AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka z wypoczynkiem do Jordanii (8 dni - samolot)


Dzień 1

13:45 - zbiórka uczestników na lotnisku w Poznaniu skąd o godzinie 15:55 nastąpi wylot do Ammanu. Po wylądowaniu w Ammanie (około 20:50) i odebraniu bagaży przejazd na nocleg do hotelu (brak obiadokolacji).

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się do miejscowości Dżarasz (Jerash) położonej w północnej części Państwa. Znajdują się tam wykopaliska archeologiczne z czasów rzymskich – wśród nich można zobaczyć pozostałości hipodromu, owalnego forum oraz kościołów, które zostały wybudowane w czasach bizantyjskich. Następnie udamy się do Ajloun - tutejsze sanktuarium Matki Bożej Górskiej z lat 30. XX w. upamiętnia miejscową tradycję, według której w pobliskiej jaskini odpoczywał Jezus z Maryją i apostołami. W tutejszym sanktuarium wierni zanoszą modlitwy za pośrednictwem Matki Bożej i oddają Jej cześć w drewnianej figurze przedstawiającej Maryję z Dzieciątkiem na rękach. W czerwcu 2010 r. na twarzy Maryi pojawiły się krwawe łzy. Powrót na nocleg do Ammanu.

Dzień 3

Przejazd do Madaby – miejscowości znanej z mozaiki przedstawiającej mapę świata. Została ona odnaleziona w kościele św. Jerzego i datowana jest na VI w n.e. Jest to najstarsza mapa na świecie, na której możemy odnaleźć tereny Ziemi Świętej – mapa uwzględnia również plan miasta Jerozolimy. W dalszej części dnia przejazd na Górę Nebo – stąd Mojżesz miał zobaczyć Ziemię Obiecaną, do której nie było mu jednak dane wkroczyć razem z plemionami izraelskimi. Dzisiaj na szczycie znajduje się Sanktuarium Mojżesza wraz z parkiem archeologicznym. Rozciąga się stąd wspaniały widok na Dolinę rzeki Jordan oraz na Morze Martwe. Kierując się w stronę granicy izraelskiej zatrzymamy się w miejscu chrztu Pana Jezusa. Zgodnie z tradycją (co poświadczają wykopaliska archeologiczne pochodzące z IV w.) w tym miejscu Jan Chrzciciel miał chrzcić przybywając do niego wiernych – wśród nich również był Pan Jezus. Nocleg w hotelu nad Morzem Martwym.

Dzień 4

Dzień przeznaczony na wypoczynek nad Morzem Martwym.

Dzień 5

Po śniadaniu całodniowy wyjazd na poznawanie Petry - ukrytego w górach Dżebel Harun w południowej Jordanii - Skalnego Miasta. W okresie królestwa Palmyry, gdy zmieniły się trakty handlowe, Petra została zapomniana. Przez stulecia znana była tylko miejscowym plemionom, które strzegły dostępu do tego miejsca. Ponowne odkrycie Petry nastąpiło w 1812r. przez Johanna Ludwiga Burkhardta. Petra leży za głębokim wąwozem o szerokości kilku metrów, którego skalne ściany osiągają wysokość 70 m. Po wyczerpaniu programu przejazd na nocleg w okolicy Aqaby.

Dzień 6

Dzień przeznaczony na wypoczynek nad Morzem Czerwonym.

Dzień 7

Rano udamy się do Wadi Rum – najbardziej imponującej pustynnej doliny na świecie. Słynie z zachwycających formacji skalnych i zmieniającej się w zależności od pory dnia barwy wszechobecnego tam piasku. Po dojeździe do Wadi Rum przesiadka na samochody 4×4 i przejazd po pustyni. Powrót na nocleg do Aqaby.

Dzień 8

Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Mukawir – pozostałości twierdzy pobudowanej przez Heroda Wielkiego. Ruiny znajdują się w pobliżu Morza Martwego – zgodnie z tradycją to właśnie w tej twierdzy została ścięta głowa Jana Chrzciciela na rozkaz Heroda Antypasa. Dalej przejazd do Um Ar-Rasas, gdzie zobaczymy ruiny starożytnego miasta, które Biblia nazywa Mefaat (Kastron Mefa’a). Archeologowie odkryli w tym miejscu między innymi pozostałości kilkunastu kościołów, a na ich posadzkach – przepiękne mozaiki. Ruiny pochodzą z okresów rzymskich, bizantyjskich i muzułmańskich , a najstarsze datuje się na około 3 w. n.e. Wiele zabytków prawdopodobnie nie zostało jeszcze odkopanych. Kompleks od 2004 r. znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po wyczerpaniu programu przejazd na obiadokolację i następnie na lotnisko, skąd o godzinie 21:25 nastąpi wylot powrotny do Poznania. Po lądowaniu (około 00:40) i odebraniu bagaży zakończenie pielgrzymki. 

Galeria: Jordania


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]