AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Hiszpanii i Portugalii (9 dni - samolot)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu i następnie przejazd autokarem na lotnisko do Berlina. Po przylocie do Madrytu przejazd do centrum Stolicy Hiszpanii, gdzie zaplanowany jest spacer od placu Hiszpańskiego do Puerta del Sol poprzez Plaza Mayor i przy Pałacu Królewskim. Z centrum Madrytu udamy się na nocleg w okolice Awilii.

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się do Awilli. W mieście tym urodziła się między innymi św. Teresa. Podziwiać tam będziemy wspaniale zachowane mury obronne oraz Katedrę i Stare Miasto. Po pobycie w Awilli przejazd na nocleg w okolice Santiago de Compostella.

Dzień 3

Dzień rozpoczniemy od pobytu w Santiago de Compostela. Według legendy miasto to powstało dzięki biskupowi Irii, który doprowadzony przez gwiazdę (z łacińskiego campus stellae - "pole gwiazdy" stąd nazwa miasta), odkrył tu ok. 830 grób św. Jakuba Starszego apostoła. W roku 896 król Asturii Alfons II Wielki wybudował nad grobem bazylikę. Tak jak miliony pielgrzymów, poprzez stulecia tego Sanktuarium, my także nawiedzimy grób Św. Jakuba i będziemy spacerować po uliczkach tego przepięknego galicyjskiego miasta. Około godziny 14.00 nastąpi wyjazd do Fatimy. Po przyjeździe do Fatimy zakwaterowanie i posiłek. Tego dnia planowany jest udział w modlitwie różańcowej i procesji Maryjnej.

Dzień 4

Dzień w całości poświęcony na pobyt w Fatimie - miejscu kultu Maryjnego - celu pielgrzymek z całego świata (udział w uroczystościach związanych z objawieniem). Przewidziany jest także czas do osobistego wykorzystania.

Dzień 5

Dzień rozpoczniemy od udziału we Mszy Św. na terenie Sanktuarium, po której udamy się na śniadanie. Z Fatimy przejedziemy do Lizbony. Lizbona to piękne miasto o specyficznej atmosferze, w którym zobaczymy: Katedrę oraz miejsce, gdzie stał rodzinny dom Św. Antoniego, Plac Dos Rsetauradoras oraz pomnik w Belem wzniesiony w 1966 dla upamiętnienia zasług Henryka Żeglarza. Nocleg w okolicach Meridy.

Dzień 6

Po śniadaniu planowany jest wyjazd do Sewilli. W Sewilli zobaczymy między innymi: Katedrę (wew.), Wieżę Giralda, Ratusz, Santa Cruz, Stare Miasto, Alkazar oraz obiekty wystawy Ibero-Amerykańskiej. Noc spędzimy w okolicach Kordoby.

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Granady, miasta założonego przez Arabów w VIII wieku. W mieście tym zobaczymy: Alhambrę (wew.) – pałac Kalifów i Generalifie (wew. Po pobycie w Grenadzie udamy się do Kordoby (kiedyś największego miasta Europy). Podczas naszego zwiedzania Kordoby zobaczymy między innymi: Mezquita Catedral (wew.) – chyba najwspanialszy na świecie przykład arabskiej sztuki budowlanej, Pałac Biskupi oraz Ulicę Kwiatów. Po zwiedzaniu Kordoby przejazd na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 8

Z okolic Kordoby, po śniadaniu udamy się do Toledo – jednego z najpiękniejszych miast świata, siedziby Prymasa Hiszpanii. Miasto to poznamy podczas spaceru po najstarszej jego części Nocleg w okolicach Madrytu.

Dzień 9

Transfer na lotnisko w Madrycie skąd odlecimy do Berlina. Następnie transfer na miejsce zbiórki z dnia pierwszego, gdzie nastąpi zakończenie pielgrzymki.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy

Galeria: Hiszpania


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]