AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka śladami św. Pawła do Grecji (6 dni)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu na lotnisku w Warszawy i wylot do Aten. Stolica Grecji uważana jest za klasyczne greckie miasto ze swoim najsłynniejszym reprezentantem - Akropolem. Miasto to jest punktem obowiązkowym dla odwiedzających Grecję. W Atenach zobaczymy między innymi Akropol, Areopag (miejsce spotkania św. Pawła z uczonymi ateńskimi), Stadion Olimpijski, zmianę warty oraz starą dziewiętnastowieczną część – Plakę, zachwycającą mieszanką stylów neoklasycystycznych i greckich w architekturze oraz licznymi sklepikami i tawernami (dla chętnych możliwość pobytu wieczorem w tawernie w cenie około 30€). Nocleg w Atenach.

Dzień 2

Tego dnia po śniadaniu udamy się na tak zwaną Argolidę. W czasie naszego objazdu po Argolidzie zobaczymy Korynt. W latach 51-52 n.e. Św. Paweł spędził w tym miejscu 18 miesięcy, próbując wpłynąć na zmianę obyczajów mieszkańców. W średniowieczu starożytny koryncki akropol stał się jedną z najpotężniejszych twierdz w Grecji, obleganą przez coraz to nowe zastępy najeźdźców, uznających to miejsce za bramę do Peloponezu Do dziś Akrokorynt otaczają starożytne mury o długości 2 km. Dojeżdżając do Koryntu zatrzymamy się przy, Kanale Korynckim łączącym Zatokę Sarońską i Koryncką - ukończonym w 1893 roku, mającym wysokość 79 metrów, i ponad 6 km długości.. Tego dnia zobaczymy także Mykeny. Znajdziemy tam ogromne, świetnie zachowane budowle sprzed ponad 3 tysięcy lat i... unoszący się duch Homera. Polacy mogą dodać do tego narodową nutkę - to właśnie dokładnie o tym miejscu pisał nasz wieszcz Słowacki w "Grobie Agamemnona" (z Myken pochodzili homeryccy bohaterowie, wojowniczy Achajowie opisani w Iliadzie). Przed powrotem na nocleg do Aten odwiedzimy jeszcze Epidaurum ze swoim wspaniałym, olbrzymim i doskonale zachowanym amfiteatrem na 14.000 widzów. Wciśnięty malowniczo w zbocze wzgórza, obiekt ten posiada niesamowitą akustykę. Nawet z najwyższych rzędów widowni znakomicie słychać cichą rozmowę, a nawet szepty ze sceny i orchestry.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do Delf. Miejsce to było od końca VIII w. p.n.e. ośrodkiem kultu Apollina. Znajdowała się tu słynna wyrocznia - przyciągająca ludzi z całego starożytnego świata. Dziś oprócz muzeum można tu zwiedzić ruiny Świętego Kręgu Apollina: świątynię Apollina, Świętą Drogę, skarbce, teatr (doskonale zachowany, choć skromniejszy niż w Epidauros) i stadion z okresu rzymskiego. Po wizycie w Delfach przejazd do Kalambaki, w której okolicy znajdują się słynne Meteory - grupa 13 klasztorów malowniczo "zawieszonych w powietrzu", na kilkusetmetrowej wysokości kamiennych filarach wyrastających ponad Równinę Tesalską. My będziemy mieli możliwość odwiedzenia przynajmniej jednego z tych Klasztorów. Wszystkie meteory robią niesamowite wrażenie - zarówno z zewnątrz, w otoczeniu skał - jak i we wnętrzach. Widoki na przepaście i Równinę Tesalską nie mają sobie równych. Nocleg w Kalambace.

Dzień 4

Wcześnie rano, po śniadaniu, wyjazd do drugiego pod względem wielkości miasta Grecji – Salonik. Miasto to zostało założone w latach 316 - 315 p.n.e. przez króla Macedonii Kassandrosa, który nadał mu imię swej narzeczonej, Salonike. W Salonikach zobaczymy między innymi dzielnicę Kástra, która położona jest na wzgórzu za nowoczesną szachownicą ulic. Właśnie tam usytuowane są tureckie budowle i zaułki oraz nieco późniejsze greckie domy w stylu art déco, którym udało się uniknąć zakusów budowniczych z lat 50. Osoby rozmiłowane w bizantyjskich zabytkach znajdą tu także mnóstwo kościołów budowanych od czasów rzymskich do XV w. Zobaczymy także najsłynniejszy obiekt miasta, stojącą na nabrzeżu - Białą Wieżę. Po wizycie w Salonikach przejazd na nocleg w okolice Kawali.

Dzień 5

Tego dnia po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Filippi, miasta do którego Św. Paweł przypłynął podczas swojej pierwszej, misyjnej podróży do Grecji. W mieście tym spotykały się trzy kultury: starożytna - grecka, rzymska i bizantyjska. Filippia była pierwszą przystanią na drodze rozpowszechniania chrześcijaństwa w Europie. Po zwiedzaniu Filippi przejazd na nocleg do Aten.

Dzień 6

Powrót do Warszawy.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]