AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Fatimy na 100-lecie objawień (6 dni - samolot)


Dzień 1
3:00 - zbiórka uczestników wyjazdu i następnie przejazd autokarem na lotnisko. Wylot do Madrytu planowany jest z Warszawy o godzinie 10.40. Po przylocie do Madrytu udamy się autokarem do Awilli. W mieście tym urodziła się między innymi św. Teresa. Podziwiać tam będziemy wspaniale zachowane mury obronne oraz Katedrę i Stare Miasto. Na nocleg udamy się do Segowii.

Dzień 2
Segowia to miasto, którego starówka oraz słynny akwedukt z czasów rzymskich znajdują się na światowej liście dziedzictwa UNESCO. My odbędziemy spacer po tej Starówce, a następnie udamy się na nocleg w okolice Santiago de Compostela.

Dzień 3
Dzień rozpoczniemy od pobytu w Santiago de Compostela. Według legendy miasto to powstało dzięki biskupowi Irii, który doprowadzony przez gwiazdę (z łacińskiego campus stellae - "pole gwiazdy" stąd nazwa miasta), odkrył tu ok. 830 grób św. Jakuba Starszego apostoła. W roku 896 król Asturii Alfons II Wielki wybudował nad grobem bazylikę. Tak jak miliony pielgrzymów, poprzez stulecia tego Sanktuarium, my także nawiedzimy grób Św. Jakuba i będziemy spacerować po uliczkach tego przepięknego galicyjskiego miasta. Około godziny 14.00 nastąpi wyjazd do Fatimy. Po przyjeździe do Fatimy zakwaterowanie i posiłek. Tego dnia planowany jest udział w modlitwie różańcowej i procesji Maryjnej.

Dzień 4
Dzień w całości poświęcony na pobyt w Fatimie - miejscu kultu Maryjnego - celu pielgrzymek z całego świata (udział w uroczystościach związanych z objawieniem). Przewidziany jest także czas do osobistego wykorzystania.

Dzień 5
Dzień rozpoczniemy od udziału we Mszy Św. na terenie Sanktuarium, po której udamy się na śniadanie. Z Fatimy przejedziemy do Lizbony. Lizbona to piękne miasto o specyficznej atmosferze, w którym zobaczymy: Katedrę oraz miejsce, gdzie stał rodzinny dom Św. Antoniego, Plac Dos Rsetauradoras oraz pomnik w Belem wzniesiony w 1966 dla upamiętnienia zasług Henryka Żeglarza. Nocleg w okolicach Madrytu.

Dzień 6
Tego dnia udamy się do Madrytu – stolicy Hiszpanii. Po przyjeździe do Madrytu zaplanowany jest spacer od Placu Hiszpańskiego do Puerta del Sol poprzez Plaza Mayor i przy Pałacu Królewskim. Z centrum Madrytu udamy się na lotnisko, skąd odlecimy o godzinie 15.25 do Polski. Zakończenie pielgrzymki na lotnisku w Warszawie planowane jest około godziny 19.30.


Skontaktuj się z nami aby uzyskać więcej informacji


Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy

Galeria: Portugalia


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]