AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka na Ukrainę (7 dni - autokar)


Termin wyjazdu: 13-18.06.2019

Cena: 1120 PLN


Cena obejmuje:

 • przejazdy klimatyzowanym autokarem wyposażonym w wc, barek, dvd,
 • zakwaterowanie w hotelach **/*** - pokoje 2,3 osobowe,
 • śniadania od 2-go do 6-go dnia oraz obiadokolacje od 1-go do 5-go dnia,
 • opiekę pilota i kapłana,
 • ubezpieczenie KL, NNW, BP oraz składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje:

 • opłat związanych z realizacją programu, lokalnych przewodników, wieczoru ukraińskiego oraz opłaty za zestaw do oprowadzania grup (ok. 170 PLN/os.) – płatne pilotowi w trakcie wyjazdu,
 • dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 450 PLN/os. za cały wyjazd,
 • napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.

UWAGA!

 • PASZPORT musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki,
 • msze będą zorganizowane zgodnie z życzeniem Księdza – opiekuna pielgrzymki,
 • uczestnicy mogą dodatkowo ubezpieczyć się od chorób przewlekłych oraz od kosztów rezygnacji z wyjazdu – chęć dodatkowego ubezpieczenia należy zgłosić i opłacić w momencie podpisywania umowy,
 • program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
 • ilość uczestników jest ograniczona,
 • ceny wstępów mogą ulec zmianie.

Dzień 1

Zbiórka uczestników w Międzyrzeczu o godz. 05:00 i następnie przejazd do Krakowa. Udamy się do dwóch sanktuariów zlokalizowanych na przedmieściach dawnej stolicy Polski. Nawiedzimy Sanktuarium Świętego Jana Pawła II (pierwsze na świecie sanktuarium poświęconego wielkiemu Polakowi - Papieżowi) oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie ostatnie chwile swojego ziemskiego życia spędziła św. Siostra Faustyna Kowalska. Po nawiedzeniu sanktuariów przejazd na obiadokolacje i nocleg do Zabawy.

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się do Sanktuarium w Zabawie. Jest to miejsce, gdzie wierni przybywają aby pomodlić się za wstawiennictwem błogosławionej Karoliny Kazkówny. Została ona zamordowana w pobliżu swojego domu przez żołnierza rosyjskiego w czasie trwania I Wojny Światowej. Zmarłą otoczył kult męczeństwa i świętości. Od razu była nazywana Pierwszą duszą do Nieba, Prawdziwym Aniołem, Gwiazdą Ludu, Kwiatem Polskiej Ziemi oraz Apostołką Bożej Sprawy. Następnie przejazd przez granicę polsko-ukraińską. Na terytorium naszych sąsiadów w pierwszej kolejności udamy się do Żółkwi – miasta założonego przez ród Żółkiewskich, które następnie zostało ulubioną posiadłością Jana III Sobieskiego. W czasie spaceru po mieście zobaczymy m. in. Kolegiatę św. Wawrzyńca, zamek oraz zespół klasztorny oo. Dominikanów. Przejazd na 3 kolejne noclegi w okolice Lwowa.

Dzień 3 i 4

Obydwa dni przeznaczymy na poznawanie historii oraz tradycji Lwowa. Lwów to nie tylko dawna część Polski ale również jedno z piękniejszych miast Galicji. Można tutaj znaleźć niezliczone zabytki i jedyną w sobie charakterystyczną atmosferę. W czasie naszego pobytu w mieście zobaczymy m. in.: Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, Wysoki Zamek, Rynek Starego Miasta, Katedrę Łacińską, Kaplicę Boimów, Kościół Dominikanów, Cerkiew Wołoską, Cerkiew św. Jura, Katedrę Ormiańską czy też pomnik A. Mickiewicza. W czasie naszego pobytu we Lwowie przewidziany jest ukraiński wieczór, w czasie którego będziemy mogli skosztować dań kuchni ukraińskiej oraz posłuchać tradycyjnej kapeli.

Dzień 5

Po śniadaniu udamy się w kierunku granicy ukraińsko – polskiej. Na terytorium Polski udamy się do Kalwarii Pacławskiej. Miejsce to jest nazywane ze względu na szczególny kult Męki Pańskiej Jerozolimą Wschodu, a ze względu na obecność cudownego obrazu Matki Bożej i umiłowanie Maryi przez wiernych, Jasną Górą Podkarpacia. Następnie udamy się do Przemyśla – wraz z przewodnikiem zwiedzimy to tajemnicze miasto leżące na wschodnich kresach Polski. Przemyśl to przepiękne, stare miasto, którego historia sięga VII wieku. Przejazd na nocleg w okolice Rzeszowa.

Dzień 6

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Nowej Słupi znajduje się tutaj słynny „Emeryk” - klęczący pielgrzym - symbol Gór Świętokrzyskich. Stąd wyruszymy tzw. Drogą Królewską na Łysą Górę; zwiedzanie: klasztor pobenedyktyński z relikwiami drzewa Krzyża Świętego, Muzeum Misyjne Ojców Oblatów (dowolne ofiary na misje).

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]