AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Sanktuariów południowo-wschodniej Polski - Bieszczady (4 dni)


Dzień 1

Wyjazd do Krakowa, gdzie znajduje się Sanktuarium Świętego Jana Pawła II. Sanktuarium zostało erygowane w 2011 roku przez kardynała Stanisława Dziwisza w ramach Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Po pobycie w Sanktuarium przejazd do Tuchowa - zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. W kościele, którym opiekuje się zakon redemptorystów, znajduje się od ponad 400-stu lat cudowny obraz łaskami słynący. Po wyczerpaniu programu przejazd na nocleg do Domu Pielgrzyma w Dębowcu.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu (często nazywanym Polskim La Salette) - msza św. i pobyt na dróżkach, które zostały tutaj utworzone na wzór dróżek znajdujących się we francuskim sanktuarium. Po zrealizowaniu programu przejazd do Dukli, która jest rodzinną miejscowością św. Jana z Dukli. Znajduje się tutaj sanktuarium tego Świętego, w którym przechowywane są jego relikwie. Następnie wyjazd do Soliny, gdzie w godzinach popołudniowych odbędziemy rejs statkiem po zalewie solińskim, który jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w kraju. Zakwaterowanie w Solinie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd fragmentem pętli bieszczadzkiej w czasie, którego zobaczymy między innymi Ustrzyki Dolne, Komańczę oraz Cisną. Dzień spędzimy z miejscowym przewodnikiem, z którym będziemy w trakcie przejazdu odbywać krótkie spacery oraz będziemy uczestniczyć we Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej. Po wyczerpaniu programu powrót na obiadokolację oraz nocleg. 

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Łańcuta, zwiedzanie Zamku Potockich z miejscowym przewodnikiem. Następnie wyjazd do Sanktuarium i Klasztoru Ojców Bernardynów w Leżajsku. Sanktuarium Zwiastowania NMP i Klasztor Bernardynów są jednym z najcenniejszych zabytków architektury kościelnej z pogranicza renesansu i baroku. W czasie zwiedzania klasztoru istnieje możliwość zamówienia koncertu organowego. Po realizacji programu przejazd powrotny na miejsce zbiórki z dnia pierwszego. 
 

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]