AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Rzymu (4 dni - samolot)


Dzień 1

11:00 zbiórka uczestników wyjazdu na lotnisku w Modlinie. Wylot do Rzymu zaplanowany jest na godzinę 13:20. Po lądowaniu (około 15:30) i odebraniu bagaży przejazd do kościółka Quo Vadis Domine. Wedle tradycji powstał on w miejscu gdzie uciekający z Rzymu przed prześladowaniami św. Piotr spotkał Chrystusa. Kościołem tym od roku 1978 zajmuje się polskie zgromadzenie Michalitów. Jadąc dalej dotrzemy do Katakumb św. Kaliksta. Należą one do największych i najważniejszych w Rzymie. Na powierzchni blisko 15 ha zostało pochowanych około pół miliona chrześcijan – w tym papieże oraz męczennicy. Po zakwaterowaniu w hotelu udamy się na wieczorne poznawanie uroków Wiecznego Miasta. W czasie spaceru będziemy mieli możliwość zobaczyć wspaniały barokowy Plac Navona będący mekką na artystów. Dotrzemy pod Panteon (zew.) – który w przeszłości poświęcony był bóstwom planetarnym oraz ówcześnie panującemu cesarzowi, a od VII wieku Panteon jest użytkowany jako kościół katolicki pw. Santa Maria ad Martyres – Najświętszej Marii Panny od Męczenników. W czasie spaceru będziemy mieli także możliwość wrzucić pieniążek do Fontanny di Trevi oraz zobaczyć słynne Schody Hiszpańskie, na których odbywają się pokazy mody.

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się na Watykan, aby wraz z tysiącami innych wiernych uczestniczyć w modlitwie Regina Coeli z papieżem Franciszkiem (jeśli będzie taka możliwość). Tego dnia zwiedzimy także największy kościół na świecie jakim jest Bazylika św. Piotra w Rzymie, w której oprócz grobu pierwszego papieża, znajduje się także grób św. Jana Pawła II. Następnie udamy się do największego kościoła w Rzymie poświęconego Matce Bożej – Bazyliki Santa Maria Maggiore.

Dzień 3

Rano udamy się do Bazyliki św. Piotra by uczestniczyć tam we mszy świętej przy grobie św. Jana Pawła II. Następnie przejedziemy na Lateran. Udamy się tam do „Matki i Głowy Wszystkich Kościołów Miasta i Świata” – Bazyliki Laterańskiej. Dawniej wchodziła ona w skład pałacu papieskiego. Dziś, gdy papieże rezydują na Watykanie, posiada ona status Katedry Rzymu i jest jedną z czterech bazylik większych. Naprzeciwko Bazyliki znajduje się Sanktuarium Świętych Schodów, w którym - wedle tradycji - znajdują się schody, które pochodzą z pałacu Piłata. Chrystus po tych schodach miał być prowadzony przed sąd. Podczas dalszego zwiedzania Rzymu zobaczymy jeden z symboli Wiecznego Miasta – Koloseum (zew.) jak również udamy się przy Forum Romanum (zew.) do więzienia Mamertyńskiego - według tradycji, święci Piotr i Paweł mieli spędzić w nim ostatnie dni życia przed męczeńską śmiercią. Przejdziemy przez Wzgórze Kapitolińskie i Pl. Wenecki, gdzie na Ołtarzu Ojczyzny mieści się pomnik Wiktora Emanuela II – pierwszego Króla Włoch. Od wzgórza Kapitolińskiego przejdziemy spacerem w kierunku Awentynu. Na tym wzgórzu zobaczymy m.in. słynny Ogród Różany, Bazylikę św. Sabiny oraz Ogród Pomarańczy. Będzie też okazja aby zajrzeć przez słynną dziurkę od klucza w bramie siedziby Kawalerów Maltańskich.

Dzień 4

Wykwaterowanie z hotelu i następnie przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami, która jak nazwa wskazuje – znajduje się poza dawnymi murami miejskimi. Zgodnie z tradycją Bazylika wznosi się nad grobem Apostoła Narodów. Po wizycie w tej Świątyni udamy się na lotnisko w Rzymie skąd o godzinie 13:15 nastąpi wylot powrotny do Modlina, gdzie nastąpi zakończenie wyjazdu.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]