AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Lublina i okolic (5 dni - autokar)


Termin wyjazdu: 24-28.04.2023

Cena: 1430 PLN


Cena obejmuje:

  • przejazdy autokarowe na trasie wyjazdu,
  • zakwaterowanie w pokojach 2,3 osobowych,
  • śniadania od 2-go do 5-go dnia oraz obiadokolacje od 1-go do 4-go dnia,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie KL oraz składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje:

  • opłat związanych z realizacją programu, opłaty za zestaw do oprowadzania grup, opłaty za przewodników lokalnych (w sumie 200 PLN/os.) – płatne pilotowi w trakcie wyjazdu,
  • dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 700 PLN/os. za cały wyjazd,
  • napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.

UWAGA!

  •  Warunkiem zapisania się na wyjazd jest wpłacenie zaliczki w wysokości 300 PLN; pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej do 31 dni przed wyjazdem.
  • Każdy z uczestników musi posiadać ważny dokument tożsamości w trakcie wyjazdu,
  • program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
  • ilość uczestników jest ograniczona,
  • ceny wstępów mogą ulec zmianie.

 Dzień 1

05:00 zbiórka uczestników w Ceradzu Kościelnym, następnie przejazd do Kazimierza Dolnego – miasta położonego w najbardziej malowniczym punkcie przełomu Wisły przez Wyżyny Środkowopolskie. W czasie spaceru planujemy zobaczyć m.in: Zamek i Basztę, Kościół Farny pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja Apostoła, Duży i Mały Rynek oraz ulicę Senatorską. Po zwiedzaniu Kazimierza Dolnego przejazd do Wąwolnicy – pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Tradycja kultu Matki Bożej w Wąwolnicy sięga prawdopodobnie okresu najazdów tatarskich na Rzeczpospolitą pod koniec XIII w. Po wyczerpaniu programu przejazd na nocleg do Lublina.

Dzień 2

Zwiedzanie Lublina. W czasie spaceru po największym polskim mieście po wschodniej stronie Wisły zobaczymy m. in.: Zamek Lubelski, Rynek Starego Miasta, Archikatedrę Lubelską, Bazylikę pw. św. Stanisława i Klasztor oo. Dominikanów. Następnie przejazd do Kozłówki. Znajduje się tutaj pałac, który jest jedyną polską rezydencją arystokratyczną niezniszczoną przez armię niemiecką, radziecką ani nawet przez półwiecze komunizmu. We wnętrzach pałacowych zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku.

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, naszym kolejnym punktem w programie będzie Chełm. Miasto od początku swego istnienia leżało na ziemiach pogranicza, co wyraźnie widoczne jest w jego dziejach, ale również w religii i zachowanych zabytkach sakralnych. Chełm na przestrzeni wieków był biskupstwem prawosławnym, greckokatolickim, rzymskokatolickim. Znajdowała się tu również gmina żydowska. Najpierw odbędziemy spacer po uroczej starówce, a następnie zejdziemy do podziemi, aby zobaczyć największa atrakcję miasta jaką są Podziemia Kredowe. Obecnie trasa turystyczna wynosi 2 km, a zwiedzanie w kasku na głowie i z lampą w ręku trwa około 50 minut. Stała temperatura w podziemiach wynosi około 9 stopni Celsjusza. W dalszej części dnia przejazd do Zamościa, który jest nazywany przez wielu „perłą renesansu”, „miastem arkad” oraz „Padwą północy”. Miasto wpisane współcześnie na światową listę dziedzictwa UNESCO, założył pod koniec XVI w. zakochany w Italii wizjoner – kanclerz wielki koronny Jan Zamoyski. Tak w szczerym polu, z dala od głównych ośrodków Rzeczpospolitej powstała perła renesansu. Otoczony pierścieniem wielokrotnie modernizowanych murów, Zamość był prawdziwym miastem – fortecą, niezdobytym zarówno przez wojska powstańcze Chmielnickiego, jak i w czasie Potopu szwedzkiego. Powrót na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 4

Rano udamy się do Krasnobrodu. Znajduje się tutaj Sanktuarium i dawny klasztor dominikanów wraz z cudownym obrazem Matki Bożej Krasnobrodzkiej. Kościół został ufundowany przez Królową Marysieńkę w podziękowaniu za uratowanie życia. W Krasnobrodzie znajduje się również tzw. Kaplica na Wodzie – miejsce związane z objawieniami Matki Bożej w XVII w. Tego dnia udamy się również do Zwierzyńca – miejscowości leżącej przy Roztoczańskim Parku Narodowym. Zobaczymy tutaj m. in. Kaplicę na Wodzie, budynki dawnej Ordynacji Zamoyskich oraz piękną przyrodę. W dalszej części dnia przejazd do Radecznicy - pierwszego w Polsce miejsca związanego z objawieniami św. Antoniego Padewskiego. W objawieniach, które miały miejsce już w XVII w., Św. Antonii prosił o wybudowanie sanktuarium ku jego czci - jednocześnie zapewniając o licznych łaskach, których doświadczą przybywający tu pielgrzymi. Po wyczerpaniu programu przejazd na nocleg do Sandomierza.

Dzień 5

Zwiedzanie Sandomierza, gdzie w czasie spaceru poznamy historię miasta wpisanego do rejestru zabytków jako zespół urbanistyczno-architektoniczny o światowej randze. W ostatnich latach Sandomierz dodatkowo zyskał na popularności bowiem w tym mieście toczy się akcja popularnego serialu „Ojciec Mateusz”. Po wyczerpaniu programu przejazd nie miejsce zbiorki z dnia pierwszego.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]