AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Wyjazd na wypoczynek do Włoch (8 dni - autokar)


Dzień 1
4.00 - zbiórka uczestników i następnie przejazd do hotelu w okolice Rimini (nad Morzem Adriatyckim), gdzie spędzimy wszystkie nasze noclegi.


Dzień 2 Dzień przeznaczony na wypoczynek.

Dzień 3 Dzień przeznaczony na wypoczynek.

Dla chętnych możliwość wykupienia dodatkowego wyjazdu do San Marino:

Wyjazd do państwa, które jest enklawą na terenie Włoch – San Marino. Ten mały kraj jest położony w Apeninach i uchodzi za najstarszą - wciąż funkcjonującą - republikę na świecie. Wedle legend został on założony w 301 r. n. e. przez Św. Marinusa. W czasie spaceru po San Marino będziemy mogli podziwiać średniowieczne budynki jak i fortyfikacje. W miarę możliwości jest również przewidziany czas wolny na degustację alkoholi.

Wyjazd fakultatywny - San Marino – koszt 10 €/os. – pół dnia


Dzień 4 Dzień przeznaczony na wypoczynek.

Dla chętnych możliwość wykupienia dodatkowego wyjazdu do Bolonii i Ravenny:

Ravenna – miasto, które zostało założone najprawdopodobniej około XIV w. p. n. e. przez Umbrów. Swój największy rozkwit przeżyło jednak u kresów istnienia cesarstwa zachodnio-rzymskiego, kiedy cesarz Flawiusz Honoriusz przeniósł cały dwór książęcy z zagrożonego Rzymu do Ravenny. W mieście znajduje się aż 8 zabytków wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako zabytki wczesnego chrześcijaństwa i mozaikarstwa.

Bolonia - stolica regionu Emilia-Romagna. W czasie spaceru po tym niezwykłym mieście będziemy mieli okazję zobaczyć m.in.: Bazylikę św. Petroniusza, Plac Maggiore, Pałac del Re Enzo, Bazylikę San Stefano oraz słynne Dwie Wieże, które są pozostałością po blisko 200-stu wieżach znajdujących się w Bolonii w czasach średniowiecza.

Wyjazd fakultatywny - Bolonia i Ravenna – koszt 50 €/os. – cały dzień


Dzień 5 Dzień przeznaczony na wypoczynek.


Dzień 6 Dzień przeznaczony na wypoczynek.

Dla chętnych możliwość wykupienia dodatkowego wyjazdu do Asyżu i Loreto:

Przejazd do miasta ukochanego przez Św. Franciszka - Asyżu. Święty ten żył około 800 lat temu. Zainspirowani jego życiem i przesłaniem przybywają do Asyżu wierzący i ateiści, przedstawiciele różnych religii i kultur, wyrafinowani intelektualiści i weekendowi pielgrzymi. Odwiedzimy Bazyliki tego Świętego z jego grobem oraz odbędziemy spacer po uliczkach ukształtowanych w Średniowieczu. Udamy się także do Dolnego Asyżu, gdzie znajduje się jedna z największych bazylik na świecie - Bazylika Patriarchalna (Santa Maria degli Angeli). W bazylice tej znajduje się Porcjunkula - kolebka ruchu franciszkańskiego. To w niej Święty Franciszek rozpoczął swoje nauki i obok niej zmarł.

Loreto to jedno z najpiękniejszych sanktuariów maryjnych we Włoszech. To właśnie w tym mieście, otoczony ścianami wspaniałej bazyliki, znajduje się tzw. Domek Matki Bożej, nawiedzany od wieków przez tłumy pielgrzymów. Tradycja mówi, że w 1291 r., kiedy to upadła ostatnia twierdza krzyżowców w Ziemi Świętej - port Akkon, domek NMP zabrali z Nazaretu aniołowie, by nie sprofanowali go czciciele Allacha. Przenieśli go najpierw do Ilirii, a w 1294 r. do Loreto, gdzie znajduje się do dzisiaj.

Wyjazd fakultatywny - Asyż i Loreto - koszt 50 €/os. – cały dzień


Dzień 7 Dzień przeznaczony na wypoczynek.


Dzień 8
Po śniadaniu udamy się do miasta Św. Antoniego - Padwy. Według legendy założycielem miasta był legendarny wódz trojański - Antenor, który salwując się ucieczką z Troi przybył na Półwysep Apeniński. W mieście tym odwiedzimy Sanktuarium tego Świętego, w którym oprócz grobu Św. Antoniego przechowywane są jego relikwie.
Po pobycie w Padwie wyjazd powrotny do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego planowany jest na godziny nocne.

 


Zapisy u ks. Wojciecha Prostaka +48 603 691 879


Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]