AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Chorwacji oraz Włoch (10 dni - autokar)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu w Poznaniu o godzinie 04:00 i przejazd do Wiednia. W Stolicy Austrii przejedziemy tak zwanym „Małym Ringiem” i odbędziemy spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, gdzie znajduje się miedzy innymi: Katedra Św. Szczepana, Opera Wiedeńska oraz Hofburg - rezydencja cesarska. Zobaczymy także słynny Dom Hundertwassera zbudowany pod koniec XX wieku jako chęć przełamania miejskiej monotonii poprzez odwołanie się do natury. Następnie przejazd na nocleg w okolice Grazu.

Dzień 2

Po noclegu udamy się do najważniejszego Sanktuarium Maryjnego w Chorwacji, które znajduje się w miejscowości Marija Bistrica. W tym narodowym Sanktuarium czczona jest cudowna figurka Maryi słynąca łaskami, którą datuje się na XVI w. Następnie udamy się do Zagrzebia. Stolica Chorwacji to blisko milionowe miasto, pięknie położone na trzech wzgórzach. Wielu uważa, że przypomina Wiedeń czy Budapeszt, bo przez długi czas pozostawało w obrębie Austro-Węgier. My w czasie naszego krótkiego pobytu zobaczymy Stare Miasto, a w nim między innymi: Gradec i Kaptol z kościołem św. Katarzyny, placem św. Marka i kościołem pod tym samym wezwaniem, którego dach jest ozdobiony w niezwykły sposób – kolorowymi herbami Zagrzebia i Chorwacji. Przejdziemy również pod Pałac Bana, który jest obecnie siedzibę prezydenta Chorwacji. Nocleg w okolicy Zagrzebia.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Plitwickie Jeziora. Na obszarze 19,5 hektarów wśród lesistych pagórków znajduje się 16 turkusowych jeziorek połączonych wodospadami i kaskadami. Po drewnianych mostkach można tu wędrować aż przez 18 km brzegami jeziorek i strumieni, podziwiając wciąż zmieniające się formy ścieżek wodnych w huku spadającej wody. Po zwiedzeniu parku przejazd na nocleg oraz posiłek wieczorny do Medziugorie.

Dzień 4

Pobyt w Medziugorie - Świątyni Królowej Pokoju. Miejscowość ta jest jedną z wiosek gminy Citluk położonych w zachodniej Hercegowinie. Obecnie jest jednym z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych katolickich centrów pielgrzymkowych. Położona jest na wysokości około 200 m n.p.m., ma łagodny śródziemnomorski klimat, który stwarza idealne warunki dla uprawy winorośli, tytoniu i owoców. Medziugorie jest szczególnym miejscem w dzisiejszym świecie. W ciągu ostatnich 15 lat przybyło tu około 20 milionów pielgrzymów z całego świata, aby odnaleźć pokój, swoje człowieczeństwo i przynależność do Boga. Po południu przejazd do Mostaru - miasta odległego od Medziugorie o około 30 km, którego symbolem jest kamienny Stary Most z XVI w., wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Miasto zamieszkane jest przez ludność katolicką z jednej strony Neretwy i muzułmańską na przeciwległym brzegu. Stanowi barwną mozaikę narodów, kultur i religii. Powrót na nocleg do Medziugorie.

Dzień 5

Tego dnia opuścimy Medziugorie i udamy się do miasta nazywanego Perłą Adriatyku. Dubrownik to miejscowość, która została założona przeszło 1300 lat temu przez greckich uciekinierów z Epidaurum. W średniowieczu miasto to odgrywało dużą rolę w handlu morskim, konkurując z samą Wenecją. Znakomicie zachowane stare miasto, jest unikalne ze względu na wykładane marmurem place, strome, brukowane uliczki, wysokie domy, klasztory, kościoły, pałace, fontanny, muzea i przede wszystkim wspaniale zachowane fortyfikacje obronne (wstęp na mury obronne dodatkowo płatny około 12€/os.). Wszystko to będziemy mogli zobaczyć podczas naszego pobytu w Dubrowniku. Przejazd do hotelu położonego w okolicy Splitu.

Dzień 6

Rano udamy się do portu skąd około godziny 11 wypłyniemy do Włoch. Dopłynięcie do Ancony planowane jest w okolicy godz. 20:00 – następnie przejazd do hotelu położonego nad Morzem na kolację i nocleg.

Dzień 7

Dzień w całości przeznaczony na odpoczynek nad Morzem Adriatyckim.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Loretańskiego. Loreto to jedno z najpiękniejszych sanktuariów maryjnych we Włoszech. To właśnie w tym mieście, otoczony ścianami wspaniałej bazyliki, znajduje się tzw. Domek Matki Bożej, nawiedzany od wieków przez tłumy pielgrzymów. Tradycja mówi, że w 1291 r., kiedy to upadła ostatnia twierdza krzyżowców w Ziemi Świętej - port Akkon, domek NMP zabrali z Nazaretu aniołowie, by nie sprofanowali go czciciele Allacha. Przenieśli go najpierw do Ilirii, a w 1294 r. do Loreto. Tego dnia udamy się jeszcze do miasta ukochanego przez Św. Franciszka - Asyżu. Święty ten żył około 800 lat temu. Zainspirowani jego życiem i przesłaniem przybywają do Asyżu wierzący i ateiści, przedstawiciele różnych religii i kultur, wyrafinowani intelektualiści i weekendowi pielgrzymi. Odwiedzimy Bazyliki tego Świętego z jego grobem oraz odbędziemy spacer po uliczkach ukształtowanych w Średniowieczu. Udamy się także do Dolnego Asyżu, gdzie znajduje się jedna z największych bazylik na świecie - Bazylika Patriarchalna (Santa Maria degli Angeli). W bazylice tej znajduje się Porcjunkula - kolebka ruchu franciszkańskiego. To w niej Święty Franciszek rozpoczął swoje nauki i obok niej zmarł. Nocleg w okolicy Asyżu.

Dzień 9

Rano przejedziemy do stolicy regionu Emilia-Romagna – Bolonii. W czasie spaceru po tym niezwykłym mieście będziemy mieli okazję zobaczyć m.in.: Bazylikę św. Petroniusza, Plac Maggiore, Pałac del Re Enzo, Bazylikę San Stefano oraz słynne Dwie Wieże, które są pozostałością po blisko 200-stu wieżach znajdujących się w Bolonii w czasach średniowiecza. Jeśli będzie taka możliwość udamy się również do kościoła pw. Bożego Ciała, gdzie przechowywane jest nieulegające rozkładowi ciało św. Katarzyny Bolońskiej. Przejazd na nocleg w okolice Werony.

Dzień 10

Powrót na miejsce zbiórki z dnia pierwszego. Godzina przyjazdu planowana jest na godziny późno wieczorne, a nawet nocne (czas powrotu uzależniony jest m. in. od godziny wyjazdu z hotelu).

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]