AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka na Korsykę (11 dni - Autokar)


Dzień 1
6.00 - zbiórka uczestników wyjazdu i następnie wyjazd do Austrii. Pierwszy nocleg na trasie naszego wyjazdu spędzimy w okolicach Salzburga.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd nad Wodospad Krimml. Wodospad ten znajduje się w Wysokich Taurach. Płynąca rzeka Krimmler Ache spada warstwowo ze szczytu Krimml Achendal tworząc jeden z najwyższych wodospadów, a dokładnie piąty na świecie pod względem wysokości. Jego wysokość wynosi 380 m. Największa zmierzona ilość przepływu wody wynosiła w dniu 25 sierpnia 1987 r. 600.000 m³/h. Na nocleg udamy się w okolice Jeziora Garda.

Dzień 3
Po noclegu udamy się do Bolonii od zawsze kojarzącej się z uniwersytetem – jednym z najstarszych w całej Europie i z arkadami, które przyjemnie chronią przed palącym słońcem. To miasto arkad i loggi - ciągną się niemal nieprzerwanie nad każdym chodnikiem osiągając w sumie długość około 30 km! To także miasto spektakularnych wież obronno-mieszkalnych. My odbędziemy spacer po Bolonii z miejscowym przewodnikiem, a następnie udamy się na nocleg do Montecatini Terme.

Dzień 4
Przejazd do Livorno. Przeprawa promowa na Korsykę. „...Korsyka została stworzona w siódmym dniu tygodnia, kiedy to zmęczony Pan Bóg nie miał sił wymyślać nowych cudów świata. Postanowił więc połączyć najpiękniejsze dotąd stworzone krajobrazy. Wybierał tylko to co wydawało mu się najładniejsze: wybrzeża, pustynie, skaliste góry pokryte śniegiem. Połączył wszystko razem i umieścił na Korsyce. Dlatego Korsyka nazywana jest Wyspą Piękności...” Po przypłynięciu na Korsykę przewidziane jest zwiedzanie Bastii: Plac Św. Mikołaja, Terra Vecchia, kościół Jana Baptysty, stary port. Na nocleg udamy się w okolice Bastii, gdzie spędzimy trzy noce.

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do Ajaccio, miasta Napoleona, stolicy Korsyki. Obecność Napoleona wyczuwa się na każdym kroku, nie sposób przejść ulicami, żeby nie natknąć się na poświęcone cesarzowi pomniki, muzea i pamiątki. W czasie przejazdu odwiedzimy Porto – malowniczą osadę na zachodnim wybrzeżu Korsyki. Zobaczymy tam wieżę genueńską i najbardziej znany gaj eukaliptusowy. Dnia tego zobaczymy także Calanches de Piana – czerwone, pomarańczowe i szare granitowe urwiska i iglice – to najbardziej niezwykły widok przyrody na Korsyce. W stolicy Korsyki zobaczymy dom rodzinny cesarza Francuzów, katedrę w której Napoleon przyjął sakrament chrztu. Na nocleg wrócimy do hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 6
Rano po śniadaniu wyjazd do malowniczo zawieszonego na wapiennych skałach pirackiego portu – fortecy Bonifacio, skąd w pogodne dni widać oddalone o 12 km wybrzeże Sardynii. Miasto zadziwia średniowieczną atmosferą. Tylko tu można zobaczyć legendarne schody króla Aragonii, ulicę Dwóch Cesarzy oraz jedyny na Korsyce pomnik Legii Cudzoziemskiej. Bonifacio słynie z przepięknych widoków oraz cukierniczych specjałów. Na nocleg udamy się do hotelu z dni poprzednich.

Dzień 7
Ostatni dzień na Korsyce rozpoczniemy od wczesnego śniadania, po którym udamy się do Bastii skąd promem przeprawimy się do Livorno. Na nocleg udamy się w okolice Imperii, gdzie spędzimy dwie następne noce. W czasie przejazdu planowany jest pobyt w stolicy Ligurii – Genui, gdzie oprócz portu, od którego miasto wzięło swoje bogactwo, zobaczymy między innymi Katedrę San Lorenzo oraz pozostałości po domu Krzysztofa Kolumba

Dzień 8
Dzień przeznaczone na wypoczynek.

Dzień 9
Po śniadaniu udamy się do pierwszej stolicy Królestwa Włoch – Turynu. Dzisiejszy Turyn kojarzy się przede wszystkim z Fiatem, lecz to nie wszystko. Turyn to także wielka architektura barokowa (prace przeprowadzane od XVIIw. prawie zupełnie zlikwidowały średniowieczną strukturę urbanistyczną), druga w świecie kolekcja egiptologiczna, centrum wydawnicze, miasto, gdzie wciąż żywe są tradycje teatralne (miasto chętnie sponsoruje imprezy i festiwale teatralne). Największym jednak magnesem, który przyciąga rzesze pielgrzymów i turystów jest umieszczony w Katedrze Całun Turyński. Relikwia bardzo rzadko pokazywana jest publicznie(możliwe jest tylko zobaczenie miejsca w Katedrze gdzie jest przechowywany). Będąc w tym północnym mieście Włoch zobaczymy także nieliczne pozostałości po obecności rzymskiej: przy Katedrze teatr rzymski, a na Piazza ugusto – Porta Palatina. Odwiedzimy także Bazylikę Wspomożycielki Wiernych, gdzie znajdują się doczesne szczątki św. Jana Bosco. Nocleg tego dnia zaplanowany jest w okolicach Turynu.

Dzień 10
Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Mesero, miasta związanego ze Św. Gianną Berettą Molla. Święta Gianna Beretta Molla, żona, matka, lekarka, urodziła się w Magenta, we Włoszech w 1922 roku. Wykształcona, niezależna i głęboko wierząca kobieta, pełna oddania w służbie społeczeństwu. Kochana jako lekarka i jako działacz społeczny, wyszła za mąż w wieku 32 lat, miała czworo dzieci. Podczas kolejnych ciąż wykryty u niej guz rósł coraz bardziej. Gianna nie wyrażała zgody na operację w trosce o bezpieczeństwo nienarodzonego dziecka. Gianna zmarła w tydzień po urodzeniu zdrowej córeczki. Gianna Beretta Mola została beatyfikowana przez Jana Pawła II 24 kwietnia 1994 roku podczas Międzynarodowego Roku Rodziny. Podczas tych uroczystości jej mąż mówił o niej: "była wspaniałą kobietą, która bardzo kochała życie; była zwykłą kobietą, ale jednocześnie kobietą wielkiej wiary, radosną pogodną osobowością z niezwykle silną osobowością, i z pragnieniem życia Ewangelią aż do końca". Kanonizowana przez Papieża Jana Pawła II 16 maja 2004 roku. Właśnie w Mesero odwiedzimy grób tej Świętej. Z Mesero udamy się na nocleg w okolice Monachium.

Dzień 11
Ostatni dzień naszego wyjazdu rozpoczniemy od przejazdu do Monachium. W Stolicy Bawarii planowany jest spacer po głównej arterii miasta w czasie którego zobaczymy miedzy innymi: Kościół Matki Bożej, Nowy Ratusz, siedzibę królów Bawarii i gmach Opery, oraz będziemy mieli czas na zakup przysmaków i pamiątek. Pozostałą część dnia przeznaczymy na drogę powrotną do Polski.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]