AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Gruzji (10 dni - samolot)


Dzień 1

Przejazd do Berlina. Wylot do Gruzji. Lądowanie w Kutaisi o godz. 14:35. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Tbilisi.

Dzień 2

Zwiedzanie Tbilisi: katolicki kościół NMP i św. Piotra i Pawła, kościół Kaszweti – związany z cudem urodzenia przez kobietę kamienia, bazylika Anchischati z VI wieku i katedra Sioni – najważniejszy obiekt sakralny Gruzji. Spacer po Starym Tbilisi (łaźnie, kościół ormiański), po Placu Wolności oraz po alei Rustawelego (czas wolny m.in. na tradycyjny gruziński obiad). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Wyjazd na zwiedzanie regionu Kachetia – prowincji Gruzji wschodniej słynącej ze swoich winnic i gastronomii: klasztor w Bodbe - gdzie według legendy modliła się święta Nino, a wskutek jej modlitw ze skały wybiła woda, której picie lub zanurzenie się w niej ma moc uzdrawiania i chroni przed wszelkimi chorobami; twierdza w Signaghi - potężna forteca z drugiej połowy XVII wieku, bajecznie położona na skraju płaskowyżu, który wznosi się nad rozległą doliną rzeki Alazani, Akademia Ikalto - kompleks klasztorny założony w drugiej połowie VI w., a zarazem ważny ośrodek naukowy na Zakaukaziu, katedra Alawerdi - najbardziej znacząca świątynia w całej Kachetii, wizyta w jednaj z kachetyjskich winnic – możliwość degustacji i zakupu wina. Obiadokolacja i nocleg w Tbilisi.

Dzień 4

Wyjazd na zwiedzanie monastyru Dawid Garedża - kompleksu monastyrów Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego położonych na półpustynnych stokach góry Garedża, spacer do ruin monasteru Udabno i podziwianie Azerbejdżanu, powrót do Tbilisi. Tradycyjna gruzińska biesiada – supra. Nocleg w Tblisi.

Dzień 5

Tblisi - wjazd kolejką na wzgórze pod twierdzę Narikala - panorama stolicy, Świątynia Metechi (XIII w.), twierdza Narikala (IV w.) - jedna z najstarszych fortyfikacji w Tbilisi, pomnik Matki Gruzji, Skwer Lecha Kaczyńskiego - najbardziej znaczący polski akcent w mieście. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w Tblisi.

Dzień 6

Wyjazd do Kazbegi: po drodze przejazd do Mcchety i zwiedzanie monastyru Dżwari – „monastyr krzyża”, jednego z najstarszych kościołów na świecie, gdzie według tradycji Święta Nino, która nawróciła Gruzję na chrześcijaństwo, zatrzymała się na modlitwę na najwyższym wzniesieniu Mcchety i postawiła na nim krzyż; katedra Sweti Cchoweli - wpisana w 1994 na listę światowego dziedzictwa UNESCO, stanowiła w ciągu wielu stuleci miejsce koronacji i wiecznego spoczynku władców Gruzji oraz siedzibę najwyższych władz Gruzińskiego Prawosławnego Kościoła Apostolskiego; Zbiornik Żinwalski, twierdza Ananuri nad rzeką Aragwi, punkty widokowe na Gruzińskiej Drodze Wojennej, przejazd przez Gudauri, Przełęcz Krzyżowa, Kazbegi. Obiadokolacja i nocleg w Kazbegi.

Dzień 7

Kazbegi - wjazd jeepami do ikony i symbolu Gruzji: kościółka Świętej Trójcy Cminda Sameba u stóp góry Kazbek położonego na wysokości 2170 m n.p.m. (jeśli pozwoli pogoda). Przejazd w okolice Gori. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Spacer po Gori - mieście, w którym na świat przyszedł Iosip Dżugaszwili, czyli Stalin. Możliwość zwiedzania Muzeum Dyktatora (dla chętnych) oraz twierdzy, z której rozciąga się widok na panoramę miasta, skalne miasto Uplistsikhe - kompleks zabytków z czasów głębokiej starożytności; przejazd do Borżomi – słynnego miasta uzdrowiskowego m.in. z butelkowanej w tym uzdrowisku wody mineralnej „Bordżomi” i spacer po parku zdrojowym. Obiadokolacja i nocleg w Achalciche.

Dzień 9

Pobyt w Achalciche, gdzie zwiedzimy zamek - twierdzę z XII wieku; następnie przejazd i zwiedzanie skalnego miasta - klasztoru Vardzia usytuowanego na zboczu góry Eruszeli, które w średniowieczu służyło jako schronienie podczas najazdów mongolskich i mogło pomieścić od 20 do 60 tys. osób. Przejazd do Kutaisi. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10

Wykwaterowanie z hotelu we wczesnych godzinach rannych. Przelot do Berlina i przejazd do Kraju. Zakończenie pielgrzymki w godzinach popołudniowych.

Galeria: Gruzja


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]