AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Francji (8 dni - autokar)


Termin wyjazdu: 22-29.08.2022

Cena: 1580 PLN + 400 Euro


Cena obejmuje:

 • przejazdy autokarowe na trasie pielgrzymki
 • zakwaterowanie w pokojach 2,3 osobowych,
 • śniadania od 2-go do 8-go dnia oraz obiadokolacje od 2-go do 7-go dnia,
 • opiekę pilota i kapłana,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • ubezpieczenie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, bagaż podróżny, odpowiedzialność cywilna oraz od chorób przewlekłych.

Cena nie obejmuje:

 • opłat związanych z realizacją programu oraz opłaty za zestaw do oprowadzania grup (w sumie ok. 40€/os.) – płatne pilotowi w trakcie wyjazdu,
 • dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 1100 PLN/os. za cały wyjazd,
 • napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.

UWAGA!

 • Warunkiem zapisania się na pielgrzymkę jest dostarczenie wypełnionego zgłoszenia oraz wpłacenie zaliczki w wysokości 790 PLN; pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej do 31 dni przed wyjazdem.
 • Każdy z uczestników musi posiadać ważny dokument tożsamości w trakcie wyjazdu,
 • z uwagi na wciąż panującą pandemię, należy mieć na względzie obostrzenia sanitarne na terenie Włoch, które mogą ulegać zmianom w czasie – aktualne obostrzenia można sprawdzić na stronie Polskiego MSZ - https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych
 • msze będą zorganizowane zgodnie z życzeniem Księdza – opiekuna pielgrzymki,
 • uczestnicy pielgrzymki mogą dodatkowo ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wyjazdu,
 • program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
 • ilość uczestników jest ograniczona,
 • ceny wstępów mogą ulec zmianie.

Dzień 1

4.00 - zbiórka uczestników wyjazdu i następnie wyjazd do Francji. Nocleg w okolicy Besancon.

Dzień 2

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Ars, małej miejscowości w okolicach Lyonu rozsławionej przez Kapłana, który od 1818 roku przez 41 lat był tam proboszczem. W 1925 Pius XI ogłosił tego kapłana - Św. Jana Vianneya - patronem wszystkich proboszczów Kościoła rzymskiego. Dalej tego dnia udamy się do La Salette - miejscowości leżącej w przepięknej dolinie alpejskiej. Zwiedzanie Sanktuarium związanego z objawieniami Matki Bożej z 1846 roku. Z inicjatywy biskupa Philiberta de Bruillard ordynariusza z Grenoble 01.05.1852 roku został powołany zakon Saletynów, który opiekuje się powstałym Sanktuarium. Posiłek wieczorny, możliwość udziału w modlitwach wieczornych. Nocleg w domu pielgrzyma w Sanktuarium (w miarę dostępności miejsc).

Dzień 3

Przejazd do Lourdes, Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja. W miarę możliwości również udział w wieczornym różańcu oraz procesji z lampionami.

Dzień 4

Pobyt w Lourdes - centrum pielgrzymek położone na skraju Pirenejów. W tym miejscu Bernadette Soubirous 18 razy widziała Matkę Boską. Tu została zbudowana w 1858 roku świątynia. Od tego czasu wiele osób nawiedzających sanktuarium odzyskało w cudowny sposób zdrowie. Obecnie każdego roku ponad 5 milionów osób odwiedza Sanktuarium, modli się w cudownej Grocie, odwiedza podziemną Bazylikę i świątynię wybudowaną nad Grotą, zażywa kąpieli i uczestniczy w Drodze Krzyżowej. Nasz pobyt w Lourdes pozwala na spełnienie tego pielgrzymiego programu. Nocleg w Lourdes.

Dzień 5

Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na nocleg w okolice Rennes. W trakcie przejazdu planowany jest postój na plażowanie nad Oceanem Atlantyckim.

Dzień 6

Rano udamy się do Mont Saint-Michel – Sanktuarium Góry Świętego Michała. Znajduje się tam wspaniałe opactwo benedyktynów wzniesione na małej wysepce wybrzeża atlantyckiego. Według legendy Archanioł Michał nakazał w 708 roku Aubertowi, biskupowi Avranches, zbudowanie w tym miejscu kaplicy. Następnie przejazd Lisieux. Do tego Sanktuarium każdego roku przybywa ponad milion pielgrzymów. Lisieux - miasto św. Teresy od Dzieciątka Jezus, nazwanej w 1910 roku przez Piusa X „największą świętą czasów współczesnych”. Po pobycie w tym Sanktuarium nocować będziemy w okolicach Paryża.

Dzień 7

Po przyjeździe do Paryża rozpoczniemy zwiedzanie miasta o swoistym uroku, stolicy Francji, ale często nazywanego też stolicą świata. Historycznym centrum Paryża jest wyspa Cite, od której rozpoczniemy poznawanie tego urokliwego miasta. Poznamy więc Katedrę Notre Dame, Ratusz Miejski, Centrum Kultury im. G. Pompidou, słynne Hale Paryskie, na których miejscu obecnie powstały tereny zielone, a w podziemiach wybudowano centrum handlowe, którego architekturą (ale nie tylko) będziemy się zachwycać. W dalszej części tego spaceru odwiedzimy Pałac Królewski, w którym rezydował słynny kardynał Richelieu, dojdziemy do Luwru, który pierwotnie spełniał funkcję warowni – przebudowany przez Franciszka I, a następnie przez Katarzynę spełniał rolę rezydencji królewskiej. Ostatecznie dzisiaj jest siedzibą jednego z największych muzeów świata, którego wnętrz jednak nie będziemy oglądali. Sprzed Luwru udamy się pod Łuk Triumfalny na placu Charles de Gaulle-Etoile, który jest zakończeniem Pól Elizejskich. Przed wyjazdem na nocleg zobaczymy jeszcze Wieżę Eiffla (zew.), do której udamy się poprzez Ogrody Trocadero i Plac Warszawski. Tego dnia przewidziany jest także pobyt w Kaplicy Cudownego Medalika. Nocleg w okolicy Paryża

Dzień 8

Powrót na miejsce zbiórki z dnia pierwszego przewidziany na późne godziny wieczorne, a nawet nocne (w zależności m. in. od natężenia ruchu na drogach)

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]