AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Gruzji (8 dni - samolot)


Termin wyjazdu: 09-16.07.2024

Cena: 4650 PLN


Cena obejmuje:

 • przelot samolotem Poznań– Kutaisi – Poznań,
 • przejazdy autokarowe na terenie Gruzji,
 • zakwaterowanie w hotelach - pokoje 2,3 osobowe,
 • śniadania od 2-go do 8-go dnia oraz obiadokolacje od 1-go do 7-go dnia,
 • opiekę pilota i kapłana,
 • ubezpieczenie KL, NNW, BP oraz składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje:

 • opłat związanych z realizacją programu oraz opłaty za zestaw do oprowadzania grup (ok. 160€/os.) – płatne pilotowi w trakcie wyjazdu,
 • dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 900 PLN/os. za cały wyjazd,
 • wydatków osobistych.

UWAGA!

 •  dowód osobisty musi być ważny min. 6 miesiące od daty powrotu z wyjazdu.
 • msze będą zorganizowane zgodnie z życzeniem Księdza – opiekuna pielgrzymki,
 • uczestnicy pielgrzymki mogą dodatkowo ubezpieczyć się od chorób przewlekłych oraz od kosztów rezygnacji z wyjazdu (120 PLN/os.) – chęć dodatkowego ubezpieczenia należy zgłosić i opłacić przy podpisywaniu umowy,
 • dopuszczalny bezpłatny bagaż rejestrowany: 20kg, bagaż podręczny (55 x 40 x 23 cm): 5kg oraz mały bagaż podręczny (40 x 30 x 20 cm)– np. torebka
 • program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
 • ilość uczestników jest ograniczona,
 • godziny odlotów mogą ulec zmianie,
 • ceny wstępów mogą ulec zmianie.

Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Poznaniu o godz. 06:30 skąd o 08:50 nastąpi przelot do Kutaisi. Po lądowaniu (ok. 14:20) i odebraniu bagaży wizyta w monasterze Gelati wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jak głosi tradycja – kompleks miał zostać ufundowany przez króla Dawida Budowniczego na początku XII w. (król miał własnymi rękami pomagać przy budowie). Monastyr przez wieki był jednym z głównych ośrodków kulturowych i religijnych w kraju. Tego dnia udamy się również do centrum Kutaisi by zobaczyć katedrę Bagrati. Katedra należy do najwspanialszych zabytków kultury gruzińskiej “złotego wieku”. Z uwago na prowadzoną w ostatnich latach rekonstrukcję świątynia została usunięta z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie wspólny obiad i przejazd na nocleg do Kobuleti.

Dzień 2

Dzień przeznaczony na wypoczynek nad Morzem Czarnym.

Dzień 3

Batumi – słynny kurortu nad Morzem Czarnym, który rozkwitł w czasach Związku Radzieckiego. W czasie naszego pobytu w mieście będziemy mieli okazję zobaczyć wspaniały ogród botaniczny, przespacerować się nadmorskim bulwarem oraz zakosztować kąpieli w Morzu Czarnym. W okolicy Batumi również udamy się pod Twierdzę Gonio, w której wedle tradycji miał zostać pochowany apostoł Maciej. Powrót na nocleg do hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 4

Wyjazd w kierunku Tbilisi. Po drodze zatrzymamy się w Jaskini Prometeusza – uważanej za jedną z najpiękniejszych na świecie. Przejdziemy trasą turystyczną udostępnioną dla turystów i będziemy podziwiać wspaniałe formy skalne. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 5

Tbilisi jest uważane za jedno z najstarszych miast regionu – szacuje się, ze zostało założone na przełomie IV i III tysiąclecia p.n.e. W czasie naszego pobytu w stolicy Gruzji zobaczymy m. in. : Świątynię Metechi, carskie łaźnie oraz katedrę Sioni. Wjedziemy również kolejką linową pod twierdzę Narikala, skąd rozpościera się piękna panorama miasta jak i również wjedziemy na wzgórze św. Eliasza, gdzie w 2004 roku konsekrowano nowy sobór katedralny pw. Świętej Trójcy - siedziba Katolikosa - Patriarchy Gruzji. Następnie przejazd do Mcchety – dawnej stolicy Gruzji, gdzie w roku 337 proklamowano chrześcijaństwo jako religię narodową. Zobaczymy tutaj wznoszący się nad miastem kościół Dżwari (VI/VII w.), katedrę Sweti Cchoweli (XI w.) oraz klasztor św. Nino. Po wyczerpaniu programu przejazd do restauracji na typową gruzińską suprę – możliwość spróbowania lokalnych przysmaków oraz wina, a także posłuchania tradycyjnej muzyki. Powrót do hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd na Gruzińską Drogę Wojenną. Szlak, którym będziemy podążać był już znany w starożytności jako najdogodniejsza przeprawa przez Kaukaz. Najwyższym punktem na całej trasie – przez, który również przejedziemy, jest Przełęcz Krzyżowa (2379 m n.p.m.). Obecna nazwa trasy łączącej Tbilisi z Władykaukazem pochodzi z XIX wieku, kiedy Rosjanie znacząco ją przebudowali dla celów wojskowych. Na trasie przejazdu zobaczymy m. in. twierdzę Ananuri, ośrodek narciarski Gudauri, Górę Kazbek (5033 m n.p.m.) oraz kościół Cminda Sameba (wjazd jeepami pod kościół położony na wysokości około 2170 m n.p.m.). Powrót na nocleg do Tbilisi.

Dzień 7

Przejazd do rodzinnego miasta Józefa Stalina – Gori. Zwiedzimy muzeum poświęcone dyktatorowi, które otwarto w 1953 roku i zgromadzono w nim ok 40 000 eksponatów, włączając w to jego rzeczy osobiste, meble biurowe oraz prezenty, które otrzymywał na przestrzeni lat. Następnie przejazd do Uplisciche – największego na terenie Gruzji skalnego miasta. Uplisciche z języka gruzińskiego znaczy „Pańska Twierdza”. Początki osadnictwa w tym miejscu sięgają paleolitu, lecz do dziś przetrwały głównie zabytki z czasów rzymskich i średniowiecznych. W tym dniu również jest planowana degustacja wina w rodzinnej winiarni. Przejazd na nocleg w okolice Kutaisi.

Dzień 8

Wykwaterowanie z hotelu około 03:30 przejazd na lotnisko skąd o godzinie 06:20 nastąpi wylot powrotny do Poznania. Po lądowaniu (około 08:10) i odebraniu bagaży zakończenie pielgrzymki.

Galeria: Gruzja


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]