90 km. To miejsce to Finisterra, skalisty przylądek, dawniej uważany za najdalej wysunięte miejsce świata. Za tym przylądkiem był już tylko nieznany ocean i dalej otchłań, w którą spadają statki. Będąc w tym miejscu nazwanym Końcem Ziemi (Finis Terra) pielgrzym uważał, że dotarł na krańce świata. Obmywał się w falach Atlantyku i mógł wrócić do domu - obmyty z grzechów. Nocleg w hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 5

Przejazd do Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry (Bom Jesus de Monte), które jest położone zaledwie kilka kilometrów od Bragi. Jest to drugie najczęściej odwiedzane sanktuarium na terenie Portugalii. Szczególną popularnością wśród odwiedzających cieszą się barokowe schody prowadzące do kościoła – mają one ponad 100 metrów długości i są uważane za jeden z najpopularniejszych widoków z Portugalii. Dalej tego dnia udamy się już do Fatimy i będziemy uczestniczyć w nabożeństwie drogi krzyżowej. Po jej zakończeniu udamy się do miejscowości Aljustrel, gdzie znajdują się domy trójki Pastuszków, którym objawiła się Matka Boża. Nocleg w Fatimie. Tego dnia będzie możliwość uczestniczenia w modlitwie różańcowej oraz procesji na terenie Sanktuarium.

Dzień 6

Do południa pobyt na terenie Sanktuarium w Fatimie, a następnie dla chętnych przejazd na plażowanie do miejscowości Nazare położonej nad Oceanem Atlantyckim. Nocleg w Fatimie. Tego dnia będzie możliwość uczestniczenia w modlitwie różańcowej oraz procesji na terenie Sanktuarium.

Dzień 7

Przejazd do Lizbony. Stolica Portugalii to piękne miasto o specyficznej atmosferze, w którym zobaczymy między innymi: Katedrę, miejsce, gdzie stał rodzinny dom Św. Antoniego oraz Plac Dos Restauradores. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w dzielnicy Belem, w której zwiedzimy słynny klasztor Hieronimitów (UNESCO) oraz zobaczymy pomnik odkryć geograficznych upamiętniający sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gama oraz Ferdynanda Magellana. Po wyczerpaniu programu przejazd na nocleg w okolice Madrytu.

Dzień 8

Przejazd na lotnisko w Madrycie skąd nastąpi wylot powrotny do Berlina. Zakończenie pielgrzymki na miejscu zbiórki z dnia pierwszego.

Zapisy na pielgrzymkę prowadzi ks. Adam Pieckenhagen kliknij tutaj

.


Oferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.


Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy

Galeria: Portugalia


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]