AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka na Sycylię (6 dni - samolot)


Dzień 1

22:30 (27.04) zbiórka uczestników wyjazdu w Pleszewie i następnie transfer na lotnisko do Berlina, skąd nastąpi przelot do Katanii (wylot 06:00). Po lądowaniu (ok.08:40) i odebraniu bagaży przejazd do Palermo. W mieście zobaczymy między innymi Katedrę, Pałac Normanów, a także słynne Katakumby Kapucynów, w których można zobaczyć blisko 8000 mumii chowanych tutaj począwszy od XVI w. W Palermo jest także przewidziany czas wolny. Tego dnia mamy również zaplanowane nawiedzenie Monreale, gdzie króluje romańska katedra (najpiękniejszy normańsko-sycylijski kościół we Włoszech) ufundowana w 1174 przez Wilhelma II Sycylijskiego. Katedra to wspaniałe dzieło sztuki, w środku jest ozdobiona tysiącami metrów kwadratowych mozaik ze scenami z Pisma Świętego - przykład Biblii dla ubogich. Przejazd na nocleg w okolice Brolo.

Dzień 2

Rano przejazd do Agrigento – będziemy zwiedzać Dolinę Świątyń – jeden z najważniejszych zabytków na całej Sycylii. Strefa archeologiczna liczy ponad 1800 ha i należy do jednych z największych na świecie. Większość zabytków pochodzi z okresu największego rozkwitu miasta (V wiek p.n.e.) kiedy wyspa była skolonizowana przez Greków. Następnie udamy się na Schody Tureckie – wapienny klif sięgający nawet 90m charakteryzujący się wyżłobionymi przez wiatr i wodę stopniami. Powrót do hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 3

Wyjazd na Wyspy Liparyjskie. Autokarem udamy się do miejscowości Milazzo, gdzie wsiądziemy na statek i wypłyniemy na całodniowy rejs. Na Wyspy Liparyjskie (dawniej Eolskie) składa się 17 wysp, które położone są w pobliżu północnego wybrzeża Sycylii. Wyspy te są słabo zaludnione, lecz co roku odwiedzają je licznie turyści. Po zakończeniu rejsu powrót do hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 4

Tego dnia udamy się do Sanktuarium w Tindari. Otaczana kultem jest tutaj figurka Czarnej Madonny, której historia owiana jest licznymi legendami. Najprawdopodobniej jeden ze statków płynących do Konstantynopola osiadł na mieliźnie w pobliżu Tindari i na pamiątkę tego wydarzenia postanowiono wybudować Sanktuarium, w którym umieszczono figurkę Maryi, która była przewożona na tym statku. Tego dnia zaplanowany mamy wyjazd na największy czynny wulkan Europy – Etnę (wjazd na wysokość około 1900 m. n.p.m. autokarem, skąd istnieje możliwość za dodatkową opłatą (około 78€) wjazdu kolejką linową i następnie autobusikami górskimi w okolice krateru na wysokość około 3000 m. n.p.m. Tego dnia odwiedzimy także przepiękną Taorminę, nazywaną często perłą Sycylii. W Taorminie przewidziany jest czas wolny - każdy będzie miał okazję przespacerować się od Bramy Messyńskiej do Bramy Katańskiej, pomiędzy którymi znajduje się główny deptak w mieście. Przejazd do hotelu w okolicy Taorminy.

Dzień 5

Po śniadaniu udamy się na dalsze poznawanie wyspy. Tego dnia zwiedzimy największe sanktuarium na terenie Sycylii. Syrakuzy - niegdyś jedno z potężniejszych miast w Europie, założone przez Greków w VIII w. p.n.e. W mieście tym odwiedzimy Teatr Grecki z V w. p.n.e., oryginalne ogrody wśród skał dawnych kamieniołomów wraz z pobliską grotą, którą malarz Caravaggio nazwał Uchem Dionizosa - niespotykane efekty akustyczne. Syrakuzy to miasto, gdzie historia z czasów greckich, w tym czasów Archimedesa, przeplata się z historią Łez Matki Bożej - Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej jest jednym z większych sanktuariów w Europie, nawiedza je rocznie około 3 miliony pielgrzymów. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 6

Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Katanii - drugiego największego miasta na Sycylii i jednego z większych na terenie Włoch. Miasto od setek lat rozwija się w cieniu Etny – jej erupcje wielokrotnie niszczyło miasto, które jednak nigdy się nie poddawało i zawsze się odbudowywało. Zwiedzanie rozpoczniemy przy Katedrze św. Agaty, by potem zagłębić się w uliczki i poznać uroki miasta. Po zakończeniu zwiedzania przejazd na lotnisko. Wylot planowany jest na godzinę 19:25. Po lądowaniu w Berlinie (około 22:10) przejazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego i zakończenie pielgrzymki.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]