AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzyma do Ziemi Świętej (Samolot - 9 dni)


Termin wyjazdu: 08-16.11.2022

Cena: 2380 PLN + 630 USD


Cena obejmuje:

 • przelot samolotem Berlin – Tel Awiw – Berlin,
 • transfery lotniskowe,
 • przejazdy autokarowe na terenie Izraela
 • zakwaterowanie w hotelu - pokoje 2,3 osobowe,
 • śniadania od 2-go do 8-go dnia oraz obiadokolacje od 1-go do 8-go dnia,
 • opiekę pilota, przewodnika miejscowego i kapłana,
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP oraz składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Ubezpieczenie zawiera ewentualne koszty kwarantanny wynikające z zachorowania na Covid-19

Cena nie obejmuje:

 • opłat związanych z realizacją programu (m. in.: bakszyszu, biletów wstępu oraz opłaty za zestaw do oprowadzania grup (ok. $70/os.) – płatne pilotowi na terenie Izraela),
 • dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 360 USD/os. za cały wyjazd,
 • napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.

UWAGA!

 • Warunkiem zapisania się na pielgrzymkę jest dostarczenie wypełnionego zgłoszenia oraz wpłacenie zaliczki w wysokości 1000 PLN Organizatorowi – termin wpłaty pozostałej kwoty zostanie uzgodniona z Organizatorem.
 • paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki oraz nie może zawierać pieczątek syryjskich i libańskich,
 • msze na terenie Ziemi Świętej będą zorganizowane zgodnie z życzeniem Księdza – opiekuna pielgrzymki,
 • uczestnicy pielgrzymki mogą dodatkowo ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wyjazdu (płatne 280,00 PLN/os. przed podpisaniem umowy),
 • dopuszczalny bezpłatny bagaż to: 20kg – bagaż główny oraz 8kg – bagaż podręczny,
 • program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
 • ilość uczestników jest ograniczona,
 • godziny odlotów mogą ulec zmianie.

Dzień 1

4.30 - zbiórka uczestników pielgrzymki i następnie przejazd na lotnisko do Berlina, skąd o godzinie 10.55 nastąpi wylot do Tel Awiwu. Przelot planowany jest Izraelskimi Liniami Lotniczymi EL-AL. Po przylocie do Izraela (lądowanie w Tel Avivie planowane jest na godzinę 15.45) i odebraniu bagaży transfer do hotelu w Tyberiadzie.

Dzień 2

Tego dnia wjedziemy na Górę Tabor – jest to miejsce przemienienia Chrystusa w obecności Apostołów Piotra, Jana i Jakuba. W dalszej części dnia będziemy zwiedzać obiekty położone nad Jeziorem Galilejskim: Tabgę - miejsce Prymatu św. Piotra, Górę Błogosławieństw oraz Dom św. Piotra w Kafarnaum. W czasie zwiedzania odbędziemy rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Po wyczerpaniu programu przejazd na nocleg do hotelu w Tyberiadzie.

Dzień 3

Po śniadaniu pojedziemy do Akki – ostatniej twierdzy krzyżowców, która upadła pod koniec XIII wieku. Pozostałości miasta krzyżowców leżą prawie nienaruszone zarówno powyżej, jak i poniżej dzisiejszego poziomu ulic, zapewniając wyjątkowy średniowieczny układ urbanistyczny. Zespół zabytków Akki jest od 2001 roku umieszczony na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W dalszej części dnia nastąpi przejazd do Hajfy. Ze względu na swoje położenie miasto jest uznawane za najpiękniejsze w Izraelu – z jednej strony zbocza góry Karmel – z drugiej wspaniałe plaże nad Morzem Śródziemnym. Zobaczymy tam słynne ogrody Bahaitów wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO oraz udamy się do kościoła Stella Maris, w którym wedle tradycji został zbudowany nad grotą św. Eliasz, w której prorok miał się ukrywać przed gniewem królowej Jezabel. Powrót na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 4

Wyjazd do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu dokonanego na prośbę Maryi przez Chrystusa (małżonkowie mogą tutaj zwyczajowo odnowić śluby małżeńskie). Następnie pojedziemy do Nazaretu, gdzie odwiedzimy Bazylikę Zwiastowania i Kościół św. Józefa. Po pobycie w Nazarecie udamy się do Samarii w okolice miejscowości Nablus (biblijne Sychem). Znajduje się tutaj Góra Garizim, której Samarytanie oddają cześć twierdząc¸ że to tutaj Abraham chciał złożyć Bogu w ofierze swego syna Izaaka, i że to tutaj, a nie w Jerozolimie, znajdowała się Pierwsza Świątynia z Arką Przymierza. Po pobycie u podnóża tej Góry udamy się do Studni Jakuba - nowotestamentowego ujęcia wody, gdzie według Ewangelii Jana Jezus rozmawiał z Samarytanką. Pochodzenie nazwy studni nawiązuje do pytania kobiety: „Czy Ty jesteś większy od ojca naszego Jakuba, który dał nam tę studnię, z której pił i on sam, i jego synowie i jego bydło?” (J 4,6). Na ten dzień jest również zaplanowana wizyta w Abu Gosh - biblijnym Kiriat Yearim, uznawane w okresie krzyżowców za jedną z lokalizacji ewangelicznego Emaus. Przejazd przez Samarię (Nablus i Abu Gosh) może zostać zamieniony na wizytę w Cezarei Nadmorskiej w razie braku możliwości zagwarantowania bezpiecznego przejazdu. Nocleg w Ein Karem lub Betlejem.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Betlejem gdzie zobaczymy Bazylikę i Grotę Narodzenia Chrystusa, Kościół św. Katarzyny z Grotami św. Józefa i św. Hieronima oraz Grotę Mleczna. Następnie udamy się do pobliskiej miejscowości Beit Sahour. Nazwa miasta w przekładzie na język polski brzmi „dom stróżów nocnych”, ponieważ według tradycji w tym właśnie miejscu miał objawić się Archanioł Gabriel pasterzom i przekazać im nowinę o narodzinach Pana. Następnie tego dnia udamy się do Jerozolimy, gdzie przy Kaplicy Biczowania rozpoczniemy nabożeństwo drogi krzyżowej (wedle tradycji jest to ta sama droga, którą przeszedł Jezus Chrystus dokonując naszego odkupienia w dniu męczeńskiej śmierci na Golgocie). W trakcie drogi krzyżowej będziemy na Golgocie oraz przy Grobie Pańskim. Po nabożeństwie zwiedzanie Bazyliki Grobu Pańskiego i czas do własnej dyspozycji. Nocleg w hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 6

Dzień w całości przeznaczony na poznawanie Jerozolimy. Na początek udamy się do Betfage – tutaj znajduje się sanktuarium franciszkańskie, w którym w sposób szczególny jest czczony triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy w Niedzielę Palmową. Na Górze Oliwnej zobaczymy również Kościół Ojcze Nasz, a także Kościół Dominus Flevit i Ogród Oliwny z Bazyliką Agonii oraz Grotą Zdrady. Będziemy także w kościele Wniebowzięcia NMP. Tego nawiedzimy także sanktuaria w miejscowości Ein Karem. Zgodnie z tradycją chrześcijańską na świat miał tu przyjść Jan Chrzciciel. W pierwszej kolejności udamy się do Kościoła Nawiedzenia, który został wybudowany na pamiątkę spotkania Marii ze swoją krewną Elżbietą, która już 6-sty miesiąc nosiła Jana Chrzciciela w swym łonie. Udamy się również do kościoła Jana Chrzciciela, w którym jest czczone miejsce jego narodzin. Na nocleg udamy się do hotelu z dni poprzednich.

Dzień 7

Rano udamy się do Kasser Al Yahud – według tradycji jest to opisane w Nowym Testamencie miejsce, w którym Jan Chrzciciel ochrzcił Jezusa Chrystusa. Dalej udamy się do Qumran - zwiedzanie wykopalisk starożytnej osady zamieszkiwanej przez esseńczyków. Tego dnia nie zabraknie również chwili relaksu, albowiem jest przewidziany pobyt miejscowości Ein Bokek nad Morzem Martwym – jednym z najbardziej zasolonych akwenów wodnych na świecie. Średnie zasolenie jest ponad dziesięciokrotnie wyższe niż w Morzu Śródziemnym. W programie przewidziany jest również krótki postój z panoramą na Masadę – starożytną twierdzę pobudowaną przez Heroda Wielkiego, która zapisała się dramatycznie na kartach historii Izraela. Po wyczerpaniu programu powrót na nocleg do Jerozolimy.

Dzień 8

Tego dnia będziemy nawiedzać kościoły znajdujące się na Górze Syjon w Jerozolimie, która przylega do murów Starego Miasta. Znajdują się tutaj ważne miejsca dla chrześcijaństwa takie jak: Wieczernik Pański, Dormitorium Matki Bożej, a także miejsce zaparcia się św. Piotra. W dniu tym zaplanowane jest również nawiedzenie Katedrę Św. Jakuba, Kościoła Św. Anny z Sadzawką Owczą oraz pobyt przy Ścianie Płaczu, która jest uważana za najświętsze miejsce judaizmu. Nocleg w hotelu z dni poprzednich.

Dzień 9

01.00 - wyjazd na lotnisko do Tel Awiwu. Następnie o godzinie 6:00 nastąpi wylot powrotny do Berlina. Przelot planowany jest Izraelskimi Liniami Lotniczymi EL-AL.Po wylądowaniu transfer na miejsca zbiórki z dnia pierwszego - zakończenie pielgrzymki.

Galeria: Ziemia Święta


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]