AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Portugalii i Andaluzji (9 dni - samolot)


Dzień 1

Godzina 00:30 - zbiórka uczestników wyjazdu w Poznaniu i następnie przejazd na lotnisko w Warszawie, skąd o godzinie 07:15 nastąpi wylot do Malagi. Na nocleg tego dnia udamy się w okolice Torremolinos.

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się do Granady, gdzie będziemy zwiedzać pałac oraz ogrody władców muzułmańskich - Alhambrę i Generalife (wstęp około 25€). Po zwiedzaniu nastąpi wyjazd do Kordoby (kiedyś największego miasta Europy). Podczas naszego zwiedzania Kordoby zobaczymy między innymi: Mezquita Catedral – chyba najwspanialszy na świecie przykład arabskiej sztuki budowlanej (wstęp około 8€), Pałac Biskupi oraz Ulicę Kwiatów. Powrót do hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 3

Dzień ten jest w całości przeznaczony na wypoczynek nad Morzem Śródziemnym.

Dzień 4

Tego dnia poznawać będziemy Gibraltar - terytorium zależne od Wielkiej Brytanii. W starożytności Skała Gibraltarska uważana była za jeden ze Słupów Heraklesa. W 1830 roku uzyskał status kolonii brytyjskiej. Do dziś pozostaje przedmiotem sporu pomiędzy Wielką Brytanią, a Hiszpanią. My odbędziemy wycieczkę dookoła skały Gibraltarskiej, zobaczymy między innymi Małpy Gibraltarskie oraz zwiedzimy grotę St. Michael (z uwagi na bardzo wąskie drogi wycieczkę taką można odbyć tylko taksówkami – koszt taksówki + obowiązkowe wstępy około 25€). Na nocleg udamy się w okolice Sewilli.

Dzień 5

Zwiedzanie Sewilli. W stolicy Andaluzji zobaczymy między innymi: Katedrę (wstęp około 8€), Wieżę Giralda, Ratusz, dzielnicę Santa Cruz, Alkazar (zewnątrz) oraz obiekty wystawy Ibero-Amerykańskiej. Następnie udamy się na nocleg w okolice Lizbony.

Dzień 6

Po śniadaniu przejedziemy do najbardziej na zachód wysuniętego punktu Europy - Cabo da Roca, skąd udamy się do Sintry. W Sintrze zwiedzimy nietypowy zabytek jakim jest Pałac Regaleira (Quinta da Regaleira) - rezydencję książąt portugalskich (wstęp około 6€). Odbędziemy spacer owianymi tajemnicą labiryntami korytarzy, studni oraz sekretnych przejść. Z Sinitry przejedziemy do Lizbony. Stolica Portugalii to piękne miasto o specyficznej atmosferze, w którym zobaczymy między innymi: Katedrę oraz miejsce, gdzie stał rodzinny dom Św. Antoniego, Plac Dos Rsetauradoras oraz wspaniałą dzielnicę wzniesioną po trzęsieniu ziemi w 1755 roku. W tej właśnie dzielnicy, która jest sercem tego Miasta przewidziany jest czas wolny. Kolejnym punktem programu będzie dzielnica Belem: klasztor Hieronimitów (UNESCO), róża wiatrów oraz pomnik odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gama oraz Ferdynanda Magellana. Nocleg w Fatimie.

Dzień 7

Pobyt w Fatimie - miejscu kultu Maryjnego - celu pielgrzymek z całego świata. Zwiedzanie Sanktuarium oraz wizyta w miejscowości Aljustrel – stąd pochodziła trójka pastuszków, którym objawiała się Matka Boża. Przewidziany jest także czas do osobistego wykorzystania. Nocleg w hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 8

Tego dnia odbędziemy wycieczkę do miejscowości Batalha słynącej z bitwy w 1385 r. Odwiedzimy tam Opactwo Matki Bożej Zwycięskiej wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Opactwo to jest symbolem dumy narodowej Portugalczyków i demonstracją potęgi tronu Portugalii (wstęp około 6€). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria także wpisany na listę UNESCO (wstęp około 6€). Stąd przejedziemy do Nazare - jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. W mieście tym zaplanowany jest czas na plażowanie. Powrót do Fatimy.

Dzień 9

Wylot powrotny do kraju

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy

Galeria: Portugalia


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]