AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka wycieczkowcem (7 dni - samolot/statek)


Termin wyjazdu: 23-29.06.2024

Cena: 5980 PLN


Cena obejmuje:

 • 1 nocleg w okolicy Rzymu oraz 1 nocleg w okolicy Barcelony, obiadokolacja 1-go i 6-go dnia,
 • przeloty samolotem z bagażem rejestrowanym 20kg oraz bagażem podręcznym max. 40 × 20 × 25 cm do umieszczenia pod fotelem.
 • Na statku pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja),
 • korzystanie z basenu, siłowni oraz urządzeń sportowo-rekreacyjnych na statku,
 • udział w imprezach organizowanych na statku (widowiska w teatrze, animacje, koncerty),
 • serwis kabinowy i bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku,
 • opłaty portowe.
 • zakwaterowanie na statku w kajutach 2osobowych z oknami,
 • opiekę polskojęzycznego pilota w trakcie całego wyjazdu,
 • składkę na TFG i TFZ, ubezpieczenie Kosztów Leczenia, Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, Chorób Przewlekłych oraz Bagażu Podróżnego.

Cena nie obejmuje:

 • opłat związanych z realizacją programu oraz opłaty serwisowej na statku w wysokości 150€/os. – płatne pilotowi,
 • wydatków osobistych oraz opłat za mini barki.
 • Dostępu do sieci Wi-Fi – możliwość dokupienia na statku,
 • Możliwość wykupienia pakietu all inclusive na statku 850 zł/os. – druga osoba w kabinie również musi wykupić,
 • Możliwość dopłaty do kajuty z balkonem - 1040 zł za kajutę
 • Kabina jednoosobowa dopłata 1300 zł.

UWAGA!

Warunkiem zapisania się na wyjazd jest wpłacenie zaliczki w wysokości 2000 PLN
uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu osobistego na czas trwania wyjazdu,
uczestnik może skorzystać także z dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej. W takim przypadku należy to pisemnie zgłosić przedstawicielowi Biura. Koszt takiego ubezpieczenia to około 6% ceny wyjazdu,
program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
dostępność kajut jest uzależniona od ich dostępności.

STATEK COSTA PACIFICA

Dzień 1 Kraków/Rzym
12:00 – zbiórka uczestników wyjazdu w Krakowie na lotnisku i następnie o 14:25 przelot do Rzymu. Po lądowaniu i odebraniu bagaży przejazd Rzymu. Udamy się na spacer po tzw. Barokowym Rzymie w trakcie, którego zobaczymy m.in. Fontannę di Trevi, Plac Hiszpański, Panteon oraz Piazza Navona. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu.

Dzień 2 Watykan/Początek rejsu
Po śniadaniu przejazd na Watykan. Będziemy poznawać najmniejsze Państwo na świecie, na terenie którego znajduje się największy kościół globu. W trakcie zwiedzania Bazyliki św. Piotra przewidziany jest czas na modlitwę przy grobie św. Jana Pawła II. Po zwiedzeniu Watykanu przejazd do Civitavvecchia, gdzie nastąpi zaokrętowanie na wycieczkowiec. Wypłynięcie w Morze zaplanowane jest na godzinę 19:00.

Dzień 3 Savona (Włochy)
Zwiedzanie Savony – jednego z ważniejszych i piękniejszych miast włoskiej Ligurii – pomimo, że jest często pomijana przez turystów to potrafi wiele zaoferować zwiedzającym. W trakcie krótkiego spaceru udamy się na urokliwe stare miasto, gdzie zobaczymy mi. in. Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w której znajdują się relikwie św. Walentego oraz kaplica Sykstyńska – podobnie jak ta Watykańska, pobudowana na zlecenie papieża Sykstusa IV, który pochodził z tego regionu. Wypłynięcie w Morze zaplanowane jest na godzinę 18:00.

Dzień 4 Marsylia (Francja)

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Marsylii – drugiego co wielkości miasta we Francji. Zwiedzanie rozpoczniemy od Starego Portu – miejsca uważanego za centrum turystyczne miasta. Tutaj również wsiądziemy w kolejkę turystyczna, którą wjedziemy pod najważniejszy zabytek miasta – Bazylikę Notre Dame de la Garde. Usytuowana jest ona na wzgórzu wznoszącym się na wysokość 162 m. n.p.m. i góruje nad starą częścią Marsylii. Została ona wybudowana w XIX wieku na ruinach dawnego fortu. Najbardziej charakterystycznym elementem świątyni jest pozłacana figura Matki Bożej znajdująca się na fasadzie i mierząca 11 metrów i ważąca prawie tonę. Wypłynięcie w Morze zaplanowane jest na godzinę 16:00.

Dzień 5 Palma de Mallorca (Hiszpania)
Tego dnia będziemy zwiedzać największe miasto Balearów – Palmę de Mallorca. Zamieszkiwana jest przez ponad 400 000 mieszkańców i ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc. Jednym z nich z całą pewnością jest Katedra La Seu – najbardziej charakterystyczny budowla na Wyspie. W trakcie zwiedzania udamy się również do Pałacu Królewskiego La Almudaina – będziemy zwiedzać dawną fortecę, która z czasem została przekształcona w pałac i po dziś dzień pełni funkcję letniej rezydencji monarchii hiszpańskiej. Będąc w Palmie udamy się również w uliczki starego miasta, które mają swój niepowtarzalny klimat – niektórzy często to miasto nazywają małą Barceloną. Powrót na statek – wypłynięcie o godz. 20:00.

Dzień 6 Walencja (Hiszpania)
Dopłynięcie do portu około godz. 07:00 – wyokrętowanie i przejazd na zwiedzanie Walencji. Swoją sławę miasto zawdzięcza niezwykłej relikwii jaką jest Święty Grala, a więc kielich który zgodnie z tradycją miał być kielichem użytym przez Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy. Co do autentyczności tej relikwii jest wielu przeciwników, lecz jest wiele argumentów popierających prawdziwość kielicha. W historycznej części miasta zwiedzimy następujące zabytki i place: Katedrę ze św. Gralem, Bazylikę, Plaza de la Virgen, Plac św. Katarzyny oraz Dawna Giełdę Jedwabiu i Mercado Central. Po wyczerpaniu program przejazd w okolice Barcelony na nocleg.

Dzień 7 Barcelona/Wylot
Następnego dnia rano po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Katalonii - Barcelony. W czasie naszego krótkiego pobytu w tym mieście przejdziemy słynnymi Bulwarami Ramblas, zobaczymy Sagradę Familię (wewnątrz), wjedziemy na wzgórzę Monthuic oraz odwiedzimy tereny Wystawy Światowej z 1929 roku i Olimpiady z 1992 roku. Po wyczerpaniu programu przejazd na lotnisko w Barcelonie, skąd nastąpi wylot powrotny do Krakowa o godzinie 16:00. Po lądowaniu (około 18:30) i odebraniu bagaży zakończenie wyjazdu.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]