AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Włoch z okazji 100. rocznicy narodzin Jana Pawła II (autokar - 7 dni)


Termin wyjazdu: 04-10.05.2020

Cena: 950 PLN + 265 Euro


Cena obejmuje:

 • przejazdy autokarem wyposażonym w klimatyzację, tv, barek, wc,
 • zakwaterowanie w hotelach *** - pokoje 2,3 osobowe,
 • śniadania od 2-go do 7-go dnia i obiadokolacje od 2-go do 6-go dnia,
 • opiekę pilota (oraz przewodnika lokalnego w miejscach do tego wymaganych),
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie obejmuje:

 • opłat związanych z realizacją programu oraz opłaty za zestaw do oprowadzania grup (ok. 30€/os.),
 • dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 550 PLN/os. za cały wyjazd,
 • napojów do obiadokolacji,
 • wydatków osobistych,

UWAGA!

 • Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu osobistego na czas trwania pielgrzymki.
 • Strój do zwiedzania miejsc świętych powinno cechować: zakryte ramiona, bardzo skromny dekolt oraz przykryte kolana (kobiety mogą być w spodniach) – poza miejscami świętymi strój dowolny.
 • Uczestnik może skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej. Chęć dodatkowego ubezpieczenia należy zgłosić i opłacić (70 PLN/os.) przed podpisaniem umowy,
 • ceny wyjazdu. Uczestnik również może dodatkowo ubezpieczyć się od chorób przewlekłych..
 • Program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Dzień 1

04:00 zbiórka uczestników w Międzyrzeczu i przejazd na pierwszy nocleg w okolice Werony.

Dzień 2

Rano udamy się do Sanktuarium, gdzie czczona jest Madonna della Corona. Pięknie usytuowany kościół, niejako zaczepiony na skale, otoczony jest koroną alpejskich szczytów (stąd też nazwa). W 1988r. to miejsce odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II. Modlił się wówczas o to, aby chrześcijanie tak byli zjednoczeni z Chrystusem, jak to sanktuarium zespolone jest ze skałą, na której zostało wzniesione. Z tego cudownego miejsca udamy się na dwa kolejne noclegi w okolicę Rzymu.

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się do Rzymu. W dniu tym zaplanowane jest spotkanie z Papieżem Franciszkiem na Audiencji Generalnej (jeśli będzie taka możliwość). Po Audiencji czas wolny, a następnie spacer po Rzymie. Zobaczymy m.in. okazały Zamek Anioła znajdujący się na brzegu Tybru. Został on początkowo wybudowany jako mauzoleum cesarza Hadriana, jednakże z czasem kiedy wszedł on w posiadanie papieży, stał się ich osobistą twierdzą. W dalszej części dnia przewidziany jest również pobyt przy słynnej Fontannie di Trevi i Placu Hiszpańskim, gdzie będziemy mogli zobaczyć Schody Hiszpańskie, na których odbywają się sławne pokazy mody. Ostatnim punktem w programie na ten dzień będzie wizyta w kolejnym ważnym kościele Wiecznego Miasta – w Bazylice Santa Maria Maggiore (Matki Bożej Większej). Zgodnie z tradycja papieżowi Liberiuszowi w 352 roku objawiła się Matka Boża i poprosiła go aby w miejscu, gdzie spadnie śnieg w sierpniu wybudował kościół ku jej czci. Tak też się stało i dziś Bazylika jest jednym z ważniejszych kościołów na terenie miasta – w jej wnętrzu można znaleźć m. in. relikwię Żłóbka Pana Jezusa. Powrót na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 4

Wcześnie rano wyjazd z hotelu i następnie przejazd do Bazyliki św. Piotra na Watykanie gdzie będziemy uczestniczyć we mszy św. przy grobie Jana Pawła II. Po mszy świętej czas na indywidualną modlitwę i następnie zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Tego dnia zobaczymy także jeden z symboli Wiecznego Miasta – Koloseum (z zew.) jak również udamy się przy Forum Romanum do więzienia Mamertyńskiego (z zew.) - według tradycji, święci Piotr i Paweł mieli spędzić w nim ostatnie dni życia przed męczeńską śmiercią. Przejdziemy przez Wzgórze Kapitolińskie i Pl. Wenecki, gdzie na Ołtarzu Ojczyzny mieści się pomnik Wiktora Emanuela II–pierwszego Króla Włoch. Tego dnia zwiedzimy również Wzgórze Laterańskie – a na nim dwa ważne kościoły. Znajduje się tutaj bowiem sanktuarium Świętych Schodów (schody z pałacu Poncjusza Piłata z Jerozolimy, po których miał iść Jezus w dzień swojej Męki) oraz Bazylika św. Janów na Lateranie – jeden z większych kościołów na terenie Rzymu. Na Lateranie mieściła się pierwsza siedziba papieży w Rzymie - niestety po niewoli awiniońskiej, kiedy papież powrócił do Rzymu, zastał Bazylikę w kiepskim stanie – podjął wówczas decyzję o przeniesieniu siedziby na Watykan. Powrót na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do Cascia – miasta związanego ze Św. Ritą. Święta ta jest jedną z najbardziej popularnych świętych na świecie. Rita urodziła się około roku 1380 w Roccaporena, niedaleko Cascia we Włoszech. Kult świętej Rity rozpoczął się wraz z jej śmiercią. Cuda nie przestały się mnożyć: uzdrowienia i nawrócenia. Tego dnia udamy się także do miasta ukochanego przez Św. Franciszka - Asyżu. Święty ten żył około 800 lat temu. Zainspirowani jego życiem i przesłaniem przybywają do Asyżu wierzący i ateiści, przedstawiciele różnych religii i kultur, wyrafinowani intelektualiści i weekendowi pielgrzymi. My dołączymy do milionów pielgrzymów, którzy nawiedzili to miejsce. Odwiedzimy Bazyliki tego Świętego z jego grobem oraz odbędziemy spacer po uliczkach ukształtowanych w Średniowieczu. Nocleg w okolicy Asyżu.

Dzień 6

Rano udamy się do Padwy – miasta Św. Antoniego. Według legendy założycielem miasta był legendarny wódz trojański - Antenor, który salwując się ucieczką z Troi przybył na Półwysep Apeniński. W mieście tym odwiedzimy Sanktuarium tego Świętego, w którym oprócz grobu Św. Antoniego przechowywane są jego relikwie. Nocleg w okolicy Tarvisio.

Dzień 7

Dzień rozpoczniemy od przejazdu na Kahlenberg – miejsce nierozerwalnie związane z historią Polski oraz chrześcijańskiej Europy. Z tego wzgórza król Jan III Sobieski w 1683 roku poprowadził słynną Odsiecz Wiedeńską, która zatrzymała ekspansję Imperium Osmańskiego, która po upadku Wiednia ruszyłaby w dalszej kolejności na Rzym. Na Kahlenbergu przewidziana jest msza święta, po której nastąpi przejazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]