AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka na Maltę (8 dni - samolot)


Dzień 1

07:00 - zbiórka uczestników wyjazdu w Gostyniu i następnie przejazd na lotnisko do Poznania. O godzinie 10:55 nastąpi wylot na Maltę. Po wylądowaniu (około 13:45) i odebraniu bagaży przejazd do Kaplicy św Pawła w San Paul, gdzie odbędzie się pierwsza msza na Malcie. Po pobycie w San Paul przejazd do hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Valletty – stolicy Malty. Jest to najmniejsza stolica Unii Europejskiej, gdzie słońce świeci przez zdecydowaną większość roku (ponad 300 dni słonecznych). Stolica Malty została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – na obszarze 55 ha znajdziemy ponad 300 zabytków, co czyni ją jednym z najbardziej skoncentrowanych obszarów zabytkowych na świecie. Historia Valletty nie jest długa – rozpoczęła się dopiero w XVI wieku – ale jest ściśle związana z Zakonem Rycerzy Maltańskich. To oni wybrali półwysep Sciberras usytuowany pomiędzy dwoma zatokami Grand Harbour i Marsamxett na miejsce, w którym powstanie miasto obronne. Założycielem był wielki mistrz Jean Parisot de la Valette, na którego cześć nazwano miasto. W trakcie pobytu w Stolicy zobaczymy m.in. kościół św. Pawła Rozbitka, Konkatedrę św. Jana, Pałac wielkich Mistrzów czy Ogrody Barrakka. W dalszej części dnia przejazd do Vittoriosa – malowniczego miasta portowego położonego naprzeciwko Valletty. Oprócz wysokich murów obronnych można tutaj zobaczyć imponujący Fort Anioła, który jest połączony z murami miejskimi za pomocą mostu zwodzonego. Fortyfikacje te odegrały istotną rolę w trakcie Wielkiego Oblężenia Malty, które miało miejsce w 1565 roku. Oddziały osmańskie poniosły wtedy sromotną porażkę, która zahamowała ich dalszą ekspansję i podbój kolejnych europejskich państw.

Dzień 3

Przejazd do Mdiny – pierwszej stolicy Malty. Odbędziemy tutaj spacer po malowniczym, pełnym zabytków historycznym centrum, w którym panuje zakaz ruchu samochodowego (poza nielicznymi wyjątkami). Z uwagi na swoją tajemniczość oraz zakaz ruchu samochodów często można spotkać określenie „Miasto Ciszy” w odniesieniu do Mdiny. W dalszej części dnia udamy się także do Rabatu – zobaczymy tutaj kościół św. Pawła oraz znajdującą się pod nim grotę. Miała ona dać św. Pawłowi schronienie przez 3 miesiące kiedy jego statek rozbił się u wybrzeży Malty w drodze na proces do Rzymu. W mieście zobaczymy również jedną z katakumb. Tego dnia zobaczymy również Klify Dingli – najwyżej położony (253 m. n.p.m.) obszar archipelagu maltańskiego, który tworzy malowniczy krajobraz. Dalej przejazd do Hagar Qim, gdzie będziemy mogli zobaczyć pozostałości megalitycznych świątyń pochodzących z IV i III w. p.n.e. Jeśli pozwolą warunki atmosferyczne – udamy się również na rejs wzdłuż wybrzeża, w trakcie którego zobaczymy m. in. Blue Grotto – okazałą grotę, którą można podziwiać tylko od strony morza. Ostatnim punktem w programie na ten dzień będzie wizyta w Marsaxlokk – tradycyjnej wiosce rybackiej, która słynie z licznych knajpek, gdzie podawane są świeże ryby oraz owoce morza. Jedną z wizytówek wioski są również malownicze łódki, które ustawione są wzdłuż wybrzeża. Po zakończeniu programu powrót do hotelu.

Dzień 4

Dzień przeznaczony na wypoczynek i wycieczki fakultatywne:
MALTA BY NIGHT - tradycyjnym maltańskim historycznym autobusem - 22€
MALTANSKA NOC FOLKOWA - 55€

Dzień 5

Tego dnia będziemy poznawać Maltę Północną i Środkową. Po śniadaniu przejedziemy do Sanktuarium Matki Bożej w Mellieha, gdzie będziemy uczestniczyć we mszy św. Następnie udamy się do Popeye Village w Mellieha, gdzie był kręcony miedzy innymi film o słynnym piracie Popeyu, dalej pojedziemy do miejscowości Mosta, gdzie znajduje się kościół posiadający jedną z największych kopuł na świecie. Zwiedzimy także Mosta Dome oraz Ogrody Botaniczne św. Antoniego – znajduje się tam między innymi letnia rezydencja Prezydenta Malty. Tego dnia odwiedzimy Wioskę Rękodzieła (Craft Village) w Ta Qali. Około 14.30 nastapi przejazd do Sliemy na Harbour Cruise - dwugodzinny rejs po portach Sliemy i Valletty (podziwianie historycznych umocnień obronnych od strony morza). O godzinie 17.00 powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6

9.30 -16.30 Całodniowy rejs na Comino, po drodze krótkie postoje w interesujących miejscach na podziwianie pięknych, naturalnych formacji skalnych Blue Lagoon. Kolacja i nocleg.
W godzinach rannych o 8.00 zaraz po wczesnym śniadaniu lub popołudniowych po rejsie msza w kaplicy rozbitka św Pawla w St Paul lub alternatywnie rejs na wyspę św. Pawła i msza na wyspie.

Dzień 7

07.30 – śniadanie, a następnie wyprawa na Gozo drugą co do wielkości wyspę Malty. Wyspa ta nie jest duża, gdyż jej długość to tylko 14,48 km, a szerokość 7,25 km. Gozo uchodzi za miejsce, gdzie można poczuć radość, i to nie tylko dlatego, że jej maltańska nazwa „Għawdex” – to właśnie oznacza. Na wewnętrzną radość i spokój mają wpływać sielskie, wiejskie krajobrazy, zabytki oraz piękne zakątki, które stworzyła Matka Natura. O godzinie 8.00 wyjedziemy na przeprawę promową. Po przypłynięciu na Gozo rozpoczniemy zwiedzanie wszystkich podstawowych atrakcji Gozo - Ramla Bay, Marsalforn i Salt Pans, Dwejra i pozostałości po Azurowym oknie, Insland Sea, Xlendi, stlica Victoria i Cytadela, Kościół w Xewkija.
13.00 - Msza W bazylice Ta-Pinu,
16.30 - powrót łodzią lub promem na Maltę
17.00 - transfer do hotelu

Dzień 8

Około 04:30 wyjazd z hotelu na lotnisko. Wylot do Poznania planowany jest na godzinę 07:40. Po lądowaniu (około 10:30) i odebraniu bagaży przejazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego.

Galeria: Malta


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]