AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka na Korsykę (autokar - 8 dni)


Dzień 1

4:00 - zbiórka uczestników wyjazdu i następnie wyjazd na pierwszy nocleg w okolice Tarvisio. nastąpi przejazd do Brna. Stolica Moraw jest drugim co do wielkości miastem Republiki Czeskiej. W czasie naszego pobytu w Brnie zobaczymy między innymi dominującą nad miastem gotycką Katedrę św. Pawła i Piotra oraz wznoszącą się naprzeciwko twierdzę Spielberg (Špilberk), w której mieściło się ciężkie więzienie. Będziemy mieć także chwilę do własnego wykorzystania w centrum miasta - na Náměstí Svobody (Placu Wolności).

Dzień 2

Pobyt we Włoszech rozpoczniemy od jedynego tak dużego miasta położonego na wodzie, Wenecji. W Wenecji przepłyniemy stateczkiem na Wybrzeże Słowiańskie, skąd udamy się na Pl. Św. Marka, gdzie będziemy podziwiać między innymi Bazylikę Św. Marka oraz Pałac Dożów Weneckich. Z Placu Św. Marka udamy się na spacer uliczkami Wenecji, w czasie którego zobaczymy jeden z bardziej znanych mostów świata – Most Rialto. Po pobycie w Wenecji wyjazd na nocleg w okolicy Padwy.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do Florencji, światowej stolicy Renesansu (i kapitalizmu – jak niektórzy sądzą). W czasie naszego pobytu we Florencji odbędziemy spacer od słynnej Katedry Florenckiej do Pałacu Vecchio i mostu Vecchio. Zobaczymy także słynną Galerię Ufizio (z zewnątrz) oraz Kościół Santa Croce (wew.), w którym znajduje się około 1500 sarkofagów i tablic pamiątkowych wybitnych Włochów. Przejazd na nocleg do Montecatini Terme.

Dzień 4

Wcześnie rano przejazd do Livorno, gdzie wsiądziemy na prom i przeprawimy się na Korsykę. „...Korsyka została stworzona w siódmym dniu tygodnia, kiedy to zmęczony Pan Bóg nie miał sił wymyślać nowych cudów świata. Postanowił więc połączyć najpiękniejsze dotąd stworzone krajobrazy. Wybierał tylko to co wydawało mu się najładniejsze: wybrzeża, pustynie, skaliste góry pokryte śniegiem. Połączył wszystko razem i umieścił na Korsyce. Dlatego Korsyka nazywana jest Wyspą Piękności...” Po przypłynięciu na Korsykę przewidziane jest zwiedzanie Bastii: Plac Św. Mikołaja, Terra Vecchia, kościół Jana Baptysty, stary port. Na nocleg udamy się w okolice Bastii, gdzie spędzimy trzy noce.

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do Ajaccio, miasta Napoleona, stolicy Korsyki. Obecność Napoleona wyczuwa się na każdym kroku, nie sposób przejść ulicami, żeby nie natknąć się na poświęcone cesarzowi pomniki, muzea i pamiątki. W czasie przejazdu odwiedzimy Porto – malowniczą osadę na zachodnim wybrzeżu Korsyki. Zobaczymy tam wieżę genueńską i najbardziej znany gaj eukaliptusowy. Tego dnia zobaczymy także Calanches de Piana – czerwone, pomarańczowe i szare granitowe urwiska i iglice – to najbardziej niezwykły widok przyrody na Korsyce. W stolicy Korsyki zobaczymy dom rodzinny cesarza Francuzów, katedrę w której Napoleon przyjął sakrament chrztu. Na nocleg wrócimy do hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 6

Rano po śniadaniu wyjazd do malowniczo zawieszonego na wapiennych skałach pirackiego portu – fortecy Bonifacio, skąd w pogodne dni widać oddalone o 12 km wybrzeże Sardynii. Miasto zadziwia średniowieczną atmosferą. Tylko tu można zobaczyć legendarne schody króla Aragonii, ulicę Dwóch Cesarzy oraz jedyny na Korsyce pomnik Legii Cudzoziemskiej. Bonifacio słynie z przepięknych widoków oraz cukierniczych specjałów. Na nocleg udamy się do hotelu z dni poprzednich.

Dzień 7

Ostatni dzień na Korsyce rozpoczniemy od wczesnego śniadania, po którym udamy się do Bastii skąd promem przeprawimy się do Livorno. Po dopłynięciu do portu udamy się w kierunku jednego z piękniejszych miast Toskanii – Pizy. Piza to miasto, które wyrosło w miejscu, w którym rzeka Arno łączy się ze swoim dopływem Serchio. Początki tego miasta sięgają czasów greckich (Pizańczycy pomagali ponoć Eneaszowi w czasie oblężenia Troi). Miliony turystów jednak przyciąga do tego miasta nie tyle jego historia, co Campo dei Miracoli ze słynną Krzywą Wieżą (wstęp dodatkowo płatny ok. 18€/os.). Przejazd na nocleg w okolice Werony.

Dzień 8

Po śniadaniu udamy się w drogę powrotną do Polski. Powrót na miejsce zbiórki z dnia pierwszego planowany jest w okolicy północy. Czas przyjazdu uzależniony jest m. in. od godziny wyjazdu z hotelu oraz od natężenia ruchu na drodze.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]