AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Włoch (9 dni - autokar)


Dzień 1

4.00 – zbiórka uczestników wyjazdu i następnie wyjazd do Drezna - miasta położonego nad Łabą, stolicy kraju związkowego Saksonia. W czasie naszego pobytu w tym mieście zobaczymy między innymi: barokowy Zwinger, Operę Sempera na Placu Teatralnym, kompleks zamkowy i wytworne, odtworzone kamienice na Nowym Rynku, mistrzowskie budowle sakralne: Kościół Najświętszej Marii Panny (Frauenkirche) czy Katedrę – dworski kościół katolicki, gdzie do dzisiaj odbywają się msze w języku polskim oraz wiele innych ciekawych miejsc i budowli. Zapoznamy się z ciekawą historią miasta, jego mieszkańców oraz o ścisłych, a czasem też zaskakujących połączeniach z historią Polski. Z Drezna udamy się na nocleg w okolice Monachium.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Trydentu. Jest to jedno z najczystszych dużych miast na terenie Włoch, które jest pięknie zlokalizowane w Alpach nad rzeka Adygą. Trydent jest przede wszystkim znany z Soboru Trydenckiego, który odbył się w XVI wieku – był on odpowiedzią na narastającą w Kościele reformację. Zwołanie Soboru Trydenckiego często uważa się za początek okresu kontrreformację. W czasie spaceru po mieście zobaczymy m. in. Katedrę św. Wergiliusza, Zamek Buonconsiglio oraz kościół Santa Maria Maggiore. Tego dnia również udamy się nad jezioro Garda aby przespacerować się brzegiem jednego z piękniejszych jezior alpejskich, które w okresie wakacyjnym jest częstym celem turystów z całej Europy. Nocleg w okolicy Werony.

Dzień 3

Przejazd do miasta ukochanego przez Św. Franciszka - Asyżu. Święty ten żył około 800 lat temu. Zainspirowani jego życiem i przesłaniem przybywają do Asyżu wierzący i ateiści, przedstawiciele różnych religii i kultur, wyrafinowani intelektualiści i weekendowi pielgrzymi. Odwiedzimy Bazyliki tego Świętego z jego grobem oraz odbędziemy spacer po uliczkach ukształtowanych w Średniowieczu. Udamy się także do „Dolnego Asyżu”, gdzie znajduje się jedna z największych bazylik na świecie - Bazylika Patriarchalna Santa Maria degli Angeli. W bazylice tej zobaczymy Porcjunkulę - kolebkę ruchu franciszkańskiego. To w niej Święty Franciszek rozpoczął swoje nauki i obok niej zmarł. Nocleg w tym dniu planowany jest w okolicach Asyżu.

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd do Cascia – miasta związanego ze Św. Ritą. Święta ta jest jedną z najbardziej popularnych świętych na świecie. Rita urodziła się około roku 1380 w Roccaporena, niedaleko Cascia we Włoszech. Kult świętej Rity rozpoczął się wraz z jej śmiercią. Cuda nie przestały się mnożyć: uzdrowienia i nawrócenia. Po pobycie w Cascia zaplanowany jest przejazd na nocleg w okolice Neapolu.

Dzień 5

Tego dnia udamy się do Neapolu, gdzie zobaczymy miedzy innymi: Katedrę, Piazza del Plebiscito z Bazyliką San Francesco di Paola, Palazzo Reale, Teatro San Carlo - klejnot Neapolu, jeden z największych teatrów operowych w Europie; neorenesansową Galerię Umberto I oraz Castel Nuovo. W Neapolu udamy się również do kościoła św. Józefa, gdzie znajdują się szczątki Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo. Jego nazwiskiem jest podpisana prorocza wiadomość z dnia 2 lipca 1965 roku na temat obalenia komunizmu przez polskiego papieża. Ksiądz Dolindo znany jest również w Polsce jako ten, któremu Jezus zostawił potężną modlitwę „Jezu, Ty się tym zajmij”. Po pobycie w Neapolu udamy się do miasta Pompeje, miasta zasypanego popiołami Wezuwiusza 24.08.79 roku. 1800 lat później nieopodal zaczęły wyrastać Nowe Pompeje - ściśle związane z tutejszą świątynią - sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, dziełem błogosławionego Bartłomieja Longo, który w roku 1876 i umieścił w kościółku parafialnym w Pompejach obraz Matki Bożej Różańcowej. Od tej chwili w tym miejscu wydarzyło się wiele cudownych uzdrowień, a wierni otrzymywali liczne łaski. Od tego czasu też wyrosła tutaj piękna bazylika Matki Bożej Różańcowej, do której przybywają pielgrzymi z całego świata. Powrót na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 6

Rano przejedziemy do stolicy regionu Emilia-Romagna – Bolonii. W czasie spaceru po tym niezwykłym mieście będziemy mieli okazję zobaczyć m.in.: Bazylikę św. Petroniusza, Plac Maggiore, Pałac del Re Enzo, Bazylikę San Stefano oraz słynne Dwie Wieże, które są pozostałością po blisko 200-stu wieżach znajdujących się w Bolonii w czasach średniowiecza. Jeśli będzie taka możliwość udamy się również do kościoła pw. Bożego Ciała, gdzie przechowywane jest nieulegające rozkładowi ciało św. Katarzyny Bolońskiej. Nocleg w okolicy Padwy.

Dzień 7

Dzień rozpoczniemy od jedynego tak dużego miasta położonego na wodzie, Wenecji. W Wenecji przepłyniemy stateczkiem na Wybrzeże Słowiańskie, skąd udamy się na Pl. Św. Marka, gdzie będziemy podziwiać między innymi Bazylikę Św. Marka oraz Pałac Dożów Weneckich. Z Placu Św. Marka udamy się na spacer uliczkami Wenecji, w czasie którego zobaczymy jeden z bardziej znanych mostów świata – Most Rialto. Po pobycie w Wenecji powrót na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 8

Tego dnia udamy się do miasta Św. Antoniego - Padwy. Według legendy założycielem miasta był legendarny wódz trojański - Antenor, który salwując się ucieczką z Troi przybył na Półwysep Apeniński. W mieście tym odwiedzimy Sanktuarium tego Świętego w którym oprócz grobu Św. Antoniego przechowywane są jego relikwie. Nocleg planowany jest w Mariazell.

Dzień 9

Dzień rozpoczniemy od pobytu w Sanktuarium Maryjnym w Mariazell. Początki tego Sanktuarium sięgają 1157 r., kiedy to mnich benedyktyński Magnus udał się w tę górzystą okolicę, aby rozpocząć pracę duszpasterską wśród miejscowej ludności. Na drogę wziął ze sobą wyrzeźbioną w drewnie lipowym figurkę Maryi. Wieczorem 21 grudnia 1157 r. zmęczonemu mnichowi zagrodził drogę olbrzymi głaz. Magnus zwrócił się do Maryi o pomoc i wnet kamień rozłupał się na kawałki, czyniąc drogę wolną. Uznając to miejsce za cudowne, mnich umieścił statuetkę Maryi w pniu drzewa i zbudował tam dodatkowo drewnianą kapliczkę przypominającą celę zakonną (zelle). Po pobycie w Mariazell przejazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego i zakończenie pielgrzymki.

Galeria: Wlochy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]