AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Wyjazd do Rzymu (6 dni - samolot)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu na lotnisku i następnie przelot do Rzymu. W godzinach popołudniowych – przylot do Rzymu, zakwaterowanie w hotelu w okolicach Rzymu, ewentualny popołudniowy pobyt w Castel Gandolfo (uzależniony od godziny przylotu).

Dzień 2

Dzień ten w całości przeznaczymy na poznawanie Rzymu. Poznawać to miasto będziemy w czasie spaceru. Rozpoczniemy go od jednego z symboli Wiecznego Miasta – Koloseum. Dalej udamy się przez Forum Romanum i Wzgórze Kapitolińskie na Pl. Wenecki, gdzie na Ołtarzu Ojczyzny mieści się pomnik Wiktora Emanuela II – pierwszego króla Włoch. Będziemy mieli także okazję wrzucić pieniążek do Fontanny de Trevi i zobaczyć słynne Schody Hiszpańskie. W czasie zwiedzania przewidziany jest czas do własnej dyspozycji.

Dzień 3

Po śniadaniu ponownie udamy się na Watykan, gdzie będziemy zwiedzać jedne z największych muzeów – Muzea Watykańskie. Pozostała część dnia przeznaczona jest na spacer po mieście (Zamek Anioła, Plac Navona, Panteon)

Dzień 4

W dniu tym zaplanowane jest spotkanie z Papieżem Franciszkiem podczas modlitwy Anioł Pański. Po spotkaniu z „Piotrem naszych czasów” przewidziany jest czas do własnej dyspozycji (możliwość dokonania zakupów, wjazdu na kopułę Bazyliki św. Piotra). Tego dnia planowany jest także pobyt przy grobie Jana Pawła II, zwiedzanie jednego z największych kościołów świata - Bazyliki św. Piotra oraz Bazyliki Św. Pawła za Murami.

Dzień 5

Dalsze zwiedzanie Rzymu. Będziemy zwiedzać, Bazylikę Santa Maria Maggiore, Bazylikę Św. Jana na Lateranie oraz Bazylikę Krzyża Jerozolimskiego.

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd do miejsca najbardziej związanego z Polską na ziemi włoskiej – Monte Cassino. Wzgórze to położone jest w Apeninie Środkowym, między Rzymem a Neapolem, ma wysokość około 519 m. n.p.m. Właśnie o to wzgórze rozegrała się w maju 1944 r. bitwa, która przeszła do historii jako jedna z najsłynniejszych batalii w dziejach oręża polskiego. Odwiedzimy tam Cmentarz Żołnierzy Polskich jak również Opactwo założone w 529 r. n.e. przez Św. Benedykta. Święty ten na tym wzgórzu napisał reguły zakonu, który to zakon od tej pory nieprzerwanie związany jest z tym miejscem. Z Monte Cassino udamy się na lotnisko w Rzymie i dalej samolotem do Polski.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy

Galeria: Wlochy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]