AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Włoch (8 dni - autokar)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu i następnie wyjazd na nocleg w okolice Jeziora Garda.

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się do Werony, miejscowości rozsławionej przez Szekspira. Właśnie w Weronie mieszkali słynni kochankowie Romeo i Julia. Spacerując po mieście zobaczymy: Arenę (rzymski amfiteatr), Piazza delle Erbe, Piazza dei Signori oraz niewielki kościółek Santa Maria Antica, a przy nim jedne z najbardziej wyrafinowanych grobowców we Włoszech - grobowce przedstawicieli rodu Scaligeri. W dalszej części dnia przejedziemy do stolicy regionu Emilia-Romagna – Bolonii. W czasie spaceru po tym niezwykłym mieście będziemy mieli okazję zobaczyć m.in.: Bazylikę św. Petroniusza, Plac Maggiore, Pałac del Re Enzo, Bazylikę San Stefano oraz słynne Dwie Wieże, które są pozostałością po blisko 200-stu wieżach znajdujących się w Bolonii w czasach średniowiecza. Przejazd na nocleg w okolice Cesenatico.

Dzień 3

Przejazd do miasta ukochanego przez Św. Franciszka - Asyżu. Święty ten żył około 800 lat temu. Zainspirowani jego życiem i przesłaniem przybywają do Asyżu wierzący i ateiści, przedstawiciele różnych religii i kultur, wyrafinowani intelektualiści i weekendowi pielgrzymi. Odwiedzimy Bazyliki tego Świętego z jego grobem oraz odbędziemy spacer po uliczkach ukształtowanych w Średniowieczu. Udamy się także do Dolnego Asyżu, gdzie znajduje się jedna z największych bazylik na świecie - Bazylika Patriarchalna (Santa Maria degli Angeli). W bazylice tej znajduje się Porcjunkula - kolebka ruchu franciszkańskiego. To w niej Święty Franciszek rozpoczął swoje nauki i obok niej zmarł. Po południu przejazd do Sanktuarium Loretańskiego. Loreto to jedno z najpiękniejszych sanktuariów maryjnych we Włoszech. To właśnie w tym mieście, otoczony ścianami wspaniałej bazyliki, znajduje się tzw. Domek Matki Bożej, nawiedzany od wieków przez tłumy pielgrzymów. Tradycja mówi, że w 1291 r., kiedy to upadła ostatnia twierdza krzyżowców w Ziemi Świętej - port Akkon, domek NMP zabrali z Nazaretu aniołowie, by nie sprofanowali go czciciele Allacha. Przenieśli go najpierw do Ilirii, a w 1294 r. do Loreto. Nocleg w okolicy Loreto.

Dzień 4

Po śniadaniu udamy się do San Giovanni Rotondo, w którym to mieście przebywał Ojciec Pio. Jadąc tam pamiętać należy, że w czasie życia tego Świętego, miejsce to było zapomniane przez ludzi - tam właśnie miał nabrać pokory Ojciec Pio. Po przyjeździe odwiedzimy Sanktuarium tego wielkiego Świętego naszych czasów. Będziemy mieli możliwość modlitwy przy Jego grobie, jak również będziemy mogli zobaczyć małe muzeum z rzeczami związanymi ze Św. Pio z Pietrelciny. Nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 5

Dzień ten rozpoczniemy od przejazdu do Monte Sant’Angelo – miasta znajdującego się na wysokości około 850 metrów nad poziomem morza. Miasta, w którym szczególnie żywy jest kult Świętego Michała Archanioła. Źródłem tego kultu są cztery objawienia, które miały miejsce na przestrzeni wieków. Według tradycji Grota, która jest centralnym miejscem Sanktuarium, cieszy się tytułem Niebiańskiej Bazyliki, gdyż jako jedyna świątynia na świecie nie była ona nigdy poświęcona ręką ludzką. Tego dnia również odbędziemy rejs łodzią wzdłuż linii brzegowej Gargano charakteryzującej się piaszczystymi plażami, skałami układającymi się jak stosy, dużymi kamieniami, ujściami rzek, zatokami oraz dużymi naturalnymi formacjami, które łącza się tworząc niepowtarzalny wygląd tego obszaru. Znajduje się tu około 20 grot, powstałych w wyniku procesu krasowienia, czyli poprzez procesy rozpuszczania się pod wpływem wiatru i wody. Nocleg w hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 6

Rano udamy się do kolejnego włoskiego sanktuarium – będzie nim Lanciano, gdzie od ponad dwunastu wieków przechowywane są z wielką czcią dowody jednego z pierwszych i największych cudów eucharystycznych, jakimi został obdarowany przez Boga Kościół katolicki. Cud ten zdarzył się w VIII stuleciu w małym kościółku pod wezwaniem świętego Longina, z powodu wątpliwości pewnego mnicha bazyliańskiego w prawdziwą obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Następnie przejazd do Manopello, małego miasteczka w Abruzji. Właśnie tam przechowywane jest Volto Santo - Cudowne Oblicze Jezusa Chrystusa. Obraz pojawił się w miasteczku pięćset lat temu, jak głosi legenda - przyniesiony przez anioła. Z Manopello na nocleg przejedziemy w okolice miejscowości Cesenatico.  

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd do Ravenny – miasta, które zostało założone najprawdopodobniej około XIV w. p. n. e. przez Umbrów. Swój największy rozkwit przeżyło ono jednak u kresów istnienia cesarstwa zachodnio-rzymskiego, kiedy cesarz Flawiusz Honoriusz przeniósł cały dwór książęcy z zagrożonego Rzymu do Ravenny. W mieście znajduje się aż 8 zabytków wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako zabytki wczesnego chrześcijaństwa i mozaikarstwa. Po zwiedzeniu miasta z przewodnikiem, udamy się na nocleg w okolice Bolzano.

Dzień 8

Po śniadaniu wyjazd powrotny do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego planowany jest na godziny późno - wieczorne.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy

Galeria: Wlochy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]