AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Wyjazd wypoczynkowy do Chorwacji (9 dni - autokar)


Termin wyjazdu: 21 – 29.09.2022

Cena: 1560 PLN + 370 Euro


Cena obejmuje:

 • przejazdy klimatyzowanym autokarem,
 • zakwaterowanie w hotelu *** - pokoje 2,3 osobowe,
 • śniadania od 2-go do 9-go dnia oraz obiadokolacje od 1-go do 8-go dnia,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie KL, NNW, BP oraz składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocy.
 • Uczestnicy wyjazdu będą dodatkowo ubezpieczeni od chorób przewlekłych oraz od kosztów rezygnacji z wyjazdu (w tym wynikających z zachorowania na Covid-19 i ewentualną kwarantannę) ubezpieczenie to jest zawarte w cenie wyjazdu.

Cena nie obejmuje:

 • opłat związanych z realizacją programu, lokalnych przewodników, opłaty klimatyczne, wstępy oraz opłaty za zestaw do oprowadzania grup (ok. 35€/os.) – płatne pilotowi w trakcie wyjazdu,
 • dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 1200 PLN/os. za cały wyjazd,
 • napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.

UWAGA!

 • Warunkiem zapisania się na wyjazd jest dostarczenie wypełnionego zgłoszenia oraz wpłacenie zaliczki w wysokości 1000 PLN; pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej do 31 dni przed wyjazdem.
 • dowód osobisty lub paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z wyjazdu,
 • w przypadku gdy nie będzie możliwy wyjazd (np. obostrzenia związane z Covid-19 zostaną zaostrzone) grupie zostanie zaproponowany nowy termin lub zostaną zwrócone wpłacone środki.
 • program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
 • ilość uczestników jest ograniczona,
 • ceny wstępów mogą ulec zmianie.
 • Uczestnicy wyjazdu będą dodatkowo ubezpieczeni od chorób przewlekłych oraz od kosztów rezygnacji z wyjazdu (w tym wynikających z zachorowania na Covid-19 i ewentualną kwarantannę) ubezpieczenie to jest zawarte w cenie wyjazdu.

Dzień 1
5.00 - zbiórka uczestników wyjazdu i następnie wyjazd do Chorwacji. Dzień w całości przeznaczymy na przejazd do Baska Voda, gdzie spędzimy sześć noclegów.

Dzień 2 -6
Dni przeznaczone na wypoczynek. Wypoczywać będziemy W Baska Voda – „położonej u podnóża majestatycznego masywu Biokovo, w zachodniej części Wybrzeża Makarskiego, na chorwackim wybrzeżu Morza Adriatyckiego! Baška Voda – niegdyś osada uprawiających ziemię chłopów i rybaków, kupców i żeglarzy, została przekształcona przez swoich pracowitych mieszkańców w nowoczesną turystyczną miejscowość, posiada wszystkie cechy i atrakcje małego nadmorskiego miasteczka basenu Morza Śródziemnego.” Zakwaterowani będziemy w Urania Family Resort.

W czasie naszego wypoczynku będziemy mogli udać się do miasta nazywanego Perłą Adriatyku. Dubrownik to miasto, które zostało założone przeszło 1300 lat temu przez greckich uciekinierów z Epidaurum. W średniowieczu miasto to odgrywało dużą rolę w handlu morskim, konkurując z samą Wenecją. Znakomicie zachowane stare miasto, jest unikalne ze względu na wykładane marmurem place, strome, brukowane uliczki, wysokie domy, klasztory, kościoły, pałace, fontanny, muzea i przede wszystkim wspaniale zachowane fortyfikacje obronne (wstęp na mury obronne dodatkowo płatny około 12€/os.).

Innego dnia w czasie naszego wypoczynku będzie można skorzystać z wyjazdu do Sanktuarium Maryjnego w Vepric. Historia tego Sanktuarium wiąże się z pierwszą narodową pielgrzymką Chorwatów do Lourdes, która wyruszyła w 50-tą rocznicę objawień maryjnych. Biskup Carić, organizator pielgrzymki, był pod wrażeniem francuskiego sanktuarium i po powrocie postanowił stworzyć podobne miejsce kultu na terenie Chorwacji. Dziś o tym Sanktuarium mówi się „Chorwackie Lourdes” i jest jednym z chętniej odwiedzanych sanktuariów na terenie tego kraju. Tego dnia udamy się również do Splitu. Miasto to jest największym miastem na wybrzeżu Dalmacji. Stara część została zbudowana wokół zatoki. Split zyskał sławę za czasów panowania cesarza Dioklecjana w III wieku naszej ery, znanego prześladowcy pierwszych chrześcijan. Tutaj właśnie mieszczą się ruiny olbrzymiego pałacu cesarskiego, w którym Dioklecjan spędził ostatnie chwile swojego życia. Obecnie w pozostałościach pałacu mieści się blisko 200 innych budynków.

Dzień 7
W dniu tym opuścimy Baska Voda aby udać się do Medziugorie - Świątyni Królowej Pokoju. Miejscowość ta jest jedną z wiosek gminy Citluk położonych w zachodniej Hercegowinie. Obecnie jest jednym z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych katolickich centrów pielgrzymkowych. Położona jest na wysokości około 200 m n.p.m., ma łagodny śródziemnomorski klimat, który stwarza idealne warunki dla uprawy winorośli, tytoniu i owoców. Medziugorie jest szczególnym miejscem w dzisiejszym świecie. W ciągu ostatnich 15 lat przybyło tu około 20 milionów pielgrzymów z całego świata, aby odnaleźć pokój, swoje człowieczeństwo i przynależność do Boga. Tego dnia istnieje możliwość przejazdu na kąpiel i plażowanie przy pobliskich wodospadach. Nocleg w Medziugorie.

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd malowniczą doliną rzeki Neretwy do Mostaru. Zwiedzimy tam zabytkowe centrum miasta: Kamienny Stary Most (wpisany na listę UNESCO), meczet Koskin Mehmed-Pashy, meczet Karadjoz-Bey. Zwiedzimy również Starą Carsija - jest to starówka na prawym brzegu Neretwy, mury miejskie z XVI w. Następnie przejedziemy do Sarajewa. W Stolicy Bośni i Hercegowiny zobaczymy zabytkowe centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii: Plac Bascarsija z fontanną Sebilj, Meczet Cesarski z medresą, Hadim Ali Paszy, Bascarsijski bazar, Brusa Bezistan, ratusz, katedrę katolicką, prawosławną cerkiew św. Archanioła Michała oraz Latinski Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Nocleg i obiadokolacja w Sarajewie.

Dzień 9
Przejazd powrotny do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego planowany jest na godziny późno wieczorne (uzależniony jest od godziny wyjazdu z Sarajewa).

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]