AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Czech i Austrii (4 dni - autokar)


Dzień 1

4.00 - zbiórka uczestników wyjazdu i następnie przejazd do Ołomuńca, miasta które od wieków należało do najbardziej znaczących miast królestwa czeskiego. W mieście tym udamy się na Rynek, gdzie znajduje się najznamienitszy zabytek Ołomuńca – Kolumna Trójcy Przenajświętszej. Jest ona największym skupiskiem rzeźb barokowych w ramach jednej struktury w Europie środkowej. W czasie naszego spaceru po tym pięknym mieście odwiedzimy Kaplicę św. Jana Sarkandra wybudowaną na miejscu dawnego więzienia, w którym w 1620 r. był on przetrzymywany i torturowany. Większość relikwii i czaszka Świętego znajduje się w Katedrze ołomunieckiej, którą także nawiedzimy. W okolicy Ołomuńca odwiedzimy jeszcze Świętą Górę (Svatý Kopeček) - miejsce pielgrzymek, od setek lat nierozerwalnie związane z krajobrazem okolicy. Monumentalny barokowy kompleks zbudowano w miejscu, gdzie zgodnie z tradycją przed ołomunieckim kupcem pojawiała się Matka Boska. Świątynię tą w czasie swej wizyty papież Jan Paweł II wyniósł do rangi bazyliki mniejszej. Po opuszczeniu Ołomuńca przejedziemy do Brna. Stolica Moraw jest drugim co do wielkości miastem Republiki Czeskiej. W czasie naszego pobytu w Brnie zobaczymy między innymi dominującą nad miastem gotycką Katedrę św. Pawła i Piotra oraz wznoszącą się naprzeciwko twierdzę Spielberg (Špilberk), w której mieściło się ciężkie więzienie. Będziemy mieć także chwilę do własnego wykorzystania w centrum miasta - na náměstí Svobody (Placu Wolności). Nocleg w okolicy Brna.

Dzień 2

Dzień przeznaczony na pobyt w Wiedniu. W Stolicy Austrii zobaczymy między innymi Schonbrunn - letnią rezydencję cesarską (z zew.). Pałac ten został wzniesiony w XVII-XVIII wieku na zlecenie cesarza niemieckiego Leopolda I. Obecny, barokowy wystrój został mu nadany w czasie panowania Marii Teresy - żółty kolor, na który została pomalowana elewacja, był jej ulubionym. W czasie naszego pobytu w stolicy Austrii odbędziemy także spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, gdzie znajduje się miedzy innymi: Katedra Św. Szczepana, Opera Wiedeńska oraz Hofburg - rezydencja cesarska. Będąc w Wiedniu udamy się także na Kahlenberg, gdzie zobaczymy Kościół św. Józefa. Na nocleg udamy się do Mariazell.

Dzień 3

Przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Maria Zell. Początki tego Sanktuarium sięgają 1157 r., kiedy to mnich benedyktyński Magnus udał się w tę górzystą okolicę, aby rozpocząć pracę duszpasterską wśród miejscowej ludności. Na drogę wziął ze sobą wyrzeźbioną w drewnie lipowym figurkę Maryi. Wieczorem 21 grudnia 1157 r. zmęczonemu mnichowi zagrodził drogę olbrzymi głaz. Magnus zwrócił się do Maryi o pomoc i wnet kamień rozłupał się na kawałki, czyniąc drogę wolną. Uznając to miejsce za cudowne, mnich umieścił statuetkę Maryi w pniu drzewa i zbudował tam dodatkowo drewnianą kapliczkę przypominającą celę zakonną (zelle). Od nazwy Maria in der Zelle (Maria w celi) powstała obecna nazwa miejscowości Mariazell. W dalszej części dnia przejedziemy do miejscowości Sankt Florian, miejsca, w którym został pochowany Św. Florian, patron strażaków. Nawiedzimy powstały w tym miejscu kościół oraz klasztor. Po mszy św. przewidziany jest około 2 godzinny czas do własnej dyspozycji na indywidualne zwiedzenie Opactwa lub spożycie posiłku w restauracji tam się znajdującej. Z Sankt Florian udamy się na nocleg w okolice Pragi.

Dzień 4

Dzień ten przeznaczymy na zwiedzanie Stolicy Czech. Już od ponad dziesięciu wieków, ulokowana w dolinie Wełtawy, Praga jest nie tylko magicznym miastem mostów, katedr, złotych wież i kopuł kościelnych, ale również europejską metropolią. W czasie naszego pobytu w tym Mieście zobaczymy między innymi: Klasztor Strahowski, Pogorzelec oraz Loretę, przejdziemy przez Plac Hradczański i wejdziemy na teren Zamku Praskiego (Katedra Św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka oraz Stare Schody). Będziemy podziwiać Ogród Wallensteina i przejdziemy mostem Karola na Rynek Starego Miasta. W czasie spaceru zobaczymy także Uniwersytet Karola, Teatr Czeskich Stanów oraz Plac Wacława. Po wyczerpaniu programu powrót na miejsce zbiórki z dnia pierwszego.


Oferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.


Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy

Galeria: Austria


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]