AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Wycieczka po Półwyspie Iberyjskim (11 dni - samolot)


Dzień 1
Zbiórka uczestników wyjazdu w Sławie i następnie przejazd na lotnisko w Berlinie, skąd nastąpi wylot do Madrytu – stolicy Hiszpanii. Po przylocie do Madrytu przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 2
Wyjazd do Fatimy. Po przyjeździe do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, celu pielgrzymek z całego świata, zapoznanie z miejscem objawień oraz czas do osobistego wykorzystania. Tego dnia dla chętnych istnieje możliwość udziału w modlitwie różańcowej oraz procesji ze świecami. Nocleg w Fatimie.

Dzień 3
Tego dnia odbędziemy wycieczkę do miejscowości Batalha słynącej z bitwy w 1385 r. Odwiedzimy tam Opactwo Matki Bożej Zwycięskiej wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Opactwo to jest symbolem dumy narodowej Portugalczyków i demonstracją potęgi tronu Portugalii. Następnie udamy się do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. W mieście tym zaplanowany jest czas na plażowanie nad Oceanem. Powrót do Fatimy.

Dzień 4
Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Lizbony. Lizbona to piękne miasto o specyficznej atmosferze, w którym zobaczymy: Katedrę oraz miejsce, gdzie stał rodzinny dom Św. Antoniego, Plac Dos Rsetauradoras oraz pomnik w Belem wzniesiony w 1966 dla upamiętnienia zasług Henryka Żeglarza. Na nocleg udamy się w okolice Meridy.

Dzień 5
Po śniadaniu planowany jest wyjazd do Sewilli. W Sewilli zobaczymy między innymi: Katedrę (wstęp około 10€), Wieżę Giralda, Ratusz, dzielnicę Santa Cruz, Alkazar (zewnątrz) oraz obiekty wystawy Ibero-Amerykańskiej. Noc spędzimy w okolicach Gibraltaru.

Dzień 6
Tego dnia poznawać będziemy Gibraltar - terytorium zależne od Wielkiej Brytanii. W starożytności Skała Gibraltarska uważana była za jeden ze Słupów Heraklesa. W 1830 roku uzyskał status kolonii brytyjskiej. Do dziś pozostaje przedmiotem sporu pomiędzy Wielką Brytanią, a Hiszpanią. My odbędziemy wycieczkę dookoła skały Gibraltarskiej, zobaczymy między innymi Małpy Gibraltarskie oraz zwiedzimy grotę St. Michael (z uwagi na bardzo wąskie drogi wycieczkę taką można odbyć tylko taksówkami – koszt taksówki + obowiązkowe wstępy około 30€). Nocleg w hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 7, 8 i 9
Dzień ten jest w całości przeznaczony na wypoczynek nad Morzem Śródziemnym.

Dzień 10
Po śniadaniu udamy się do Kordoby zobaczymy między innymi: Mezquita Catedral – chyba najwspanialszy na świecie przykład arabskiej sztuki budowlanej, Pałac Biskupi oraz Ulicę Kwiatów. Na nocleg udamy się w okolice Ciudad Real.

Dzień 11
Tego dnia udamy się do Madrytu. Stolicę Hiszpanii będziemy zwiedzać w formie spaceru od Placu Hiszpańskiego do Puerta del Sol. Po zakończeniu zwiedzania przejedziemy na lotnisko w Madrycie, skąd odlecimy do Berlina. Po wylądowaniu przejazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego. Zakończenie wyjazdu.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]