AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka po Półwyspie Iberyjskim (8 dni - samolot)


Termin wyjazdu: 20.01.2018 – 27.01.2018

Cena: 1960 PLN + 390 EURO


Cena obejmuje:

  • autokar z klimatyzacją
  • przelot samolotem
  • obsługę pilota ze znajomością trasy i obiektów zwiedzanych;
  • noclegi w hotelach klasy turystycznej *** pokoje 2 lub 3 osobowe (do pokoju jednoosobowego dopłata 310,-€) ;
  • ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) i KL (koszty leczenia).
  • wyżywienie: śniadanie od 2 do 8 dnia, posiłki wieczorne od 1 do 7 dnia.

Cena nie obejmuje:

  •  Wstępy opłaca uczestnik jeżeli z nich korzysta.

UWAGA!

Dzień 1
8.40 - zbiórka uczestników pielgrzymki i następnie (o godzinie 10.40) wylot do Madrytu – stolicy Hiszpanii. Wylot jest planowany z lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Po przylocie do Madrytu udamy się autokarem do Awilli. W mieście tym urodziła się między innymi św. Teresa. Podziwiać tam będziemy wspaniale zachowane mury obronne oraz Katedrę i Stare Miasto. Na nocleg udamy się do Segowii.

Dzień 2
Segowia to miasto, którego starówka oraz słynny akwedukt z czasów rzymskich znajdują się na światowej liście dziedzictwa UNESCO. My odbędziemy spacer po tej Starówce, a następnie udamy się na nocleg w okolice Santiago de Compostela.

Dzień 3
Dzień rozpoczniemy od pobytu w Santiago de Compostela. Według legendy miasto to powstało dzięki biskupowi Irii, który doprowadzony przez gwiazdę (z łacińskiego campus stellae - "pole gwiazdy" stąd nazwa miasta), odkrył tu ok. 830 grób św. Jakuba Starszego apostoła. W roku 896 król Asturii Alfons II Wielki wybudował nad grobem bazylikę. Tak jak miliony pielgrzymów, poprzez stulecia tego Sanktuarium, my także nawiedzimy grób Św. Jakuba i będziemy spacerować po uliczkach tego przepięknego galicyjskiego miasta. Około godziny 14.00 nastąpi wyjazd do Fatimy. Po przyjeździe do Fatimy zakwaterowanie i posiłek. Tego dnia planowany jest udział w modlitwie różańcowej i procesji Maryjnej.

Dzień 4
Dzień w całości poświęcony na pobyt w Fatimie - miejscu kultu Maryjnego - celu pielgrzymek z całego świata (udział w uroczystościach związanych z objawieniem). Przewidziany jest także czas do osobistego wykorzystania.

Dzień 5
Dzień rozpoczniemy od udziału we Mszy Św. na terenie Sanktuarium, po której udamy się na śniadanie. Z Fatimy przejedziemy do Lizbony. Lizbona to piękne miasto o specyficznej atmosferze, w którym zobaczymy: Katedrę oraz miejsce, gdzie stał rodzinny dom Św. Antoniego, Plac Dos Restauradoras oraz pomnik w Belem wzniesiony w 1966 dla upamiętnienia zasług Henryka Żeglarza. Nocleg w okolicach Sewilli.

Dzień 6
Po śniadaniu planowany jest wyjazd do Sewilli. W Sewilli zobaczymy między innymi: Katedrę, Wieżę Giralda, Ratusz, Santa Cruz, Stare Miasto, Alkazar oraz obiekty wystawy Ibero-Amerykańskiej. Noc spędzimy w okolicach Kordoby.

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Kordoby, gdzie zobaczymy między innymi: Mezquita Catedral – chyba najwspanialszy na świecie przykład arabskiej sztuki budowlanej, Pałac Biskupi oraz Ulicę Kwiatów. Po zwiedzaniu Kordoby przejazd do Toledo – jednego z najpiękniejszych miast świata, siedziby Prymasa Hiszpanii. Miasto to poznamy podczas spaceru po najstarszej jego części Nocleg w okolicach Madrytu.

Dzień 8
Tego dnia udamy się do Madrytu – stolicy Hiszpanii. Po przyjeździe do Madrytu zaplanowany jest spacer od Placu Hiszpańskiego do Puerta del Sol poprzez Plaza Mayor i przy Pałacu Królewskim. Z centrum Madrytu udamy się na lotnisko, skąd odlecimy o godzinie 15.20 do Polski. Zakończenie pielgrzymki na lotnisku w Warszawie planowane jest około godziny 19.30.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]