AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Włoch (9 dni - autokar)


Termin wyjazdu: 20-28.09.2018

Cena: 990 PLN + 350 Euro


Cena obejmuje:

 • przejazdy klimatyzowanym autokarem wyposażonym w wc, barek, dvd,
 • zakwaterowanie w hotelach *** - pokoje 2,3 osobowe,
 • śniadania od 2-go do 9-go dnia,
 • obiadokolacje od 2-go do 8-go dnia
 • opiekę pilota i kapłana,
 • ubezpieczenie KL, NNW, BP oraz składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje:

 • obowiązkowych opłat związanych z realizacją programu, lokalnych przewodników oraz opłaty za zestaw do oprowadzania grup (ok. 30€/os.) – płatne pilotowi w trakcie wyjazdu,
 • dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 900 PLN/os. za cały wyjazd,
 • napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.

UWAGA!

 • Warunkiem zapisania się na pielgrzymkę jest dostarczenie wypełnionego zgłoszenia oraz wpłacenie zaliczki w wysokości 500 PLN; pozostałą część złotówkową należy wpłacić najpóźniej do 31 dni przed wyjazdem. Euro płatne pilotowi w dniu wyjazdu.
 • dowód osobisty musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki,
 • msze będą zorganizowane zgodnie z życzeniem Księdza – opiekuna pielgrzymki,
 • uczestnicy mogą dodatkowo ubezpieczyć się od chorób przewlekłych
 • uczestnicy mogą dodatkowo ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wyjazdu (koszt 150 PLN/os.)
 • dodatkowe świadczenia takie jak: pokój jednoosobowy czy też dodatkowe ubezpieczenie muszą być opłacone przed wyjazdem,
 • program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
 • ilość uczestników jest ograniczona,
 • rozkład rejsów promów może ulec zmianie,
 • ceny wstępów mogą ulec zmianie.

Dzień 1

Zbiórka w Gorzowie o godzinie 04:00 i następnie przejazd na nocleg w okolice Werony.

Dzień 2

Rano udamy się do Sanktuarium, gdzie czczona jest Madonna della Corona. Pięknie usytuowany kościół, niejako zaczepiony na skale, otoczony jest koroną alpejskich szczytów (stąd też nazwa). W 1988r. to miejsce odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II. Modlił się wówczas o to, aby chrześcijanie tak byli zjednoczeni z Chrystusem, jak to sanktuarium zespolone jest ze skałą, na której zostało wzniesione. Przejazd na nocleg w okolice Rzymu.

Dzień 3

Dzień rozpoczniemy od przejazdu na Watykan. Zwiedzać tam będziemy największy kościół katolicki na świecie. Bazylika św. Piotra – o której mowa – została w obecnym kształcie wzniesiona w XVI w. Począwszy od zakończenia Niewoli Awiniońskiej w XIV w. Watykan jest oficjalną siedzibą kolejnych papieży. Zwiedzając bazylikę św. Piotra przewidziany jest czas na modlitwę przy grobie papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Po wizycie na Watykanie udamy się na zwiedzanie starożytnej części Rzymu. W trakcie spaceru zobaczymy m. in. Koloseum (z zew.), Forum romanum (zew.), Plac Wenecki, a także wejdziemy na Wzgórze Kapitolińskie. Ostatnim punktem w programie będzie wizyta w Bazylice św. Pawła za Murami, która zgodnie z tradycją została pobudowana nad grobem Apostoła Narodów. Po wyczerpaniu programu powrót na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 4

Tego dnia rano wyruszymy do miejsca najbardziej związanego z Polską na ziemi włoskiej – Monte Cassino. Wzgórze to położone jest w Apeninie Środkowym, między Rzymem a Neapolem, ma wysokość około 519 m. n.p.m. Właśnie o to wzgórze rozegrała się w maju 1944 r. bitwa, która przeszła do historii jako jedna z najsłynniejszych batalii w dziejach oręża polskiego. Odwiedzimy tam Cmentarz Żołnierzy Polskich jak również Opactwo założone w 529 r .n.e. przez Św. Benedykta. Święty ten na tym wzgórzu napisał reguły zakonu, który to zakon od tej pory nieprzerwanie związany jest z tym miejscem. Następnie udamy się na nocleg w okolice San Giovanni Rotondo.

Dzień 5

Dzień ten rozpoczniemy od przejazdu do Monte Sant’Angelo – miasta znajdującego się na wysokości około 850 metrów nad poziomem morza. Miasta, w którym szczególnie żywy jest kult Świętego Michała Archanioła. Źródłem tego kultu są cztery objawienia, które miały miejsce na przestrzeni wieków. Według tradycji Grota, która jest centralnym miejscem Sanktuarium, cieszy się tytułem Niebiańskiej Bazyliki, gdyż jako jedyna świątynia na świecie nie była ona nigdy poświęcona ręką ludzką. Tego dnia również udamy się do San Giovanni Rotondo, w którym to mieście przebywał Ojciec Pio. Jadąc tam pamiętać należy, że w czasie życia tego Świętego, miejsce to było zapomniane przez ludzi - tam właśnie miał nabrać pokory Ojciec Pio. Po przyjeździe odwiedzimy Sanktuarium tego wielkiego Świętego naszych czasów. Będziemy mieli możliwość modlitwy przy Jego grobie, jak również będziemy mogli zobaczyć małe muzeum z rzeczami związanymi ze Św. Pio z Pietrelciny. Nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 6

Rano udamy się do kolejnego włoskiego sanktuarium – będzie nim Lanciano, gdzie od ponad dwunastu wieków przechowywane są z wielką czcią dowody jednego z pierwszych i największych cudów eucharystycznych, jakimi został obdarowany przez Boga Kościół katolicki. Cud ten zdarzył się w VIII stuleciu w małym kościółku pod wezwaniem świętego Longina, z powodu wątpliwości pewnego mnicha bazyliańskiego w prawdziwą obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Następnie przejazd do Loreto. Loreto to jedno z najpiękniejszych sanktuariów maryjnych we Włoszech. To właśnie w tym mieście, otoczony ścianami wspaniałej bazyliki, znajduje się tzw. Domek Matki Bożej, nawiedzany od wieków przez tłumy pielgrzymów. Tradycja mówi, że w 1291 r., kiedy to upadła ostatnia twierdza krzyżowców w Ziemi Świętej - port Akkon, domek Najświętszej Maryi Panny zabrali z Nazaretu aniołowie, by nie sprofanowali go czciciele Allacha. Przenieśli go najpierw do Ilirii, a w 1294 r. do Loreto. Przejazd na nocleg w okolice Perugii.

Dzień 7

Po śniadaniu udamy się do miejscowości Cascia – miasta związanego ze Św. Ritą. Święta ta jest jedną z najbardziej popularnych świętych na świecie. Rita urodziła się około roku 1380 w Roccaporena, niedaleko Cascia we Włoszech. Kult świętej Rity rozpoczął się wraz z jej śmiercią: cuda nie przestawały się mnożyć: uzdrowienia i nawrócenia. O jednym z pierwszych doniósł wiejski stolarz. Nie mógł już wykonywać zawodu z powodu paraliżu i deformacji ręki. Przyzywał więc wstawiennictwa Św. Rity, wystawionej na śmiertelnym łożu. Obiecał, że jeśli odzyska władzę w ręce, wykona dla niej trumnę. Ledwie skończył modlitwę, stwierdził, że ręka odzyskała swobodę ruchów. Rzeczywiście wykonał trumnę, w której złożono ciało. Po 3 dniach od śmierci Św. Rity liczba cudów stale wzrastała. Czas mijał i trzeba było pochować zmarłą. Jednak jej ciało pozostawało nienaruszone i nadal wydzielało piękny zapach. Postanowiono więc zachować je w kaplicy, pod ołtarzem. Opuszczając Cascie udamy się do miasta ukochanego przez Św. Franciszka - Asyżu. Święty ten żył około 800 lat temu. Zainspirowani jego życiem i przesłaniem przybywają do Asyżu wierzący i ateiści, przedstawiciele różnych religii i kultur, wyrafinowani intelektualiści i weekendowi pielgrzymi. Odwiedzimy Bazyliki tego Świętego z jego grobem oraz odbędziemy spacer po uliczkach ukształtowanych w Średniowieczu. Powrót na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 8

Wyjazd do Citta di Castello. To właśnie w tutejszym klasztorze swoje życie poświęciła Bogu św. Weronika Giuliani. Pochodziła ona ze szlacheckiego rodu, wiodła dostatnie życie – a z uwagi na urodę oraz inteligencję nie mogła narzekać na brak zalotników, których często przysyłał jej ojciec. Jednak św. Weronika (wówczas jeszcze Urszula) miała inne plany niż jej rodzice, gdyż już w dzieciństwie postanowiła wstąpić do zakonu. Wybrała klasztor klarysek kapucynek w Citta di Castello, a trzeba wiedzieć, że był on znany z surowego życia pokutnego i ścisłego przestrzegania reguły zakonnej. W wielki Piątek 1697 roku otrzymała dar krwawiących stygmatów, które na jej prośbę po trzech latach zniknęły - lecz cierpienie pozostało. W Citta di Castello nawiedzimy kościół klarysek, gdzie znajduje się grób św. Weroniki Giuliani. Tego dnia również udamy się do ukrytej wśród Apeninów miejscowości Mercatello Sul Metauro. To właśnie tutaj urodziła się św. Weronika. Głównym celem naszej wizyty w tym mieście będzie wizyta w domu, w którym wedle tradycja miała przyjść na świat. Po wyczerpaniu programu przejazd na nocleg w okolice Werony.

Dzień 9

Powrót do Polski na miejsce zbiórki z dnia pierwszego. Zakończenie pielgrzymki w godzinach późno wieczornych, a nawet nocnych (uzależnione mi.in. od godziny wyjazdu z hotelu oraz natężenia ruchu na drodze).

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]