AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Włoch z wypoczynkiem (9 dni - autokar)


Dzień 1

4.00 – zbiórka uczestników wyjazdu i następnie wyjazd na nocleg w okolice Jeziora Garda.

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się do Werony, miejscowości rozsławionej przez Szekspira. Właśnie w Weronie mieszkali słynni kochankowie Romeo i Julia. Spacerując po mieście zobaczymy: Arenę (rzymski amfiteatr), Piazza delle Erbe, Piazza dei Signori oraz niewielki kościółek Santa Maria Antica, a przy nim jedne z najbardziej wyrafinowanych grobowców we Włoszech - grobowce przedstawicieli rodu Scaligeri. Następnie przejazd na nocleg w okolice Chiusi.

Dzień 3

Tego dnia rano wyruszymy do miejsca najbardziej związanego z Polską na ziemi włoskiej – Monte Cassino. Wzgórze to położone jest w Apeninie Środkowym, między Rzymem a Neapolem, ma wysokość około 519 m. n.p.m. Właśnie o to wzgórze rozegrała się w maju 1944 r. bitwa, która przeszła do historii jako jedna z najsłynniejszych batalii w dziejach oręża polskiego. Odwiedzimy tam Cmentarz Żołnierzy Polskich jak również Opactwo założone w 529 r .n.e. przez Św. Benedykta. Święty ten na tym wzgórzu napisał reguły zakonu, który to zakon od tej pory nieprzerwanie związany jest z tym miejscem. Następnie udamy się na nocleg w okolice Pompejów.

Dzień 4

Tego dnia udamy się do Neapolu, gdzie zobaczymy miedzy innymi: Katedrę, Piazza del Plebiscito z Bazyliką San Francesco di Paola, Palazzo Reale, Teatro San Carlo - klejnot Neapolu, jeden z największych teatrów operowych w Europie; neorenesansową Galerię Umberto I oraz Castel Nuovo. W Neapolu udamy się również do kościoła św. Józefa, gdzie znajdują się szczątki Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo. Jego nazwiskiem jest podpisana prorocza wiadomość z dnia 2 lipca 1965 roku na temat obalenia komunizmu przez polskiego papieża. Ksiądz Dolindo znany jest również w Polsce jako ten, któremu Jezus zostawił potężną modlitwę „Jezu, Ty się tym zajmij”. Po pobycie w Neapolu udamy się do miejscowości Pompeje, miasta zasypanego popiołami Wezuwiusza 24.08.79 roku. Dzień ten więc – ostatni dzień Pompejów stał się zarazem początkiem ich nieśmiertelności (w czasie naszego pobytu w tym mieście mamy zaplanowane zwiedzanie wykopalisk archeologicznych). 1800 lat później nieopodal zaczęły wyrastać Nowe Pompeje - ściśle związane z tutejszą świątynią - sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, dziełem błogosławionego Bartłomieja Longo, który w roku 1876 i umieścił w kościółku parafialnym w Pompejach obraz Matki Bożej Różańcowej. Od tej chwili w tym miejscu wydarzyło się wiele cudownych uzdrowień, a wierni otrzymywali liczne łaski. Od tego czasu też wyrosła tutaj piękna bazylika Matki Bożej Różańcowej, do której przybywają pielgrzymi z całego świata. Powrót na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 5

Dzień ten rozpoczniemy od przejazdu do Monte Sant’Angelo – miasta znajdującego się na wysokości około 850 metrów nad poziomem morza. Miasta, w którym szczególnie żywy jest kult Świętego Michała Archanioła. Źródłem tego kultu są cztery objawienia, które miały miejsce na przestrzeni wieków. Według tradycji Grota, która jest centralnym miejscem Sanktuarium, cieszy się tytułem Niebiańskiej Bazyliki, gdyż jako jedyna świątynia na świecie nie była ona nigdy poświęcona ręką ludzką. Tego dnia również udamy się do San Giovanni Rotondo, w którym to mieście przebywał Ojciec Pio. Jadąc tam pamiętać należy, że w czasie życia tego Świętego, miejsce to było zapomniane przez ludzi - tam właśnie miał nabrać pokory Ojciec Pio. Po przyjeździe odwiedzimy Sanktuarium tego wielkiego Świętego naszych czasów. Będziemy mieli możliwość modlitwy przy Jego grobie, jak również będziemy mogli zobaczyć małe muzeum z rzeczami związanymi ze Św. Pio z Pietrelciny. Nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 6

Rano udamy się do kolejnego włoskiego sanktuarium – będzie nim Manopello. Właśnie tam przechowywane jest Volto Santo - Cudowne Oblicze Jezusa Chrystusa. Obraz pojawił się w miasteczku pięćset lat temu, jak głosi legenda - przyniesiony przez anioła. Z Manopello przejedziemy do Sanktuarium Loretańskiego. Loreto to jedno z najpiękniejszych sanktuariów maryjnych we Włoszech. To właśnie w tym mieście, otoczony ścianami wspaniałej bazyliki, znajduje się tzw. Domek Matki Bożej, nawiedzany od wieków przez tłumy pielgrzymów. Tradycja mówi, że w 1291 r., kiedy to upadła ostatnia twierdza krzyżowców w Ziemi Świętej - port Akkon, domek NMP zabrali z Nazaretu aniołowie, by nie sprofanowali go czciciele Allacha. Przenieśli go najpierw do Ilirii, a w 1294 r. do Loreto. Na nocleg tego dnia udamy się w okolice Rimini, gdzie spędzimy trzy następne noclegi.

Dzień 7

Dzień w całości przeznaczony na odpoczynek.

Dzień 8

Dzień rozpoczniemy od jedynego tak dużego miasta położonego na wodzie, Wenecji. W Wenecji przepłyniemy stateczkiem na Wybrzeże Słowiańskie, skąd udamy się na Pl. Św. Marka, gdzie będziemy podziwiać między innymi Bazylikę Św. Marka oraz Pałac Dożów Weneckich. Z Placu Św. Marka udamy się na spacer uliczkami Wenecji, w czasie którego zobaczymy jeden z bardziej znanych mostów świata – Most Rialto. Po pobycie w Wenecji wyjazd na nocleg w okolicy Tarvisio.

Dzień 9

Przejazd powrotny do kraju. Zakończenie pielgrzymki planowane jest na godziny późno wieczorne a nawet nocne. W czasie przejazdu powrotnego zaplanowana jest wizyta na Kahlenbergu, gdzie będziemy uczestniczyć we mszy świętej.

Galeria: Wlochy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]