AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Lourdes i na Costa Brava (Autokar - 10 dni)


Dzień 1

05:00 - zbiórka uczestników w Kaliszu i następnie wyjazd na nocleg w okolice Miluzy.

Dzień 2

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do klasztoru Saint-Gildard w Nevers, gdzie znajduje się ciało Św. Bernadetty Soubirous. Świętej tej objawiała się Matka Boża w Lourdes w 1858r. W 1866 roku Bernadetta wstąpiła do nowicjatu sióstr w Nevers i pozostała tam aż do swojej śmierci. Zmarła 16 kwietnia 1879 roku. Od tego czasu mamy do czynienia ze spektakularnym, ciągle trwającym cudem, a mianowicie ciało Św. Bernadetty, wbrew wszelkim prawom natury, w ogóle nie ulega procesowi rozkładu zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego, do dnia dzisiejszego zachowując zadziwiającą świeżość i piękno... Z Nevers udamy się na nocleg do Rocamadour.

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Rocamadour. Z miastem tym związanych jest wiele przekazów. Jeden z nich mówi, że 70 r n.e. to ustronne i dzikie miejsce upodobał sobie Zacheusz, mąż Św. Weroniki. Zamieszkał w jaskini i obok zbudował kaplicę dla N.M.P. W niej umieścił figurkę Czarnej Madonny. Jak mówi kolejny przekaz, figurka została wyrzeźbiona przez samego Św. Łukasza Ewangelistę. W mieście tym odbędziemy spacer do przytulonej do skały Bazyliki Zbawiciela, w której znajduje się figura Czarnej Madonny. Następnie przejazd na nocleg do Lourdes. Wieczorem, po obiadokolacji możliwość udziału w Procesji Maryjnej (z lampionami).

Dzień 4

Lourdes jest największym Sanktuarium Maryjnym we Francji, mającym duży wpływ na każdego kto nawiedza to cudowne miejsce. W dniu tym przewidziane jest zapoznanie z Sanktuarium oraz z samym Lourdes. W godzinach południowych przejazd do Andory (jednego z mini Państw Europy położonego pomiędzy Francją a Hiszpanią w Pirenejach). W Andorze nie przewiduje się zwiedzania. Turyści z reguły korzystają z dobrodziejstw sklepów wolnocłowych. Nocleg tego dnia planowany jest w Andorze.

Dzień 5

W godzinach rannych wyjazd na Montserrat - monumentalny, specyficzny i rozległy masyw górski o stromych ścianach i szczytach przypominających iglice oraz baszty. Będąc u podnóża, trzeba mocno zadzierać głowę, by wśród pionowych ścian dostrzec położony na wąskiej półce skalnej (725m n. p. m.) słynny klasztor Benedyktynów, który jest centrum duchowym Katalonii. Na Montserrat największą czcią otaczana jest figura Czarnej Madonny. Po pobycie na Montserrat przejazd na nocleg na Costa Brava.

Dzień 6 i 7

Dni przeznaczone na wypoczynek. Costa Brava, czyli „dzikie wybrzeże”, to jedno z bardziej znanych i popularnych wybrzeży Hiszpanii. Swą nazwę zawdzięcza niezwykłej linii brzegowej, poszarpanym skałom, malowniczym zatoczkom oraz szerokim, piaszczystym plażom łagodnie opadającym ku morzu (Costa Maresme). W tych dniach będzie możliwość uczestnictwa w Turnieju Rycerskim i pokazie tańców Flamenco (ok. 40€).
Przewidziany jest także popołudniowo-wieczorny wyjazd do Barcelony, gdzie będzie można między innymi zobaczyć Magiczną Fontannę. Jest to jedna z największych atrakcji w Barcelonie. Fontanna składa się z kilku współśrodkowych pierścieni, 3620 dysz, które wyrzucają wodę na wysokość 30 metrów oraz z 4760 różnokolorowych lamp. Łącznie w fontannie może znajdować się nawet 3 mln litrów wody.

Dzień 8

Wcześnie rano wyjazd z Costa Brava i przejazd do La Salette - miejscowości leżącej w przepięknej dolinie alpejskiej. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej, które to Sanktuarium związane jest z Jej objawieniem w 1846 roku. Z inicjatywy biskupa Philiberta de Bruillard ordynariusza z Grenoble 01.05.1852 roku został powołany zakon Saletynów, który opiekuje się powstałym Sanktuarium. Posiłek wieczorny, możliwość udziału w modlitwach wieczornych. Nocleg w domu pielgrzyma w Sanktuarium (zależne od dostępności miejsc).

Dzień 9

Po śniadaniu udamy się do Einsiedeln, miejsca związanego z osobą Św. Meinarda. Święty ten w 835 r. postanowił żyć tu w samotności oddając się modlitwie. Zbudował w tym miejscu małe mieszkanie i kaplicę. Dzisiaj stoi tam Bazylika i Klasztor. Według starej legendy pustelnik Meinard został zamordowany przez dwóch rozbójników, którym wcześniej udzielił gościny. Dwa kruki fruwając nad ich głowami wskazały na nich jako zabójców. Dlatego kruki znajdują się w herbie miasta. Z Einsiedeln przejedziemy na nocleg w okolice Jeziora Bodeńskiego.

Dzień 10

Tego dnia udamy się do Drezna miasta położonego nad Łabą, stolicą kraju związkowego Saksonia. W czasie naszego pobytu w tym mieście zobaczymy między innymi: barokowy Zwinger, Operę Sempera na Placu Teatralnym, kompleks zamkowy i wytworne, odtworzone kamienice na Nowym Rynku, mistrzowskie budowle sakralne: Kościół Najświętszej Marii Panny (Frauenkirche) czy Katedrę – dworski kościół katolicki, gdzie do dzisiaj odbywają się msze w języku polskim oraz wiele innych ciekawych miejsc i budowli. Zapoznamy się z ciekawą historią miasta, jego mieszkańców oraz o ścisłych, a czasem też zaskakujących połączeniach z historią Polski. Z Drezna udamy się w drogę powrotna do Polski. Zakończenie pielgrzymki w godzinach późno - wieczornych.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]