AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Hiszpanii i Portugalii (9 dni - samolot)


Dzień 1

Zbiórka uczestników i wylot do Madrytu – stolicy Hiszpanii. Wylot jest planowany z Berlina lub Warszawy. Należy być przygotowanym do wcześniejszego wyjazdu autokarem na lotnisko. Po przylocie do Madrytu przejazd na nocleg do Segowii.

Dzień 2

Segowia to miasto, którego starówka oraz słynny akwedukt z czasów rzymskich znajdują się na światowej liście dziedzictwa UNESCO. My odbędziemy spacer po tej Starówce, a następnie udamy się na nocleg w okolice Santiago de Compostela.

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się do Santiago de Compostela. Według legendy miasto to powstało dzięki biskupowi Irii, który doprowadzony przez gwiazdę na pewne pole (z łaciny campus stellae - to pole gwiazdy, stąd nazwa miasta), odkrył tu ok. 830 grób św. Jakuba Starszego apostoła. W roku 896 król Asturii Alfons II Wielki wybudował nad grobem bazylikę. Tak jak miliony pielgrzymów poprzez stulecia tego Sanktuarium, my także nawiedzimy grób Św. Jakuba i będziemy spacerować po uliczkach tego przepięknego galicyjskiego miasta. W dniu tym przewidziany jest także wyjazd na Cabo Finisterre – w dosłownym tłumaczeniu -„koniec ziemi”. Średniowieczny pielgrzym, który przychodził czasem po kilkumiesięcznej wędrówce do Santiago wiedział, że niedaleko (około 90 kilometrów od sanktuarium) jest koniec świata. O tym miejscu krążyły legendy – przylądek, wysokie skały, w dole spieniony ocean, za którym nie ma już nic. Na nocleg powrócimy w okolice Santiago de Compostella.

Dzień 4

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Porto. W godzinach południowych rozpoczniemy zwiedzanie Porto – miasta słynącego ze wspaniałych win. Serce miasta stanowi Praca de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, Katedra Se, Pałac Biskupi, Casa do Infante, w którym urodził się książę Henryk Żeglarz, Cais da Ribeira – najbardziej gwarne miejsce w Porto wpisane na listę UNESCO. W miarę możliwości przewidziana jest wizyta w winiarni, w której zapoznamy się z procesem produkcji słynnego Porto i gdzie warto spróbować lokalnych trunków (wstęp około 15,- €).
Gdyby uczestnicy zgodzili się na wyjazd we wczesnych godzinach rannych, odwiedzimy Coimbrę – stolicę Portugalii przed Lizboną oraz ośrodek akademicki położony nad rzeką Mondego. Następnie udamy się do Fatimy. Po przyjeździe do Fatimy zakwaterowanie i posiłek. Tego dnia planowany jest udział w modlitwie różańcowej i procesji Maryjnej.

Dzień 5

Tego dnia odbędziemy wycieczkę do miejscowości Batalha słynącej z bitwy w 1385 r. Odwiedzimy tam Opactwo Matki Bożej Zwycięskiej wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Opactwo to jest symbolem dumy narodowej Portugalczyków i demonstracją potęgi tronu Portugalii (wstęp około 6,- €). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria także wpisany na listę UNESCO (wstęp około 6,- €). Stąd przejedziemy do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. W mieście tym zaplanowany jest czas na plażowanie. Powrót do Fatimy.

Dzień 6

Dzień w całości poświęcony na pobyt w Fatimie - miejscu kultu Maryjnego - celu pielgrzymek z całego świata (udział w uroczystościach związanych z objawieniem). Przewidziany jest także czas do osobistego wykorzystania.

Dzień 7

Dzień rozpoczniemy od udziału we Mszy Św. na terenie Sanktuarium. Następnie przejedziemy do najbardziej na zachód wysuniętego punktu Europy - Cabo da Roca, skąd udamy się do Sintry. W Sintrze zwiedzimy nietypowy zabytek jakim jest Pałac Regaleira (Quinta da Regaleira) - rezydencję książąt portugalskich (wstęp około 6,- €). Odbędziemy spacer owianymi tajemnicą labiryntami korytarzy, studni oraz sekretnych przejść. Z Sinitry przejedziemy do Lizbony. Stolica Portugalii to piękne miasto o specyficznej atmosferze, w którym zobaczymy między innymi: Katedrę oraz miejsce, gdzie stał rodzinny dom Św. Antoniego, Plac Dos Rsetauradoras oraz wspaniałą dzielnicę wzniesioną po trzęsieniu ziemi w 1755 roku. W tej właśnie dzielnicy, która jest sercem tego Miasta przewidziany jest czas wolny. Kolejnym punktem programu będzie dzielnica Belem: klasztor Hieronimitów (UNESCO), róża wiatrów oraz pomnik odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gama oraz Ferdynanda Magellana. Nocleg w okolicach Lizbony.

Dzień 8

Z okolic Lizbony, po śniadaniu udamy się do San Lorenzo de El Escorial, gdzie znajduje się monumentalny zespół pałacowo-klasztorno-biblioteczny. Cały kompleks wzniesiono u podnóża łańcucha górskiego Sierra de Guadarrama. Stanowić on miał m in. ośrodek badań kontrreformacji oraz główną nekropolię hiszpańskich monarchów. Miejscu temu patronuje św. Wawrzyniec (San Lorenzo). Po zwiedzeniu Pałacu i Bazyliki (wstęp około 10,- €) udamy się na nocleg w okolicach Madrytu.

Dzień 9

Tego dnia udamy się do Madrytu – stolicy Hiszpanii. Po przyjeździe do Madrytu zaplanowany jest spacer od Placu Hiszpańskiego do Puerta del Sol poprzez Plaza Mayor i przy Pałacu Królewskim. Z centrum Madrytu udamy się na lotnisko, skąd odlecimy do Polski. Zakończenie wyjazdu.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy

Galeria: Portugalia


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]