AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Włoch (Samolot - 8 dni)


Dzień 1

15:30 zbiórka uczestników w Krobi i następnie przejazd na lotnisko do Wrocławia. Wylot do Neapolu zaplanowany jest na godzinę 19:45. Po lądowaniu (około 21:50) i odebraniu bagaży przejazd do hotelu położonego w okolicy Neapolu.

Dzień 2

Tego dnia udamy się do miasta Pompeje, miasta zasypanego popiołami Wezuwiusza 24.08.79 roku. 1800 lat później nieopodal zaczęły wyrastać Nowe Pompeje - ściśle związane z tutejszą świątynią - sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, dziełem błogosławionego Bartłomieja Longo, który w roku 1876 i umieścił w kościółku parafialnym w Pompejach obraz Matki Bożej Różańcowej. Od tej chwili w tym miejscu wydarzyło się wiele cudownych uzdrowień, a wierni otrzymywali liczne łaski. Od tego czasu też wyrosła tutaj piękna bazylika Matki Bożej Różańcowej, do której przybywają pielgrzymi z całego świata. Następnie udamy się do Neapolu, gdzie zobaczymy miedzy innymi: Katedrę, Piazza del Plebiscito z Bazyliką San Francesco di Paola, Palazzo Reale, Teatro San Carlo - klejnot Neapolu, jeden z największych teatrów operowych w Europie; neorenesansową Galerię Umberto I oraz Castel Nuovo. W Neapolu udamy się również do kościoła św. Józefa, gdzie znajdują się szczątki Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo. Jego nazwiskiem jest podpisana prorocza wiadomość z dnia 2 lipca 1965 roku na temat obalenia komunizmu przez polskiego papieża. Ksiądz Dolindo znany jest również w Polsce jako ten, któremu Jezus zostawił potężną modlitwę „Jezu, Ty się tym zajmij”. Po pobycie w Neapolu udamy się do hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 3

Przejazd do Pietralciny, niewielkiej wioski, miejsca urodzenia św. Ojca Pio. To tutaj się wychował, przyjął chrzest oraz zapragnął zostać kapłanem. W trakcie spaceru zobaczymy izby, w których mieszkał Święty oraz kościół, w którym został ochrzczony oraz gdzie spędzał długie godziny na modlitwie będąc jeszcze dzieckiem. Tego dnia również udamy się do San Giovanni Rotondo, w którym to mieście przebywał najdłużej Ojciec Pio. Jadąc tam pamiętać należy, że w czasie życia tego Świętego, miejsce to było zapomniane przez ludzi - tam właśnie miał nabrać pokory Ojciec Pio. Po przyjeździe odwiedzimy Sanktuarium tego wielkiego Świętego naszych czasów. Będziemy mieli możliwość modlitwy przy Jego grobie, jak również będziemy mogli zobaczyć małe muzeum z rzeczami związanymi ze Św. Pio z Pietrelciny. Nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 4

Po śniadaniu udamy się do Alberobello - stolicy „Krainy Trulli”. Trulle to dziwaczne okrągłe budowle o stożkowatych dachach, wewnątrz sklepione kopulisto, budowane bez zaprawy. Trzeba koniecznie zobaczyć ten wręcz bajkowy krajobraz, gdzie nawet kościół przypomina domek krasnoludków. Z uwagi na niezwykłą wartość kulturową i historyczną tego typu zabudowania zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dalej udamy się do Matery – Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2019. Było kręconych tutaj wiele scen do znanych filmów jak np. „Pasja” Mela Gibsona (wówczas Matera była wykorzystana w filmie jako Jerozolima). Miasto znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest uważana za jedno z najstarszych miast na świecie. Największym zabytkiem miasta jest dzielnica Sasso, w której możemy znaleźć m. in. domy i kościoły wykute w skale. Nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 5

Dzień ten rozpoczniemy od przejazdu do Monte Sant’ Angelo – miasta znajdującego się na wysokości około 850 metrów nad poziomem morza. Miasta, w którym szczególnie żywy jest kult Świętego Michała Archanioła. Źródłem tego kultu są cztery objawienia, które miały miejsce na przestrzeni wieków. Według tradycji Grota, która jest centralnym miejscem Sanktuarium, cieszy się tytułem Niebiańskiej Bazyliki, gdyż jako jedyna świątynia na świecie nie była ona nigdy poświęcona ręką ludzką. W dalszej części dnia przejazd na jedną z plaż na Półwyspie Gargano, gdzie będzie możliwość wypoczynku nad Morzem Adriatyckim. Powrót na nocleg do San Giovanni Rotondo.

Dzień 6

Rano udamy się do kolejnego włoskiego sanktuarium – będzie nim Lanciano, gdzie od ponad dwunastu wieków przechowywane są z wielką czcią dowody jednego z pierwszych i największych cudów eucharystycznych, jakimi został obdarowany przez Boga Kościół katolicki. Cud ten zdarzył się w VIII stuleciu w małym kościółku pod wezwaniem świętego Longina, z powodu wątpliwości pewnego mnicha bazyliańskiego w prawdziwą obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Następnie przejazd do Manopello, małego miasteczka w Abruzji. Właśnie tam przechowywane jest Volto Santo - Cudowne Oblicze Jezusa Chrystusa. Obraz pojawił się w miasteczku pięćset lat temu, jak głosi legenda - przyniesiony przez anioła. Z Manopello przejedziemy do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Mentorelli niedaleko Rzymu. Jest to jedno z najstarszych miejsc kultu maryjnego w Europie – będące od 1857 roku pod opieką Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego. Znajduje się ono w Górach Prenestyńskich na wysokości 1020 metrów n. p. m. Sanktuarium było ulubionym miejscem pielgrzymkowym kardynała Karola Wojtyły w czasie jego pobytów w Rzymie. Modlił się tutaj także na krótko przed rozpoczęciem konklawe, w czasie którego został wybrany Papieżem. W trzynastym dniu pontyfikatu, 29 października 1978 roku, Jan Paweł II przybył na Mentorellę - była to jego pierwsza oficjalna pielgrzymka i wizytą duszpasterską, Po wyczerpaniu programu przejazd na nocleg w okolice Rzymu.

Dzień 7

Tego dnia zwiedzimy m.in. największy kościół na świecie jakim jest Bazylika św. Piotra w Rzymie, w której oprócz grobu pierwszego papieża, znajduje się także grób św. Jana Pawła II. Następnie udamy się do największego kościoła w Rzymie poświęconego Matce Bożej – Bazyliki Santa Maria Maggiore. W trakcie dalszego zwiedzania zobaczymy jeden z symboli Wiecznego Miasta – Koloseum (zew.) jak również udamy się przy Forum Romanum (zew.) do więzienia Mamertyńskiego - według tradycji, święci Piotr i Paweł mieli spędzić w nim ostatnie dni życia przed męczeńską śmiercią. Przejdziemy przez Wzgórze Kapitolińskie i Pl. Wenecki, gdzie na Ołtarzu Ojczyzny mieści się pomnik Wiktora Emanuela II – pierwszego Króla Włoch. Powrót do hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 8

Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Castel Gandolfo. Miejscowość ta jest oddalona około 30 km na południowy wschód od Rzymu, w pobliżu jeziora Albano. Przypuszcza się, iż leży na miejscu starożytnego miasta Alba Longa. Od XVII wieku w zbudowanym przez Urbana VIII pałacu mieści się letnia rezydencja papieży. Po wyczerpaniu programu przejazd na lotnisko, skąd wylot powrotny jest planowany na godzinę 22:15. Po lądowaniu we Wrocławiu (około 00:20) i odebraniu bagaży przejazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego, gdzie nastąpi zakończenie pielgrzymki.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]