AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Toskanii i Umbrii (9 dni - autokar)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu i następnie przejazd w okolice Jeziora Garda na pierwszy nocleg na trasie naszego wyjazdu.

Dzień 2

Rano udamy się do Sanktuarium, gdzie czczona jest Madonna della Corona. Pięknie usytuowany kościół, niejako zaczepiony na skale, otoczony jest koroną alpejskich szczytów (stąd też nazwa). W 1988r. to miejsce odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II. Modlił się wówczas o to, aby chrześcijanie tak byli zjednoczeni z Chrystusem, jak to sanktuarium zespolone jest ze skałą, na której zostało wzniesione. Z tego cudownego miejsca udamy się do Werony, miejscowości rozsławionej przez Szekspira. Właśnie w Weronie mieszkali słynni kochankowie Romeo i Julia. Spacer po mieście rozpoczniemy od ARENY- rzymskiego amfiteatru zachowanego w stanie niemal nienaruszonym. Idąc dalej dotrzemy do centralnych Placów miasta - targowego Piazza delle Erbe i "politycznego" Piazza dei Signori. W ich pobliżu znajduje się niewielki kościółek Santa Maria Antica, a przy nim jedne z najbardziej wyrafinowanych grobowców we Włoszech - grobowce przedstawicieli rodu Scaligeri rządzącego w Weronie w XIV wieku. Nasz spacer zakończymy na pewnym dziedzińcu związanym z dramatem Szekspira. Nocleg w hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 3

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Florencji, światowej stolicy Renesansu (i kapitalizmu – jak niektórzy sądzą). W czasie naszego pobytu we Florencji odbędziemy spacer od słynnej Katedry Florenckiej do Pałacu Vecchio i mostu Vecchio. Zobaczymy także słynną Galerię Ufizio (z zewnątrz) oraz Kościół Santa Croce, w którym znajduje się około 1500 sarkofagów i tablic pamiątkowych wybitnych Włochów. Po realizacji programu udamy się do na nocleg w okolice Chiusi. 

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd do Cascia – miasta związanego ze Św. Ritą. Święta ta jest jedną z najbardziej popularnych świętych na świecie. Rita urodziła się około roku 1380 w Roccaporena, niedaleko Cascia we Włoszech. Kult świętej Rity rozpoczął się wraz z jej śmiercią. Cuda nie przestały się mnożyć: uzdrowienia i nawrócenia. Papież Urban VIII podpisał dekret o beatyfikacji w roku 1628,natomiast papież Leon XIII kanonizował ją 24 maja 1900 roku, wyznaczając jej święto na dzień 22 maja. Po pobycie w Cascia zaplanowany jest przejazd do jednego ze wspaniałych miast Umbri - Orvieto. Najciekawszym obiektem w mieście jest Katedra z freskami Signorellego. Tę wspaniałą świątynię zaczęto wznosić jesienią 1290 r. dla upamiętnienia cudu w pobliskiej Bolsenie, gdzie pewnego dnia 1263 r. w kościele Świętej Krystyny w czasie mszy spłynęła z hostii na Korporał prawdziwa krew. Na polecenie papieża Urbana IV, który przebywał wówczas w Orvieto, płótno ze śladami krwi przeniesiono uroczyście przez miasto. W następnym roku ten sam papież ustanowił święto Bożego Ciała. Noc spędzimy w hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 5

Dzień ten przeznaczymy na poznawanie dwóch znamienitych miast Toskanii – Pizy i Sieny. Piza to miasto, które wyrosło w miejscu, w którym rzeka Arno łączy się ze swoim dopływem Serchio. Początki tego miasta sięgają ponoć czasów greckich (Pizańczycy pomagali ponoć Eneaszowi w czasie oblężenia Troi). Miliony turystów jednak przyciąga do tego miasta nie tyle jego historia, co Campo dei Miracoli ze słynną Krzywą Wieżą (wstęp około 18€/os. dodatkowo płatny). Po pobycie w Pizie udamy się do Sieny - miasta założonego jak mówi legenda przez synów Remusa. Uciekli oni tutaj z Rzymu przed gniewem swojego stryja - Romulusa. Najciekawszym zabytkiem tego miasta jest Katedra, której dzisiejsza nawa główna miała być tylko transeptem planowanej nowej budowli. Oprócz Katedry będziemy podziwiać: Palazzo Pubblicio, który stoi przy słynnym Pizza del Campo oraz inne budowle pobudowane głównie w stylu gotyckim, tworzące niezrozumiałą plątaninę ulic dla turysty. Powrót na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 6

Po śniadaniu udamy się do Rzymu. W dniu tym zaplanowane jest spotkanie z Papieżem Franciszkiem na modlitwie „Anioł Pański” (jeśli będzie taka możliwość). Po Modlitwie zwiedzimy największy Kościół świata, Bazylikę Św. Piotra. Będąc na Watykanie podejdziemy do grobu Bł. Jana Pawła II. W okolicach Watykanu przewidziany jest także czas do własnej dyspozycji. Powrót na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 7

Po śniadaniu opuścimy hotel i skierujemy się do stolicy Ligurii – Genui. Podczas drogi będziemy podziwiać słynne kamieniołomy Carrary i wspaniałe wybrzeże na Riwiera di Levante. W Genui oprócz portu, od którego miasto wzięło swoje bogactwo, zobaczymy między innymi Katedrę San Lorenzo oraz pozostałości po domu Krzysztofa Kolumba. Noc tego dnia spędzimy w okolicy Mediolanu.

Dzień 8

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do stolicy północnych Włoch – Mediolanu. W Mediolanie, centrum mody, biznesu i skandali zobaczymy: Castello Sforzesco, cudowną gotycką Katedrę ze 136 sterczynami, Pasaż Viktora Emanuela II i słynną na cały świat La Scalę. Tego dnia udamy się na nocleg do Altötting.

Dzień 9

W godzinach rannych pobyt w Sanktuarium Maryjnym w Altötting. W Sanktuarium tym czci się słynną Czarną Madonnę. Początki kultu maryjnego sięgają tam czasów św. Ruperta z Salzburga (zm. w 715 r.), zwanego apostołem Bawarii. On to w VIII w. polecił wybudować w Altötting mały kościółek, zwany dzisiaj Kaplicą Łask. Altötting znane jest z wielu uzdrowień, Benedykt XVI natomiast pisał: „Mam szczęście być urodzonym w pobliżu Altötting. Do moich najwcześniejszych i najpiękniejszych wspomnień należą wspólne z rodzicami i rodzeństwem pielgrzymki do tego cudownego miejsca.” Z Altötting nastąpi przejazd powrotny na miejsce zbiórki z dnia pierwszego.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy

Galeria: Wlochy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]