AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Wycieczka - rejs wycieczkowcem (samolot - 9 dni)


Termin wyjazdu: 06-14.11.2024

Cena: 7450 PLN


Cena obejmuje:

 1. 1-go dnia nocleg i obiadokolacja w okolicy Rzymu oraz śniadanie 2-go dnia,
 2. przeloty samolotem z bagażem rejestrowanym 23kg oraz bagażem podręcznym 55 x 40 x 23 cm, max. 8kg,
 3. Na statku pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja),
 4. korzystanie z basenu, siłowni oraz urządzeń sportowo-rekreacyjnych na statku,
 5. udział w imprezach organizowanych na statku (widowiska w teatrze, animacje, koncerty),
 6. serwis kabinowy i bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku,
 7. opłaty portowe.
 8. zakwaterowanie na statku w kajutach 2osobowych z oknami,
 9. opiekę polskojęzycznego pilota w trakcie całego wyjazdu,
 10. składkę na TFG i TFZ, ubezpieczenie Kosztów Leczenia 150 000 Euro, Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, Chorób Przewlekłych oraz Bagażu Podróżnego.

Cena nie obejmuje:

 • opłat związanych z realizacją programu oraz opłaty serwisowej na statku w wysokości 120€/os. – płatne pilotowi,
 • wydatków osobistych oraz opłat za mini barki.
 • korzystania z punktów usługowych (pralnia, fotograf, SPA itp.
 • Dostępu do sieci Wi-Fi** –
 • Możliwość wykupienia pakietu all inclusive*
 • Możliwość dopłaty do kajuty z balkonem - 1280 zł za kajutę
 • Kabina jednoosobowa dopłata od 2150 zł.

UWAGA!

 • Warunkiem zapisania się na wyjazd jest wpłacenie zaliczki w wysokości 2000 PLN – pozostała kwota na 35 dni przed wyjazdem.
 • uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu osobistego na czas trwania wyjazdu,
 • uczestnik może skorzystać także z dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej. W takim przypadku należy skontaktować się z biurem anda@hot.pl – możliwość dodatkowego ubezpieczenia możliwa tylko przy zapisie,
 • program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
 • liczba uczestników jest ograniczona,
 • cena za dziecko (0-18 roku życia) - jako 3 i 4 osoba w kajucie - to 5120 PLN

Statek Costa Smeralda – Jeden z największych wycieczkowców na świecie, który może zabrać aż 6500 pasażerów! A do tego jest pierwszym wycieczkowcem napędzanym LNG – przyjazny środowisku.

Dzień 1 Warszawa/Rzym
05:00 – zbiórka uczestników wyjazdu na lotnisku w im. Fryderyka Chopina w hali odlotów – strefa A - w Warszawie – spotkanie z pilotem. Wylot do Rzymu planowany jest na godzinę 07:15 (LO301). Po lądowaniu w Rzymie (około 09:25) i odebraniu bagaży przejazd do centrum miasta. W trakcie naszego pobytu w Wiecznym Mieście udamy się na zwiedzanie tzw. Barokowego Rzymu. Nasz spacer rozpoczniemy od Piazza Navona – jednego z piękniejszych placów rzymskich, który upodobali sobie artyści. Idąc dalej zobaczymy Panteon – jeden z symboli Rzymu, świątynię pobudowaną w II w. n.e. ku czci wszystkich Bogów, później przemianowaną na kościół katolicki i mauzoleum pierwszych królów Włoch. Będzie również możliwość wrzucenia pieniążka przy najbardziej znanej w Rzymie Fontannie di Trevi. Nasz spacer po rzymskim baroku zakończymy na Placu Hiszpańskim, gdzie podziwiać będziemy słynne Schody Hiszpańskie. W dalszej części dnia zwiedzanie tzw. Starożytnego Rzymu. W trakcie spaceru zobaczymy m. in.: Koloseum (zew.) pobudowane w I w. n.e., Forum Romanum (centrum starożytnego Rzymu jak i całego imperium) oraz wejdziemy na Wzgórze Kapitolińskie. Po wyczerpaniu programu przejazd na nocleg i obiadokolację w okolicy Rzymu.

Dzień 2 Rzym/Początek rejsu
Po śniadaniu przejazd do portu w Civitavecchia, gdzie wsiądziemy na wycieczkowiec. Wypłynięcie o godzinie 19:00.

Dzień 3 Genua (Włochy)
Genua jest jednym z większych miast we Włoszech, a z całą pewnością kluczowym jeśli chodzi o transport morski na Morzu Śródziemnym. Tradycje morskie w tym mieście sięgają jeszcze średniowiecza – to właśnie tutaj urodził się m. in. Krzysztof Kolumb, którego dom stoi do dnia dzisiejszego. W trakcie naszego pobytu w mieście odbędziemy krótki spacer po starej części miasta – w jego trakcie zobaczymy m. in. Piazza De Ferrari, dom Kolumba czy Katedrę św. Wawrzyńca. Wypłynięcie w Morze zaplanowane jest na godzinę 18:00.


Dzień 4 Marsylia (Francja).
Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Marsylii – drugiego co wielkości miasta we Francji. Zwiedzanie rozpoczniemy od Starego Portu – miejsca uważanego za centrum turystyczne miasta. Dotrzemy również pod najważniejszy zabytek miasta – Bazylikę Notre Dame de la Garde. Usytuowana jest ona na wzgórzu wznoszącym się na wysokość 162 m. n.p.m. i góruje nad starą częścią Marsylii. Została ona wybudowana w XIX wieku na ruinach dawnego fortu. Najbardziej charakterystycznym elementem świątyni jest pozłacana figura Matki Bożej znajdująca się na fasadzie i mierząca 11 metrów i ważąca prawie tonę. Wypłynięcie w Morze zaplanowane jest na godzinę 16:00

Dzień 5 Barcelona (Hiszpania)
W czasie naszego pobytu przejdziemy się słynnymi Bulwarami Ramblas oraz zobaczymy (z zew.) stadion klubu piłkarskiego F.C. Barcelona, który jest największym stadionem piłkarskim w Europie. Zobaczymy także słynny kościół Sagrada Familia (zew.) oraz wjedziemy na wzgórze Montjuic, aby stamtąd podziwiać panoramę miasta. Na zboczach wzgórza zostały pobudowane obiekty olimpijskie, które zostały pobudowane w związku z organizawanymi w Barcelonie letnimi Igrzyskami Sportowymi w 1992 roku. Po zakończeniu zwiedzania powrót na statek – o 18:00 wypłynięcie do Sardynii.

Dzień 6 Dzień na Morzu

Dzień 7 Cagilari (Sardynia/Włochy)
Zwiedzanie Cagilari – tętniącej życiem stolicy Sardynii. Cagliari znane jest ze swych charakterystycznych i bardzo zróżnicowanych dzielnic. Jedną z nich jest starożytna Castello, czyli ufortyfikowana średniowieczna część położona na pobliskim wzgórzu. Tam znajduje się Bastion San Remy – jeden z symboli miasta. Autokarem wyjedziemy również poza miasto, gdzie będziemy mogli zobaczyć baseny solne – często można tutaj zaobserwować flamingi. W trakcie zwiedzania planowany jest również czas wolny. Powrót na statek – o 16:00 wypłynięcie do Neapolu.


Dzień 8 Neapol (Włochy)
Zwiedzanie Neapolu, gdzie zobaczymy miedzy innymi: Katedrę, Piazza del Plebiscito z Bazyliką San Francesco di Paola, Palazzo Reale, Teatro San Carlo - klejnot Neapolu, jeden z największych teatrów operowych w Europie; neorenesansową Galerię Umberto I oraz Castel Nuovo. Przejdziemy również przez najstarszą część Neapolu – Centro Storico – wpisaną na Listę UNESCO, gdzie znajduje się wiele zabytków. W trakcie zwiedzania zaplanowany jest również czas wolny do własnego wykorzystania – możliwość zjedzenia prawdziwej neapolitańskiej pizzy. Powrót na statek – o 20:00 wypłynięcie do Civitavecchia.

Dzień 9 Rzym/Zakończenie rejsu
O godzinie 08:00 dopłynięcie do Civitavecchia. Odbiór bagaży i przejazd do Rzymu – tego dnia udamy się na Watykan – będziemy zwiedzać największy kościół na świecie jakim jest Bazylika św. Piotra pobudowana w miejscu jego męczeńskiej śmierci. Bazylika ma 211m długości i 133m wysokości - zostało zgromadzonych tutaj wiele dzieł sztuki jak m.in. „pieta” Michała Anioła. W trakcie zwiedzania również możliwość modlitwy przy grobie św. Jana Pawła II. Po zwiedzaniu czas wolny i następnie przejazd na lotnisko, skąd o godzinie 19:40 nastąpi wylot powrotny do kraju. Po lądowaniu w Warszawie (około 22:00) i odebraniu bagaży zakończenie wyjazdu.

*Pakiety All inclusive -możliwość wykupienia przy zapisie, lub bezpośrednio na statku

• Pakiet napojów My Soft Drinks (kawa, herbata, napoje i koktajle bezalkoholowe, napoje energetyczne, soki, woda), 750 zł/osoby
• Pakiet All Inclusive My Drinks (piwo, wino, napoje, mocne alkohole, likiery, koktajle np. Aperol Spritz, Mojito czy Piña Colada - w restauracjach, barach i dyskotece oraz butelka wody 0,5 l dziennie) – 1150 zł/osoby.
• Pakiet All Inclusive My Drinks Plus (wszystkie napoje w restauracjach, barach i dyskotece, serwowane na szklanki - obejmuje marki premium) – 1650 zł/osoby

Wybrany pakiet należy wpisać w odpowiednim okienku w zgłoszeniu uczestnictwa. Wykupienie pakietu napojów lub formuły all inclusive jest możliwe jedynie na czas całego rejsu dla wszystkich osób podróżujących w jednej kabinie lub w ramach jednej rezerwacji. Jest to możliwe w momencie rezerwacji lub dopłaty - nie później niż 45 dni przed rejsem. Pakiet można wykupić również na pokładzie - pierwszego dnia rejsu bezpośrednio u obsługi statku.

**INTERNET
Na pokładzie statku można zamówić jeden z pakietów, gwarantujących dostęp do internetu przez Wi-Fi. Możliwość wykupienia wyłącznie na pokładzie statku w trakcie rejsu.

• Costa Whatsapp - od 30 EUR/rejs
• Costa Social - od 60 EUR/rejs. Dostęp tylko do aplikacji social media (Facebook, Messenger, Twitter, WhatsApp, Snapchat itp.)
• Costa per minute - 0,25 EUR/minutę (nielimitowany internet, naliczanie minutowe)
• Costa 1 GB - od 50 EUR/rejs
• Costa 3 GB - od 120 EUR/rejs

Galeria: Costa Smeralda


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]