AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Medjugorje (samolot - 8 dni)


Dzień 1

03:00 - zbiórka uczestników wyjazdu i przejazd na lotnisko do Warszawy. Wylot (planowo o godzinie 09:45) do Zagrzebia. Po lądowaniu (ok. 11:25) i odebraniu bagaży przejazd do centrum Zagrzebia. Stolica Chorwacji to blisko milionowe miasto, pięknie położone na trzech wzgórzach. Wielu uważa, że przypomina Wiedeń czy Budapeszt, bo przez długi czas pozostawało w obrębie Austro-Węgier. My w czasie naszego krótkiego pobytu zobaczymy Stare Miasto, a w nim między innymi: Gradec i Kaptol z kościołem św. Katarzyny, placem św. Marka i kościołem pod tym samym wezwaniem, którego dach jest ozdobiony w niezwykły sposób – kolorowymi herbami Zagrzebia i Chorwacji. Tego dnia udamy się również do Marija Bistrica. W tym narodowym Sanktuarium czczona jest cudowna figurka Maryi łaskami słynąca, którą datuje się na XVI w. Od początku istnienia wydarzyło się tutaj wiele udokumentowanych cudów – zarówno fizycznych jak i duchowych. Nocleg w Zagrzebiu.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Krka. Jest to jeden z najmłodszych parków narodowych w Chorwacji - został założony w 1985 roku i obejmuje 109 km². Do Parku przyjeżdżają turyści z całego świata aby móc zobaczyć piękno i bogactwo przyrody, która tutaj występuje. Niewątpliwe jedną z największych atrakcji są tutaj wodospady, które tworzą malownicze kaskady. Po zwiedzeniu parku przejazd na nocleg oraz posiłek wieczorny do Medjugorje.

Dzień 3

Pobyt w Medjugorje - Świątyni Królowej Pokoju. Miejscowość ta jest jedną z wiosek gminy Citluk położonych w zachodniej Hercegowinie. Obecnie jest jednym z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych katolickich centrów pielgrzymkowych. Położona jest na wysokości około 200 m n.p.m., ma łagodny śródziemnomorski klimat, który stwarza idealne warunki dla uprawy winorośli, tytoniu i owoców. Medjugorje jest szczególnym miejscem w dzisiejszym świecie. W ciągu ostatnich 15 lat przybyło tu około 20 milionów pielgrzymów z całego świata, aby odnaleźć pokój, swoje człowieczeństwo i przynależność do Boga. Po południu przejazd do Mostaru - miasta odległego od Medziugorie o około 30 km, którego symbolem jest kamienny Stary Most z XVI w., wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Miasto zamieszkane jest przez ludność katolicką z jednej strony Neretwy i muzułmańską na przeciwległym brzegu. Stanowi barwną mozaikę narodów, kultur i religii. Powrót na nocleg do Medjugorje.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Sarajewa - stolicy Bośni i Hercegowiny. Zwiedzanie rozpoczniemy od zabytkowego centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii: Plac Bascarsija z fontanną Sebilj, Meczet Cesarski z medresą, Hadim Ali Paszy, Bascarsijski bazar, Brusa Bezistan, ratusz, katedrę katolicką, prawosławną cerkiew św. Archanioła Michała oraz Latinski Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Powrót na nocleg do Medjugorje.

Dzień 5

Po śniadaniu czas wolny w Medjugorje i następnie w okolicy południa udamy się do miasta nazywanego Perłą Adriatyku. Dubrownik to miasto, które zostało założone przeszło 1300 lat temu przez greckich uciekinierów z Epidaurum. W średniowieczu miasto to odgrywało dużą rolę w handlu morskim, konkurując z samą Wenecją. Znakomicie zachowane stare miasto, jest unikalne ze względu na wykładane marmurem place, strome, brukowane uliczki, wysokie domy, klasztory, kościoły, pałace, fontanny, muzea i przede wszystkim wspaniale zachowane fortyfikacje obronne (wstęp na mury obronne dodatkowo płatny około 200 HRK/os.). Wszystko to będziemy mogli zobaczyć podczas naszego pobytu w Dubrowniku. Nocleg tego dnia planowany jest na trasie w kierunku Splitu – hotel położony nad Morzem Adriatyckim.

Dzień 6

Dzień przeznaczony na wypoczynek.

Dzień 7

Po śniadaniu nastąpi wyjazd do sanktuarium w Sinj. W tym miejscu kilka wieków temu znaleźli schronienie franciszkanie uchodzący z Rama w Hercegowinie. Przynieśli oni wówczas ze sobą obraz Matki Bożej, za którego przyczyna działo się wiele cudów – m. in. Matce Bożej Sinjskiej przypisuje się ochronę miasta w trakcie oblężenia tureckiego w XVIII wieku. Świadkowie tego wydarzenia twierdzili, że żołnierzom ukazała się biała postać kobiety, od której biła światłość. Do dziś wszyscy są zgodni, że to właśnie dzięki pomocy Matki Bożej pokonano Turków. Tego dnia udamy się również do Splitu. Miasto to jest największym miastem na wybrzeżu Dalmacji. Stara część została zbudowana wokół zatoki. Split zyskał sławę za czasów panowania cesarza Dioklecjana w III wieku naszej ery, znanego prześladowcy pierwszych chrześcijan. Tutaj właśnie mieszczą się ruiny olbrzymiego pałacu cesarskiego, w którym Dioklecjan spędził ostatnie chwile swojego życia. Obecnie w pozostałościach pałacu mieści się blisko 200 innych budynków. Przejazd na nocleg w okolice Zadaru.

Dzień 8

Rano przejazd do Zadaru. Miasto to jest stawiane na równi z Dubrownikiem i Wenecją, bywa też nazywane "małym, chorwackim Rzymem”. W czasie naszego pobytu w Zadarze zobaczymy między innymi: rzymskie forum, kościół przedromański św. Donata, Ratusz i „Morskie Organy”. Spacerować będziemy także po Kalelarga – głównej ulicy Zadaru (której nazwa oznacza ni mniej, ni więcej tylko "szeroką ulicę. Po wyczerpaniu programu przejazd na lotnisko do Zagrzebia. Wylot powrotny planowany jest na godzinę 18:00. Po lądowaniu w Warszawie (około 19:35) i odebraniu bagaży przejazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy

Galeria: Chorwacja


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]