AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Włoch (autokar - 8 dni)


Termin wyjazdu: 07-14.08.2022

Cena: 1050 PLN + 340 Euro


Cena obejmuje:

 • przejazdy autokarem wyposażonym w klimatyzację, tv, barek, wc,
 • zakwaterowanie w hotelach *** - pokoje 2,3 osobowe,
 • śniadania od 2-go do 8-go dnia i obiadokolacje od 2-go do 7-go dnia,
 • opiekę pilota (oraz przewodnika lokalnego w miejscach do tego wymaganych),
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC oraz BP

Cena nie obejmuje:

 • opłat związanych z realizacją programu oraz opłaty za zestaw do oprowadzania grup (ok. 50€/os.),
 • dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 650 PLN/os. za cały wyjazd,
 • napojów do obiadokolacji,
 • wydatków osobistych,

UWAGA!

 • Warunkiem zapisania się na wyjazd jest dostarczenie prawidłowo wypełnionego zgłoszenia oraz wpłacenia zaliczki w wysokości 500 PLN; pozostała kwota najpóźniej do 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu.
 • Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu osobistego na czas trwania pielgrzymki.
 • Strój do zwiedzania miejsc świętych powinno cechować: zakryte ramiona, bardzo skromny dekolt oraz przykryte kolana (kobiety mogą być w spodniach) – poza miejscami świętymi strój dowolny.
 • Uczestnik może skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej. Chęć dodatkowego ubezpieczenia należy zgłosić i opłacić (90 PLN/os.) przed podpisaniem umowy,
 • ceny wyjazdu. Uczestnik również może dodatkowo ubezpieczyć się od chorób przewlekłych..
 • Program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Dzień 1

04:00 zbiórka uczestników w Burzeninie i przejazd na pierwszy nocleg w okolice Werony.

Dzień 2

Rano udamy się do Sanktuarium, gdzie czczona jest Madonna della Corona. Pięknie usytuowany kościół, niejako zaczepiony na skale, otoczony jest koroną alpejskich szczytów (stąd też nazwa). W 1988r. to miejsce odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II. Modlił się wówczas o to, aby chrześcijanie tak byli zjednoczeni z Chrystusem, jak to sanktuarium zespolone jest ze skałą, na której zostało wzniesione. Z tego cudownego miejsca udamy się na dwa kolejne noclegi w okolicę Rzymu.

Dzień 3

Tego dnia zobaczymy także jeden z symboli Wiecznego Miasta – Koloseum (z zew.) jak również udamy się przy Forum Romanum do więzienia Mamertyńskiego (z zew.) - według tradycji, święci Piotr i Paweł mieli spędzić w nim ostatnie dni życia przed męczeńską śmiercią. Przejdziemy przez Wzgórze Kapitolińskie i Pl. Wenecki, gdzie na Ołtarzu Ojczyzny mieści się pomnik Wiktora Emanuela II–pierwszego Króla Włoch. Tego dnia zwiedzimy również Wzgórze Laterańskie – a na nim dwa ważne kościoły. Znajduje się tutaj bowiem sanktuarium Świętych Schodów (schody z pałacu Poncjusza Piłata z Jerozolimy, po których miał iść Jezus w dzień swojej Męki) oraz Bazylika św. Janów na Lateranie – jeden z większych kościołów na terenie Rzymu. Na Lateranie mieściła się pierwsza siedziba papieży w Rzymie - niestety po niewoli awiniońskiej, kiedy papież powrócił do Rzymu, zastał Bazylikę w kiepskim stanie – podjął wówczas decyzję o przeniesieniu siedziby na Watykan. Powrót na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 4

Wcześnie rano wyjazd z hotelu i następnie przejazd do Bazyliki św. Piotra na Watykanie gdzie będziemy uczestniczyć we mszy św. przy grobie Jana Pawła II (w miarę dostępności kaplicy). Po mszy świętej czas na indywidualną modlitwę i następnie zwiedzanie Bazyliki św. Piotra.. W tym dniu także udamy się na spacer po Rzymie. Zobaczymy m.in. okazały Zamek Anioła znajdujący się na brzegu Tybru. Został on początkowo wybudowany jako mauzoleum cesarza Hadriana, jednakże z czasem kiedy wszedł on w posiadanie papieży, stał się ich osobistą twierdzą. W dalszej części dnia przewidziany jest również pobyt przy słynnej Fontannie di Trevi i Placu Hiszpańskim, gdzie będziemy mogli zobaczyć Schody Hiszpańskie, na których odbywają się sławne pokazy mody. Po wyczerpaniu programu przejazd na nocleg do San Giovanni Rotondo.

Dzień 5

Dzień ten rozpoczniemy od przejazdu do Monte Sant’Angelo – miasta znajdującego się na wysokości około 850 metrów nad poziomem morza. Miasta, w którym szczególnie żywy jest kult Świętego Michała Archanioła. Źródłem tego kultu są cztery objawienia, które miały miejsce na przestrzeni wieków. Według tradycji Grota, która jest centralnym miejscem Sanktuarium, cieszy się tytułem Niebiańskiej Bazyliki, gdyż jako jedyna świątynia na świecie nie była ona nigdy poświęcona ręką ludzką. Tego dnia również udamy się do San Giovanni Rotondo, w którym to mieście przebywał Ojciec Pio. Jadąc tam pamiętać należy, że w czasie życia tego Świętego, miejsce to było zapomniane przez ludzi - tam właśnie miał nabrać pokory Ojciec Pio. Po przyjeździe odwiedzimy Sanktuarium tego wielkiego Świętego naszych czasów. Będziemy mieli możliwość modlitwy przy Jego grobie, jak również będziemy mogli zobaczyć małe muzeum z rzeczami związanymi ze Św. Pio z Pietrelciny. Nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd do Cascia – miasta związanego ze Św. Ritą. Święta ta jest jedną z najbardziej popularnych świętych na świecie. Rita urodziła się około roku 1380 w Roccaporena, niedaleko Cascia we Włoszech. Kult świętej Rity rozpoczął się wraz z jej śmiercią. Cuda nie przestały się mnożyć: uzdrowienia i nawrócenia. Przejazd na nocleg w okolice Asyżu.

Dzień 7

Tego dnia udamy się do miasta ukochanego przez Św. Franciszka - Asyżu. Święty ten żył około 800 lat temu. Zainspirowani jego życiem i przesłaniem przybywają do Asyżu wierzący i ateiści, przedstawiciele różnych religii i kultur, wyrafinowani intelektualiści i weekendowi pielgrzymi. My dołączymy do milionów pielgrzymów, którzy nawiedzili to miejsce. Odwiedzimy Bazyliki tego Świętego z jego grobem oraz odbędziemy spacer po uliczkach ukształtowanych w Średniowieczu. Nocleg w okolicy Padwy.

Dzień 8

Dzień rozpoczniemy od przejazdu na Kahlenberg – miejsce nierozerwalnie związane z historią Polski oraz chrześcijańskiej Europy. Z tego wzgórza król Jan III Sobieski w 1683 roku poprowadził słynną Odsiecz Wiedeńską, która zatrzymała ekspansję Imperium Osmańskiego, która po upadku Wiednia ruszyłaby w dalszej kolejności na Rzym. Na Kahlenbergu przewidziana jest msza święta, po której nastąpi przejazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]