AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Lourdes i na Costa Brava (11 dni)


Dzień 1

3.00 - zbiórka uczestników wyjazdu i następnie wyjazd na nocleg w okolice Miluzy.

Dzień 2

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do klasztoru Saint-Gildard w Nevers, gdzie znajduje się ciało Św. Bernadetty Soubirous. Świętej tej objawiała się Matka Boża w Lourdes w 1858r. W 1866 roku Bernadetta wstąpiła do nowicjatu sióstr w Nevers i pozostała tam aż do swojej śmierci. Zmarła 16 kwietnia 1879 roku. Od tego czasu mamy do czynienia ze spektakularnym, ciągle trwającym cudem, a mianowicie ciało Św. Bernadetty, wbrew wszelkim prawom natury, w ogóle nie ulega procesowi rozkładu zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego, do dnia dzisiejszego zachowując zadziwiającą świeżość i piękno... Z Nevers udamy się na nocleg do Rocamadour.

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Rocamadour. Z miastem tym związanych jest wiele przekazów. Jeden z nich mówi, że 70 r n.e. to ustronne i dzikie miejsce upodobał sobie Zacheusz, mąż Św. Weroniki. Zamieszkał w jaskini i obok zbudował kaplicę dla N.M.P. W niej umieścił figurkę Czarnej Madonny. Jak mówi kolejny przekaz, figurka została wyrzeźbiona przez samego Św. Łukasza Ewangelistę. W mieście tym odbędziemy spacer do przytulonej do skały Bazyliki Zbawiciela, w której znajduje się figura Czarnej Madonny. Następnie przejazd na nocleg do Lourdes. Wieczorem, po obiadokolacji możliwość udziału w Procesji Maryjnej (z lampionami).

Dzień 4

Lourdes jest największym Sanktuarium Maryjnym we Francji, mającym duży wpływ na każdego kto nawiedza to cudowne miejsce. W dniu tym przewidziane jest zapoznanie z Sanktuarium oraz z samym Lourdes. W godzinach południowych przejazd do Andory (jednego z mini Państw Europy położonego pomiędzy Francją a Hiszpanią w Pirenejach). W Andorze nie przewiduje się zwiedzania. Turyści z reguły korzystają z dobrodziejstw sklepów wolnocłowych. Nocleg tego dnia planowany jest w Andorze.

Dzień 5

W godzinach rannych wyjazd na Montserrat - monumentalny, specyficzny i rozległy masyw górski o stromych ścianach i szczytach przypominających iglice oraz baszty. Będąc u podnóża, trzeba mocno zadzierać głowę, by wśród pionowych ścian dostrzec położony na wąskiej półce skalnej (725m n. p. m.) słynny klasztor Benedyktynów, który jest centrum duchowym Katalonii. Na Montserrat największą czcią otaczana jest figura Czarnej Madonny. Po pobycie na Montserrat przejazd na nocleg na Costa Brava.

Dzień 6,7 i 8

Dni przeznaczone na wypoczynek. Costa Brava, czyli „dzikie wybrzeże”, to jedno z bardziej znanych i popularnych wybrzeży Hiszpanii. Swą nazwę zawdzięcza niezwykłej linii brzegowej, poszarpanym skałom, malowniczym zatoczkom oraz szerokim, piaszczystym plażom łagodnie opadającym ku morzu (Costa Maresme). W dniach 6, 7 i 8 będzie możliwość uczestnictwa w Turnieju Rycerskim i pokazie tańców Flamenco (ok. 40€), wyjazdu do Marineland (delfinarium oraz na baseny – wstęp na cały dzień ok. 30 €) oraz Water Wordu (baseny i zjeżdżalnie – wstęp na cały dzień ok. 30€). Przewidziany jest także popołudniowo-wieczorny wyjazd do Barcelony, gdzie będzie można między innymi zobaczyć Magiczną Fontannę. Jest to jedna z największych atrakcji w Barcelonie. Fontanna składa się z kilku współśrodkowych pierścieni, 3620 dysz, które wyrzucają wodę na wysokość 30 metrów oraz z 4760 różnokolorowych lamp. Łącznie w fontannie może znajdować się nawet 3 mln litrów wody.

Dzień 9

5.00 - wyjazd z Costa Brava i przejazd do Genewy. Jest to drugie pod względem liczby mieszkańców miasto Szwajcarii – stolica francuskojęzycznego kantonu Genewa. Genewa jest jednym z najbardziej urokliwych miast Europy. To siedziba międzynarodowych i światowych organizacji, miejsce bardzo rozwinięte kulturowo, z barwną historią, gdzie na każdym kroku w zabytkowych częściach miasta da się to wszystko odczuć.
W czasie naszego pobytu w tym Mieście odbędziemy spacer od Jeziora Lemańskiego do Katedry i Ratusza. Nocleg planowany jest we Francji w okolicach Genewy.

Dzień 10

Po śniadaniu wyjazd do Chamonix. Miasto to leży wśród czterystu szczytów, siedmiu dolin i ponad siedemdziesięciu lodowców głównego masywu Alp. Nad miastem króluje najwyższy europejski szczyt - Mont Blanc wielbiony m.in. przez Goethego, Byrona, Słowackiego. To dzięki niemu niepozorna kiedyś górska wioska stała się światową stolicą alpinizmu i największym narciarskim kurortem Francji. My będziemy chcieli „zdobyć” ten najwyższy masyw Europy wjeżdżając kolejką linową na Aiguille du Midi (wjazd na wysokość 3842 m. n.p.m. dodatkowo płatny około 60€). Z platformy widokowej roztacza się zapierający dech w piersiach wspaniały widok nie tylko na dolinę, w której leży Chamonix, ale także na wyciągnięcie ręki znajduje się najwyższy szczyt Europy – Mont Blanc. Z Chamonix udamy się na nocleg w okolice Miluzy.

Dzień 11

Powrót do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego planowany jest na godziny późno – wieczorne, a nawet nocne (uzależniony między innymi od godziny rannego wyjazdu z hotelu).


Oferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.


Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy

Galeria: Francja


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]