AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Francji (9 dni - autokar)


Dzień 1

4.00 – msza św. dla uczestników pielgrzymki po której nastąpi wyjazd w okolice Paryża. Nocleg w okolicach Paryża.

Dzień 2

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie miasta o swoistym uroku, stolicy Francji, ale często nazywanego też stolicą świata. Historycznym centrum Paryża jest wyspa Cite, od której rozpoczniemy poznawanie tego urokliwego miasta. Poznamy więc Katedrę Notre Dame, Ratusz Miejski, Centrum Kultury im. G. Pompidou, słynne Hale Paryskie, na których miejscu obecnie powstały tereny zielone, a w podziemiach wybudowano centrum handlowe, którego architekturą (ale nie tylko) będziemy się zachwycać. W dalszej części tego spaceru odwiedzimy Pałac Królewski, w którym rezydował słynny kardynał Richelieu, dojdziemy do Luwru, który pierwotnie spełniał funkcję warowni – przebudowany przez Franciszka I, a następnie przez Katarzynę spełniał rolę rezydencji królewskiej. Ostatecznie dzisiaj jest siedzibą jednego z największych muzeów świata, którego wnętrz jednak nie będziemy oglądali. Sprzed Luwru udamy się pod Łuk Triumfalny na placu Charles de Gaulle-Etoile, który jest zakończeniem Pól Elizejskich. Następnie przejedziemy autokarem pod Pałac Chaillot na Trocadero, gdzie będziemy podziwiać panoramę na Wieżę Eiffla, do której się udamy poprzez Ogrody Trocadero i Plac Warszawski. Na zakończenie dnia udamy się na Wzgórze Montmart – najwyższe wzgórze Paryża. Od mniej więcej wieku stoi tutaj biała bazylika Sacra Coeur oraz mają swoje siedziby liczne kabarety, z których najsłynniejszy to Moulin Rouge. Dnia tego przewidziany jest także pobyt w Kaplicy Cudownego Medalika. Nocleg w okolicy Paryża.

Dzień 3

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do klasztoru Saint-Gildard w Nevers, gdzie znajduje się ciało Św. Bernadetty Soubirous. Świętej tej objawiała się Matka Boża w Lourdes w 1858r. W 1866 roku Bernadetta wstąpiła do nowicjatu sióstr w Nevers i pozostała tam aż do swojej śmierci. Zmarła 16 kwietnia 1879 roku. Od tego czasu mamy do czynienia ze spektakularnym, ciągle trwającym cudem, a mianowicie ciało Św. Bernadetty, wbrew wszelkim prawom natury, w ogóle nie ulega procesowi rozkładu zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego, do dnia dzisiejszego zachowując zadziwiającą świeżość i piękno...Przejazd na nocleg w okolice Rocamadour.

Dzień 4

Zwiedzanie Rocamadour. Z miastem tym związanych jest wiele przekazów. Jeden z nich mówi, że 70 r n.e. to ustronne i dzikie miejsce upodobał sobie Zacheusz, mąż Św. Weroniki. Po Ukrzyżowaniu Chrystusa Zacheusz udał się do Akwitanii, gdzie spotkał biskupa Św. Martiala. Święty Ten był uczniem Jezusa, widział także śmierć Św. Piotra i Św. Pawła. Zacheusz po śmierci żony wycofał się w dzikie, górzyste miejsce i przybrał imię Amadour. Zamieszkał w jaskini i obok zbudował kaplicę dla N.M.P. W niej umieścił figurkę Czarnej Madonny. Jak mówi kolejny przekaz, figurka została wyrzeźbiona przez samego Św. Łukasza Ewangelistę. Po śmierci Amadour'a to miejsce zostało nazwane Rocamadour i stało się miejscem pielgrzymkowym. W mieście tym odbędziemy spacer do przytulonej do skały Bazyliki Zbawiciela, w której znajduje się figura Czarnej Madonny. Następnie udamy się do największego miejsca pielgrzymek na ziemi francuskiej - Lourdes. Po przyjeździe do Lourdes zakwaterowanie w hotelu, posiłek wieczorny i udział w Procesji Maryjnej z lampionami.

Dzień 5

Pobyt w Lourdes - centrum pielgrzymek położone na skraju Pirenejów. W tym miejscu Bernadette Soubirous 18 razy widziała Matkę Boską. Tu została zbudowana w 1858 roku świątynia. Od tego czasu wiele osób nawiedzających sanktuarium odzyskało w cudowny sposób zdrowie. Obecnie każdego roku ponad 5 milionów osób odwiedza Sanktuarium, modli się w cudownej Grocie, odwiedza podziemną Bazylikę i świątynię wybudowaną nad Grotą, zażywa kąpieli i uczestniczy w Drodze Krzyżowej. Nasz pobyt w Lourdes pozwala na spełnienie tego pielgrzymiego programu. Możliwość udziału we Mszach Św., w wieczornej procesji z lampionami – Procesji Maryjnej, w Drodze Krzyżowej, a także kąpieli w wodzie ze źródła Lourdes.

Dzień 6

Po porannej mszy świętej na terenie sanktuarium wyjazd w kierunku Awinionu na kolejny nocleg. Po drodze zatrzymamy się na wybrzeżu, gdzie będzie możliwość kąpieli w Morzu Śródziemnym.

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Awinionu. Na legendę tego miasta składa się sława średniowiecznej papieskiej stolicy i letniego święta teatru. Awinion został stolicą chrześcijańskiego świata w 1309 r. (przeniósł ją tu z Watykanu Klemens V, który uszedł z Rzymu przed skonfliktowanymi możnymi rodami) i pozostał nią do 1377 r. W tym okresie panowało w nim siedmiu wywodzących się z Francji papieży. Ostatni, Grzegorz XI, powrócił do Rzymu. W czasie naszego pobytu wejdziemy na Mury, zobaczymy Katedrę oraz Zamek Papieski. W dalszej części dnia przejazd do La Salette - leżącego w przepięknej dolinie alpejskiej. Zwiedzimy tam Sanktuarium, które związane jest z objawieniem Matki Bożej w 1846 roku. Z inicjatywy biskupa Philiberta de Bruillard ordynariusza z Grenoble 01.05.1852 roku został powołany zakon Saletynów, który opiekuje się powstałym Sanktuarium. Wieczorem na terenie sanktuarium będzie możliwość uczestnictwa w nabożeństwie oraz procesji z lampionami. Nocleg w La Salette.

Dzień 8

Dzień rozpoczniemy od pobytu w sanktuarium – następnie przejazd do Ars, małej miejscowości w okolicach Lyonu rozsławionej przez Kapłana, który od 1818 roku przez 41 lat był tam proboszczem. W 1925 Pius XI ogłosił tego kapłana - Św. Jana Vianneya - patronem wszystkich proboszczów Kościoła rzymskiego. Na nocleg tego dnia udamy się w okolice Mulhouse.

Dzień 9

Dzień przeznaczony na powrót do Polski. Zakończenie pielgrzymki w godzinach późno-wieczornych.

Galeria: Francja


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]