AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Lourdes i na Costa Brava (7 dni - samolot)


Dzień 1

05:00 - zbiórka uczestników na lotnisku Ławica w Poznaniu, następnie przelot samolotem do Barcelony. Po lądowaniu – około godziny 10:05 – przejazd do miejscowości Carcassonne, w której znajduje się słynne zabytkowe miasto warowne wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Lourdes, gdzie spędzimy dwa kolejne noclegi. Po kolacji możliwość uczestniczenia w wieczornym różańcu oraz procesji.

Dzień 2

Pobyt w Lourdes - centrum pielgrzymek położonego na skraju Pirenejów. W tym miejscu Bernadette Soubirous w 1858 roku 18 razy widziała Matkę Boską. Od tego czasu wiele osób nawiedzających sanktuarium odzyskało w cudowny sposób zdrowie. Obecnie każdego roku ponad 5 milionów osób odwiedza Sanktuarium, modli się w cudownej Grocie, odwiedza podziemną Bazylikę i świątynię wybudowaną nad Grotą, zażywa kąpieli i uczestniczy w Drodze Krzyżowej. Nasz pobyt w Lourdes pozwala na spełnienie tego pielgrzymiego programu. Dla chętnych w godzinach południowych istnieje możliwość wyjazdu nad jezioro Lac de Gaube, malowniczo umiejscowionego w Parku Narodowym Pirenejów. Jezioro położone jest na wysokości 1725 m. n.p.m. w otoczeniu szczytów, które osiągają nawet 3000m. Aby się tam dostać należy skorzystać z wyciągów turystycznych (dodatkowo płatne około 15 €/os.).

Dzień 3

Rano msza na terenie sanktuarium w Lourdes, a następnie po śniadaniu wyjazd do Saint-Lizier. Zwiedzimy tam katedrę z XI w., która dzięki obecności na szlaku św. Jakuba została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dalej przejazd do Andory – małego księstwa w południowo-zachodniej Europie bez dostępu do morza. Leży ono w Pirenejach granicząc od północy z Francją, a od południa z Hiszpanią. W Andorze istnieją korzystne prawa podatkowe i celne, co stwarza znakomite warunki do rozwoju handlu – w związku z tym przewidziany jest czas do własnej dyspozycji w stolicy Androrra La Vella. Nocleg w Andorze.

Dzień 4

Po noclegu opuścimy Andorę i przejedziemy do kolejnego kraju - Hiszpanii. W pierwszej kolejności udamy się do La Seu d'Urgell – średniowiecznej, katalońskiej miejscowości, której najważniejszym zabytkiem jest unikatowa, romańska Katedra Urgell. Każdy kolejny biskup tutejszej diecezji jest, wraz z każdym kolejnym prezydentem Francji, współksięciem księstwa Andory. Tego dnia jest również przewidziany pobyt na Montserrat. Montserrat – zjawiskowa góra, na której Benedyktyni w XI w. pobudowali klasztor. Klasztor ten stał się miejscem niezliczonych pielgrzymek do cudownej figurki Matki Bożej. Po wyczerpaniu przejazd do hotelu położonego nad morzem na wybrzeżu Costa Brava – Maresme, gdzie spędzimy wszystkie pozostałe noclegi.

Dzień 5

Dzień w całości przeznaczony na wypoczynek nad Morzem Śródziemnym.

Dzień 6

Tego dnia będzie możliwość wyjazdu do Barcelony (zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem). Wyjazd po obiedzie około godziny 14 (zamiast obiadokolacji z uwagi na późną godzinę powrotu). W czasie naszego krótkiego pobytu w tym mieście odwiedzimy najstarszą dzielnicę Barcelony - Barri Gòtic, w której znajduje się Katedra Św. Eulalii, przejdziemy się słynnymi Bulwarami Ramblas oraz zobaczymy (z zew.) stadion klubu piłkarskiego F.C. Barcelona, który jest największym stadionem piłkarskim w Europie. Zobaczymy także słynny kościół Sagrada Familia (wew.) oraz wjedziemy na wzgórze Montjuic, aby stamtąd podziwiać panoramę miasta. Na koniec zwiedzania zaplanowana jest jedna z największych atrakcji w Barcelonie – tzw. Magiczna Fontanna. Składa się ona z kilku współśrodkowych pierścieni, 3620 dysz, które wyrzucają wodę na wysokość 30 metrów oraz z 4760 różnokolorowych lamp. Łącznie w fontannie może znajdować się nawet 3 mln litrów wody. Kilka razy w tygodniu, wieczorami na Placu Carlesa Buigasa mają miejsce spektakle „woda, światło i dźwięk”. Trwają one pół godziny, a w ich trakcie oglądać można strumienie wody tryskające w rytmie muzyki. Może to być muzyka klasyczna, rockowa, a nawet muzyka z bajek dla dzieci, a każdy spektakl ma jedną, określoną linię muzyczną.

Dzień 7

Tego dnia udamy się do dwóch ważnych klasztorów położonych na terenie Katalonii: Sant Joan de les Abadesses oraz Camprodon. Pierwszy z nich przedstawia charakterystyczne cechy stylu romańskiego, niepowtarzalnie łączy istnienia jednego z najpiękniejszych i najładniejszych przykładów wielkiej monumentalnej architektury z XII wieku w Katalonii. Z kolei druga miejscowość jest znana z zabytkowej architektury, gdzie najlepszym jej przykładem jest Nowy Most w Camprodón. Jest starym, średniowiecznym mostem nad rzeką Ter. Został uznany za Dobro Kulturowe Narodowego Interesu oraz wpisano go do wykazu dziedzictwa architektonicznego regionu Katalonii. Innym ważnym zabytkiem w miejscowości jest Klasztor San Pedro, który jest najbardziej reprezentatywnym zabytkiem sztuki romańskiej regionu pochodzącym z XII wieku. Po wyczerpaniu programu obiadokolacja i następnie przejazd na lotnisko do Barcelony skąd o godzinie 19:55 nastąpi wylot powrotny do Warszawy. Po lądowaniu (około godziny 23:00) przejazd autokarem do Poznania, gdzie nastąpi zakończenie pielgrzymki.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]