AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka śladami św. Pawła w Grecji (12 dni - autokar, prom)


Dzień 1
6.00 – zbiórka uczestników wyjazdu i następnie przejazd na nocleg w okolice Zagrzebia.

Dzień 2
Po opuszczeniu hotelu udamy się do centrum Zagrzebia. Stolica Chorwacji to blisko milionowe miasto, pięknie położone na trzech wzgórzach. Wielu uważa, że przypomina Wiedeń czy Budapeszt, bo przez długi czas pozostawało w obrębie Austro-Węgier. My w czasie naszego krótkiego pobytu zobaczymy Stare Miasto, a w nim między innymi: Gradec i Kaptol z kościołem św. Katarzyny, placem św. Marka i kościołem pod tym samym wezwaniem, którego dach jest ozdobiony w niezwykły sposób – kolorowymi herbami Zagrzebia i Chorwacji. Przejdziemy również pod Pałac Bana, który jest obecnie siedzibę prezydenta Chorwacji. W godzinach południowych udamy się do Sanktuarium Maryjnego Marija Bistrica. Marija Bistrica - to niewielka miejscowość, położona w pobliżu Parku Krajobrazowego Medvednica. Znajduje się tam najważniejsze narodowe Sanktuarium Maryjne, które określane bywa przez samych Chorwatów "chorwacką Częstochową". Obiektem kultu jest XV wieczna drewniana figura Matki Bożej z Dzieciątkiem. Na nocleg udamy się w okolice Belgradu.

Dzień 3

Dzień w całości przeznaczony na przejazd do Salonik.

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie Salonik - drugiego co do wielkości miasta Grecji. Zobaczymy między innymi: Bazylikę św. Dymitra, Białą Wieżę, panoramę miasta czy też pozostałości po 8 kilometrowych murach miejskich, wzniesionych przez Wenecjan w 1430 r. Przewidziany jest także czas wolny na kawę, po którym nastąpi przejazd do Kalambaki. Kalambaka to miejsce określane jako jeden z 7 cudów świata. To właśnie tam na słupach skalnych sięgających ok. 600 m n.p.m. średniowieczni mnisi wznieśli swoje siedziby. Mistyczne, znane z ascezy i modlitwy miejsce w Grecji, nazywane jest przez Greków "Wiszącymi Klasztorami". Klasztory te są unikatem zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Tak wspaniałego dzieła ludzkiej wyobraźni, uporu, a przede wszystkim wiary, nie znajdziecie Państwo w żadnym innym zakątku Grecji. Planowany jest przejazd drogą między Monastyrami oraz odwiedzenie dwóch, spośród sześciu czynnych klasztorów – będzie w nich można zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską, która do dziś poraża swoim ogromem i pięknem. W programie oprócz zwiedzania klasztorów przewidziany jest pobyt w wytwórni ikon bizantyjskich. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Delf – miejsca kultu Apollina i słynnej wyroczni, do której przybywali nawet wysłannicy wrogich Grecji królestw. Będziemy mogli zwiedzić ruiny Świętego Kręgu Apollina, Świętą Drogę, Skarbiec i Teatr. Na nocleg i obiadokolację udamy się do Aten.

Dzień 6

Po śniadaniu pakowanie bagaży i następnie rozpoczniemy zwiedzanie Aten. W Stolicy Grecji zobaczymy: Marmurowy Stadion na którym odbyło się otwarcie I Igrzysk Olimpijskich ery nowożytnej jak również odbyła się ceremonia zakończenia maratonu w 2004 roku, wzgórze Akropolu, ze świątynią poświęconą bogini Atenie – Partenonem i Areopagiem - skałą na której św. Paweł przemawiał do Greków. Zobaczymy także Starożytną Agorę, Rzymskie Forum oraz najstarszą dzielnicę miasta - Plakę. Na nocleg udamy się do Tolo. Tolo to malownicza miejscowość wypoczynkowa położona nad Zatoką Argolidzką na Peloponezie. Czysta woda, słoneczne, piaszczyste plaże i egzotyczna roślinność uprzyjemniają wypoczynek. Wieczorem zapraszają wczasowiczów liczne kawiarnie, restauracje i dyskoteki.

Dzień 7

Wypoczynek w Tolo.

Dzień 8
Wypoczynek w Tolo.

Dzień 9
Po śniadaniu przejazd do Myken – miejsca najcenniejszych wykopalisk archeologicznych, a następnie dojazd do Epidauros, gdzie poznamy imponujący amfiteatr. W godzinach popołudniowych czas wolny w Tolo. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10
Po śniadaniu pakowanie bagaży i następnie przejazd do Koryntu, w którym w latach 51 , 52 n.e. św. Paweł spędził 18 miesięcy. W średniowieczu koryncki akropol stał się jedną z najpotężniejszych twierdz w Grecji (w miarę możliwości czasowych, za dodatkową opłatą jest możliwy wjazd autokarem na punkt panoramiczny). Wyjeżdżając z Korytu do Patry zatrzymamy się przy moście przerzuconym nad Kanałem Korynckim. Budowę tego kanału ukończono w 1893 roku. Po dojeździe do Patry wejście na prom udający się do Ancony i zakwaterowanie w kabinach 4-osobowych.

Dzień 11
Po przypłynięciu do Ancony (prom płynie około 23 godziny) przejazd na nocleg w okolice Bolonii.

Dzień 12
Śniadanie, następnie udamy się w drogę powrotną do Kraju. Przyjazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego w godzinach późno-wieczornych lub nocnych.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy

Galeria: Grecja


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]