AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Fatimy (8 dni - samolot)


Dzień 1

10.45 - zbiórka uczestników na lotnisku im. Chopina w Warszawie skąd o godzinie 12.55 nastąpi wylot do Lizbony. Po przylocie i odprawie rozpoczniemy zwiedzanie Stolicy Portugalii. Lizbona to piękne miasto o specyficznej atmosferze, w którym zobaczymy między innymi: Katedrę oraz miejsce, gdzie stał rodzinny dom Św. Antoniego, Plac Dos Rsetauradoras oraz wspaniałą dzielnicę wzniesioną po trzęsieniu ziemi w 1755 roku. W tej właśnie dzielnicy, która jest sercem tego Miasta przewidziany jest czas wolny. Kolejnym punktem programu będzie dzielnica Belem: klasztor Hieronimitów (UNESCO), róża wiatrów oraz pomnik odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gama oraz Ferdynanda Magellana. Nocleg w hotelu w okolicach Lizbony.

Dzień 2

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Coimbry. Miasto to było stolicą Portugalii przed Lizboną. Dzisiaj to przede wszystkim ważny ośrtodek akademicki położony nad rzeką Mondego. Następnie udamy się do Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry (Bom Jesus de Monte), które jest położone zaledwie kilka kilometrów od Bragi. Jest to drugie najczęściej odwiedzane sanktuarium na terenie Portugalii. Szczególną popularnością wśród odwiedzających cieszą się barokowe schody prowadzące do kościoła – mają one ponad 100 metrów długości i są uważane za jeden z najpopularniejszych widoków z Portugalii. Dalej tego dnia udamy się już na nocleg w okolice Santiago de Compostela.

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się do Santiago de Compostela. Według legendy miasto to powstało dzięki biskupowi Irii, który doprowadzony przez gwiazdę na pewne pole (z łaciny campus stellae - to pole gwiazdy, stąd nazwa miasta), odkrył tu ok. 830 grób św. Jakuba Starszego apostoła. W roku 896 król Asturii Alfons II Wielki wybudował nad grobem bazylikę. Tak jak miliony pielgrzymów poprzez stulecia tego Sanktuarium, my także nawiedzimy grób Św. Jakuba i będziemy spacerować po uliczkach tego przepięknego galicyjskiego miasta. W dniu tym przewidziany jest także wyjazd na Cabo Finisterre – w dosłownym tłumaczeniu -„koniec ziemi”. Średniowieczny pielgrzym, który przychodził czasem po kilkumiesięcznej wędrówce do Santiago wiedział, że niedaleko (około 90 kilometrów od sanktuarium) jest koniec świata. O tym miejscu krążyły legendy – przylądek, wysokie skały, w dole spieniony ocean, za którym nie ma już nic. Na nocleg powrócimy w okolice Santiago de Compostella.

Dzień 4

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Porto. W godzinach południowych rozpoczniemy zwiedzanie Porto – miasta słynącego ze wspaniałych win. Serce miasta stanowi Praca de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, Katedra Se, Pałac Biskupi, Casa do Infante, w którym urodził się książę Henryk Żeglarz, Cais da Ribeira – najbardziej gwarne miejsce w Porto wpisane na listę UNESCO. W miarę możliwości przewidziana jest wizyta w winiarni, w której zapoznamy się z procesem produkcji słynnego Porto i gdzie warto spróbować lokalnych trunków (wstęp około 15,- €). Następnie udamy się do Fatimy. Po przyjeździe do Fatimy zakwaterowanie i posiłek. Tego dnia planowany jest udział w modlitwie różańcowej i procesji Maryjnej.

Dzień 5 i 6

Dni w całości poświęcone na pobyt w Fatimie - miejscu kultu Maryjnego - celu pielgrzymek z całego świata (zwiedzanie Sanktuarium oraz miejsc związanych z życiem Pastuszków). Przewidziany jest także czas do osobistego wykorzystania.

Dzień 7

Tego dnia odbędziemy wycieczkę do miejscowości Batalha słynącej z bitwy w 1385 r. Odwiedzimy tam Opactwo Matki Bożej Zwycięskiej wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Opactwo to jest symbolem dumy narodowej Portugalczyków i demonstracją potęgi tronu Portugalii. Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria także wpisany na listę UNESCO. Stąd przejedziemy do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami Oceanu. W mieście tym zaplanowany jest czas na plażowanie. Powrót do Fatimy.

Dzień 8

Dzień rozpoczniemy od udziału we Mszy Św. na terenie Sanktuarium. Następnie przejedziemy na lotnisko w Lizbonie skąd odlecimy do Polski. Zakończenie wyjazdu.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]