AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Meksyku (samolot - 14 dni)


Dzień 1 - 10.02.2020 (poniedziałek)
12.15 - zbiórka uczestników wyjazdu na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie skąd o godzinie 14.35 nastąpi przelot przez Zurich do Cancun. Cancun to miasto położone w północnej części stanu Quintana Roo, w Meksyku, na wybrzeżu Morza Karaibskiego. Historia miasta Cancun jest krótka, gdyż rozpoczęła się w latach sześćdziesiątych XX w., gdy zapadła decyzja o budowie miejscowości wypoczynkowej mogącej konkurować z Acapulco. Obecnie jest to najbardziej luksusowa miejscowość wypoczynkowa w Meksyku. Po przylocie kolacja i nocleg. Lądowanie w Cancun planowane jest na godzinę 23.05 czasu miejscowego.

Dzień 2 - 11.02.2020
Odpoczynek i aklimatyzacja na plażach nad Morzem Karaibskim.

Dzień 3 - 12.02.2020
Śniadanie. Zwiedzanie miasta wpisanego na listę UNESCO – Chichen Itza: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote. Ołtarz Czaszek, Święta Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Przejazd do “żółtego miasta” Izamal, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 roku swoje spotkanie z Indianami miał nasz Papież Jan Paweł II. Kolacja i nocleg w Meridzie. Wieczorny spacer po mieście.

Dzień 4 - 13.02.2020
Śniadanie. Zwiedzanie strefy archeologicznej Majów w Uxmal: Piramida Wróża, Klasztor Mniszek, Boisko do Gry w Pelote, Pałac Gubernatora. Dalsza podróż w kierunku stanu Chiapas.

Dzień 5 - 14.02.2020
Śniadanie. Zwiedzanie strefy archeologicznej Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Przejazd i pobyt przy wodospadzie Misol – Ha. Następnie udamy się do San Cristóbal, gdzie odbędziemy spacer po mieście. Kolacja i nocleg.

Dzień 6 - 15.02.2020
Śniadanie. Zwiedzanie synkretycznego kościoła w San Juan Chamula. Następnie przejazd szybkimi łodziami po Kanionie Sumidero - możliwość spotkania krokodyli. Kolacja i nocleg w Tehuantepec.

Dzień 7 - 16.02.2020
Śniadanie. Przejazd przez góry do stanu Oaxaca. Po drodze postój w Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe drzewo obydwu Ameryk. Zwiedzanie kolonialnego miasta Oaxaca: Kościół Św. Dominika, główny plac miasta z kościołem katedralnym, wizyta na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady. Kolacja i nocleg.

Dzień 8 - 17.02.2020
Śniadanie. Zwiedzanie dawnego centrum Zapoteków – piramid Monte Alban. Przejazd do stanu Puebla. Spacer po kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian, kościół Santo Domingo z Kaplicą Różańcową. Kolacja i nocleg.

Dzień 9 - 18.02.2020
Śniadanie. Przejazd do pobliskiej Choluli, gdzie będziemy mieli możliwość wejścia na obsypaną ziemią piramidę. Na szczycie tej piramidy jest wybudowany kościół katolicki. Następnie wizyta w synkretycznym kościele w Tonantzintla. Dalszy przejazd do Taxco. Zwiedzanie Taxco – „miasta srebra”: spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta. Wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Przejazd do najsłynniejszego kurortu Pacyfiku – Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Dojazd do hotelu w późnych godzinach wieczornych.

Dzień 10 - 19.02.2020
Śniadanie. Acapulco de Juárez – miasto, port i kurort w Meksyku (stan Guerrero), nad Oceanem Spokojnym. Leży 300 km na południowy zachód od stolicy kraju miasta Meksyk. Usytuowane jest w półkolistej, głębokiej zatoce. Zbudowane na wąskim, 800 metrowym pasie niskiego lądu pomiędzy linią brzegową a górami otaczającymi zatokę. Uważane jest za jedno z najlepszych i najważniejszych miast-kurortów na wybrzeżu Pacyfiku. Plażowanie z możliwością skorzystania z popołudniowej wycieczki fakultatywnej (rejs statkiem po zatoce Acapulco oraz skoki z Quebrady).

Dzień 11 - 20.02.2020
Śniadanie, czas na plażowanie. Po obiedzie przejazd na nocleg do miasta Meksyk.

Dzień 12 - 21.02.2020
Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe połączona ze Mszą Święta. Po wspólnym zwiedzaniu czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. Kolacja i nocleg.

Dzień 13 - 22.02.2020
Śniadanie. Zwiedzanie miasta Meksyk: Stare Miasto z Katedrą WNMP – Msza Święta, Pałacem Prezydenckim, Zocalo, Muzeum Antropologiczne. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do kraju. W dniu tym planowana jest także powtórna wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadelupe. Wylot z lotniska w Mieście Meksyk nastąpi o godzinie 21.05. Kolacja serwowana na pokładzie samolotu. Przelot do Warszawy z przesiadką we Frankfurcie nad Menem.

Dzień 14 – 23.02.2020 (niedziela)
Zakończenie wyjazdu na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie, na którym lądowanie planowane jest na godzinę 18.15.


Zakończenie wyjazdu na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie, na którym lądowanie planowane jest na godzinę 18.15.

Galeria: Meksyk


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]