AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Pragi, St. Florian, Wiednia i Budapesztu (7 dni - autokar)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu i następnie przejazd do Adrspachowa, gdzie znajduje się skalne miasto - jedno z największych i najpiękniejszych w Europie. Skalne miasto Adrspach to najpiękniejsza część Gór Stołowych, a zarazem magnes, który przyciąga turystów w Sudety. Adrspach zbudowany z piaskowca płytowego sprawia często monumentalne wrażenie, uroku dodaje mu skalny wodospad oraz piękne dwa skalne jeziorka, gdzie atrakcją jest przepływ łodziami (wstęp około 120 CZK). Po pobycie w Adrspachowie przejazd na nocleg do Pragi. Tego dnia przewidziany jest wieczorny przejazd do Krizikovej Fontanny wybudowanej w roku 1891. Fontanna znajduje się w basenie 25x45 metrów, ma ponad trzy tysiące dysz. Jej atrakcją jest ponad 1200 różnobarwnych lamp i reflektorów podwodnych oraz 55 głośników. Będziemy mieli możliwość zobaczenia słynnego pokazu typu światło i dźwięk (wstęp około 220 CZK).

Dzień 2

Dzień ten przeznaczymy na zwiedzanie Stolicy Czech. Już od ponad dziesięciu wieków, ulokowana w dolinie Wełtawy, Praga jest nie tylko magicznym miastem mostów, katedr, złotych wież i kopuł kościelnych, ale również europejską metropolią. Praga to również miasto unikalnego współistnienia różnych stylów architektonicznych oraz metropolia z labiryntem romantycznych uliczek i skarbów architektury. W czasie naszego pobytu w tym Mieście zobaczymy miedzy innymi: Klasztor Strahowski, Pogorzelec oraz Loretę, przejdziemy przez Plac Hradczański i wejdziemy na teren Zamku Praskiego (Katedra Św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka oraz Stare Schody Zamkowe - wstęp 250 CZK). Będziemy podziwiać Ogród Wallensteina i przejdziemy mostem Karola na Rynek Starego Miasta. W czasie spaceru zobaczymy także Uniwersytet Karola, Teatr Czeskich Stanów oraz Plac Wacława. Na nocleg udamy się do hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 3

Rano, po śniadaniu, przejedziemy do miejscowości Sankt Florian, miejsca w którym został pochowany Św. Florian, patron strażaków. Nawiedzimy powstały w tym miejscu kościół oraz klasztor. Po mszy św. przewidziany jest około 2 godzinny czas do własnej dyspozycji na indywidualne zwiedzenie Opactwa lub spożycie posiłku w restauracji tam się znajdującej. Z Sankt Florian udamy się na nocleg w okolice Wiednia.

Dzień 4

Dzień przeznaczony na pobyt w Wiedniu. W Stolicy Austrii zobaczymy między innymi Schonbrunn - letnią rezydencję cesarską. Pałac ten został wzniesiony w XVII-XVIII wieku na zlecenie cesarza niemieckiego Leopolda I. Obecny, barokowy wystrój został mu nadany w czasie panowania Marii Teresy - żółty kolor, na który została pomalowana elewacja, był jej ulubionym. Wnętrza pokryte są licznymi freskami i sztukaterią. Pałac ma 1441 komnat, z czego my będziemy mogli zobaczyć zaledwie 45 (wstęp około 14,00 Euro). W czasie naszego pobytu w stolicy Austrii odbędziemy także spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, gdzie znajduje się miedzy innymi: Katedra Św. Szczepana, Opera Wiedeńska oraz Hofburg - rezydencja cesarska. Będąc w Wiedniu udamy się także na Kahlenberg, gdzie zobaczymy Kościół św. Józefa. Kolacja planowana jest na zboczach Kahlenbergu w jednej z wiedeńskich "Heurige" (oberży) przy kufelku młodego wina. Nocleg w hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 5

Po śnadaniu nastąpi przejazd na półwysep Tihany. Tihany to skalisty półwysep wrzynający się głęboko w głąb Balatonu i prawie dzielący jezioro na pół. Jego obszar (12 km²) stanowi park krajobrazowy, pierwszy jaki utworzono na Węgrzech (1952r.). Choć sam półwysep wznosi się aż 25m nad poziom jeziora, sama wioska Tihany mieści się u jego podnóża. Na Półwyspie spędzimy około 2 godziny, a następnie udamy się do Budapesztu. Nasz pobyt w Stolicy Węgier rozpoczniemy od mszy św. w kaplicy wykutej w skale w Grocie Góry Gelerta. Wjedziemy także na szczyt tej góry, gdzie Austriacy wybudowali Cytadelę i skąd rozpościera się wspaniała panorama Budapesztu. Nocleg w Budapeszczie.

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Stolicy Węgier. Zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem rozpoczniemy od Wzgórza Zamkowego, gdzie znajduje się m.in.: Baszta Rybacka, neogotycki Kościół Macieja, Brama Wiedeńska oraz Zamek Królewski (obiekty te będziemy podziwiać z zewnątrz). W Budapeszcie zobaczymy także neorenesansową Bazylikę Św. Stefana, Parlament i Pomnik 1000-lecia Węgier. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd powrotny do kraju, gdzie nastąpi zakończenie wyprawy w godzinach późnowieczornych. Zanim jednak dojedziemy do domu odwiedzimy jeszcze Wyszegrad, miejsce, gdzie znajdowała się dawna rezydencja królów. Będziemy tam w Cytadeli, skąd rozciąga się wspaniały widok na Zakole Dunaju (wstęp około 1500,- HUF). Tego dnia zobaczymy także Esztergom, położony w meandrze Dunaju. Miasto to powstało już w okresie rzymskim, około I wieku naszej ery. W 1000 r. Stefan przyjął w skonstruowanej specjalnie na ten cel pierwszej na Węgrzech katedrze chrzest swych poddanych i od tego czasu Esztergom stał się najważniejszym centrum katolicyzmu w kraju. Na miejscu zburzonej później świątyni zbudowano bazylikę, która do dziś góruje nad całym miastem i jest bardzo chętnie odwiedzana przez pielgrzymów z całego świata.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy

Galeria: Węgry


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]