AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Północnych Włoch (9 dni - autokar)


Dzień 1

06:00 zbiórka uczestników w Szamotułach i następnie przejazd na nocleg w okolice Fusch (Austria).

Dzień 2

Wyjazd na drogę wysokogórską – Grossglocknerstrasse. Ta najpopularniejsza alpejska droga kończy się pod "diamentem" Narodowego Parku Wysokie Taury (Nationalparks Hohe Tauern): najwyższą górą Austrii Großglockner (3.798 m) i największym lodowcem Pasterze. Przejazd trasą wysoko alpejską jest niezapomnianą podróżą wśród najwyższych szczytów austriackich Alp, która na pewno na długo pozostanie w pamięci! Następnie przejazd na nocleg w okolice miejscowości Werony.

Dzień 3

Rano udamy się do Sanktuarium, gdzie czczona jest Madonna della Corona. Pięknie usytuowany kościół, niejako zaczepiony na skale, otoczony jest koroną alpejskich szczytów (stąd też nazwa). W 1988r. to miejsce odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II. Modlił się wówczas o to, aby chrześcijanie tak byli zjednoczeni z Chrystusem, jak to sanktuarium zespolone jest ze skałą, na której zostało wzniesione. Następnie przejazd do miejscowości Garda, która leży nad brzegiem jeziora o takiej samej nazwie. Jezioro Garda jest największym jeziorem włoskim, które dzięki swojemu położeniu – pośród Alp – należy do najpiękniejszych w całych Włoszech. Przewidziany jest tutaj czas wolny do własnego wykorzystania na promenadzie. Przejazd na nocleg w okolice Turynu.

Dzień 4

Po śniadaniu udamy się do pierwszej stolicy Królestwa Włoch – Turynu. Dzisiejszy Turyn kojarzy się przede wszystkim z Fiatem, lecz to nie wszystko. Turyn to także wielka architektura barokowa (prace przeprowadzane od XVII w. prawie zupełnie zlikwidowały średniowieczną strukturę urbanistyczną), druga w świecie kolekcja egiptologiczna. Największym jednak magnesem, który przyciąga rzesze pielgrzymów i turystów jest umieszczony w Katedrze Całun Turyński. Relikwia bardzo rzadko pokazywana jest publicznie (możliwe jest tylko zobaczenie miejsca w Katedrze gdzie jest przechowywany). Tego dnia udamy się również Sacra di San Michele. Opactwo to znajduje się na szczycie góry Pirchiriano, na wysokości blisko 1000 m. n.p.m. Pomimo swojej niesamowitej historii miejsce to jest mało znane, pomimo tego, że to właśnie w murach opactwa Umberto Eco umieścił akcję swojej najlepszej powieści „Imię Róży”. Należy również dodać, że sanktuarium znajduje się na tzw. Linii nazywanej „Mieczem Michała Archanioła”, która tworzy linię prostą łączącą Irlandię z Izraelem i zawierającą w sumie 7 sanktuariów ku czci Archanioła. Powrót na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 5

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Mesero, miasta związanego ze Św. Gianną Berettą Molla. Święta Gianna Beretta Molla, żona, matka, lekarka, urodziła się w Magenta, we Włoszech w 1922 roku. Wykształcona, niezależna i głęboko wierząca kobieta, pełna oddania w służbie społeczeństwu. Następnie przejazd do Mediolanu, gdzie w trakcie spaceru poznamy największe zabytki miasta. Zobaczymy imponujące Castello Sforzesco – dawną siedzibę jednego z najpotężniejszych rodów w historii Włoch, czy też słynną Katedrę Mediolańską, która jest jednym z piękniejszych kościołów na świecie. Przejazd na nocleg w okolice Bolonii.

Dzień 6

Rano Bolonia - stolica regionu Emilia-Romagna. W czasie spaceru po tym niezwykłym mieście będziemy mieli okazję zobaczyć m.in.: Bazylikę św. Petroniusza, Plac Maggiore, Pałac del Re Enzo, Bazylikę San Stefano oraz słynne Dwie Wieże, które są pozostałością po blisko 200-stu wieżach znajdujących się w Bolonii w czasach średniowiecza. W dalszej części dnia przejazd do Ravenny – miasta, które zostało założone najprawdopodobniej około XIV w. p. n. e. przez Umbrów. Swój największy rozkwit przeżyło jednak u kresów istnienia cesarstwa zachodnio-rzymskiego, kiedy cesarz Flawiusz Honoriusz przeniósł cały dwór książęcy z zagrożonego Rzymu do Ravenny. W mieście znajduje się aż 8 zabytków wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako zabytki wczesnego chrześcijaństwa i mozaikarstwa. Nocleg w okolicy Padwy.

Dzień 7

Po śniadaniu udamy się miasta Św. Antoniego - Padwy. Według legendy założycielem miasta był legendarny wódz trojański - Antenor, który salwując się ucieczką z Troi przybył na Półwysep Apeniński. W mieście tym odwiedzimy Sanktuarium tego Świętego, w którym oprócz grobu Św. Antoniego przechowywane są jego relikwie. Na nocleg udamy się w okolice Altötting (Niemcy).

Dzień 8

Rano wyjedziemy do bawarskiego Sanktuarium Maryjnego w Altötting ,tutaj czci się figurę Matki Bożej Łaskawej. Zwiedzmy również Kościoły: św. brata Konrada, św. Anny i św. Magdaleny oraz Kościół parafialny św. Filipa i Jakuba. Następnie przejazd do stolicy Monachium i spacer po głównej arterii miasta w czasie którego zobaczymy Kościół Matki Bożej, Nowy Ratusz, siedzibę królów Bawarii i gmach opery, oraz będzie czas na zakup przysmaków i pamiątek. Powrót do hotelu obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

Tego dnia przewidziany jest pobyt w Norymberdze. W tym frankońskim mieście odbędziemy spacer po Starówce, na której znajdują się między innymi kościoły Św. Wawrzyńca oraz Św. Sebalda, będziemy także na Rynku, aby podziwiać Schöner Brunnen (Piękna Studnię), która została wybudowana jeszcze w XIV wieku i dziś jest jedną z bardziej rozpoznawalnych budowli historycznych w mieście.. Po spacerze udamy się autokarem przed Pałac Sprawiedliwości, gdzie sądzono zbrodniarzy hitlerowskich. Zobaczymy w czasie naszego pobytu w Norymberdze słynny stadion, na którym odbywały się wiece nazistowskie. Po wyczerpaniu programu przejazd na miejsca zbiórki z dnia pierwszego.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]