AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Meksyk- śladami Papieża Pielgrzyma (16 dni)


Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu i następnie wylot do Meksyku. Przylot wieczorem do miasta Meksyk. Kolacja. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Gwadelupę połączona ze Mszą Święta. Po wspólnym zwiedzaniu czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. Kolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Mexico City: Stare Miasto z Pałacem Prezydenckim i Katedrą – Msza Święta, Muzeum Antropologiczne. Przejażdżka łodziami po dawnych azteckich kanałach w Xochimilco w towarzystwie tradycyjnej muzyki i śpiewów mariachis. Kolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do tętniącego życiem nocnym Acapulco. Po drodze wizyta w jaskini Cacahuamilpa i słynnym z wyrobów srebra Taxco: spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta, wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana – Msza Święta. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Obiadokolacja. Wieczorem przyjazd do słynnego kurortu Acapulco.

Dzień 5

Acapulco. Śniadanie. Plażowanie z możliwością skorzystania z wycieczki fakultatywnej. Kolacja i nocleg. 

Dzień 6

Śniadanie. Wczesnym rankiem wyjazd z Acapulco do Puebla. Po drodze zwiedzanie ośrodka prekolumbijskiego w Xochicalco. Kolacja i nocleg w Puebla. 

Dzień 7

Śniadanie. Zwiedzanie najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku – Puebla: Starówka, kościół Św. Dominika – Msza Święta, Katedra. Przejazd obok symbolu konkwisty – piramidy w Cholula do pobliskiego wiejskiego kościółka w Tonantzintla. Przyjazd do Oaxaca. Wieczorny spacer po centrum miasta. Kolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy Zapoteków – Monte Alban i ośrodka Misteków w Mitla. Po drodze krótki postój przy najstarszym drzewie Meksyku w miejscowości Tule. Podczas dnia wizyta w rodzinnej fabryczce wytwarzającej mezcal i targi wyrobów indiańskich. Wieczorem przyjazd do Tehuantepec. Kolacja i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. Przejazd do Kanionu Sumidero - spływ motorówkami w dramatycznej scenerii kanionu. Wizyta w indiańskiej wiosce San Juan Chamula. Wieczorny spacer po stolicy zapatystów – San Cristobal. Msza Święta w kościele Santo Domingo. Kolacja i nocleg.

Dzień 10

Śniadanie. Wizyta w wiosce Indian Zinacantan. Przejazd do Palenque. Po drodze podziwianie wspaniale wkomponowanego w dżunglę wodospadu Misol – Ha. Zwiedzanie porozrzucanych w dżungli budynków Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Krzyża, Świątynia Słońca. Kolacja i nocleg. Kolacja i nocleg.

Dzień 11

Śniadanie. Przejazd przez Półwysep Jukatan do wspaniałego, prekolumbijskiego miasta Majów Uxmal: zwiedzanie Piramidy Wróżbity, Klasztoru, Pałacu Gubernatora. Wieczorem spacer po kolonialnej stolicy Jukatanu - Meridzie, zwanej Paryżem Meksyku. Kolacja i nocleg.

Dzień 12

Śniadanie. Wizyta w najważniejszym sanktuarium na Jukatanie – Izamal ze Mszą Świętą. Zwiedzanie wspaniałego kompleksu budowli Majów w Chichen Itza m.in. Piramida Kukulkana, Świątynia Tysiąca Kolumn, Obserwatorium, Święta Studnia, Boisko do gry w pelotę. Dojazd do Cancun/Playa del Carmen. Kolacja i nocleg.

Dzień 13

Plażowanie na wspaniałych plażach nad Morzem Karaibskim. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej. Kolacja i nocleg.

Dzień 14

Wczesnym popołudniem przejazd na lotnisko i przelot do Mexico City.

Dzień 15

Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Gwadalupe połączona ze Mszą Święta. Następnie przejazd do centrum Mexico City i czas do własnej dyspozycji. W godzinach popołudniowych przejazd na lotnisko i wylot do Berlina.

Dzień 16

Przylot do Berlina.
 

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]