AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Uzbekistanu (9 dni - samolot)


Termin wyjazdu: 13-21.09.2024

Cena: 3900 PLN + 790 USD


Cena obejmuje:

 • przelot samolotem na trasie
 • przejazdy autokarowe i kolejowe na trasie wyjazdu,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4* - pokoje 2,3 osobowe,
 • śniadania od 2-go do 9-go dnia oraz obiady 2-go do 8-go dnia,
 • opiekę angielskojęzycznego przewodnika oraz polskiego pilota,
 • ubezpieczenie KL, NNW, BP oraz składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje:

 • opłat związanych z realizacją programu, lokalnych przewodników oraz opłaty za zestaw do oprowadzania grup (160 USD/os.) – płatne pilotowi w trakcie wyjazdu,
 • dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 1200 PLN/os. za cały wyjazd,
 • napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.

UWAGA!

 • Warunkiem zapisania się na wyjazd jest wpłacenie zaliczki w wysokości 2000 PLN oraz przesłanie wypełnionego i podpisanego zgłoszenia
 • dowód osobisty musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z wyjazdu,
 • przeloty samolotem z bagażem rejestrowanym 20kg oraz bagażem podręcznym max. 40 × 20 × 25 cm do umieszczenia pod fotelem.
 • program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
 • ilość uczestników jest ograniczona,
 • godziny odlotów mogą ulec zmianie,
 • ceny wstępów mogą ulec zmianie.
 • Minimalna liczba uczestników: 18 osób

Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Berlinie (hala odlotów T1) o godzinie 10:30). Wylot do Taszkentu (z przesiadką w Istambule o 18:25) planowany jest na godzinę 12:50.

Dzień 2

Przylot do Taszkentu planowany jest na godzinę 00:50. Po odebraniu bagaży przejazd do hotelu na nocleg. Spotkanie i powitanie przez przewodnika. Po śniadaniu rozpoczniemy wycieczkę po Taszkencie: Kościół rzymskokatolicki Najświętszego Serca Pana Jezusa w Taszkiencie jest największą parafią katolicką w Azji Środkowej (1912-1917-1993) zwiedzanie miasta: Pomnik Żołnierzy Polskich, Plac Niepodległości, Pomnik Odwagi, Pomnik Ofiar II Wojny, Pomnik Amira Temura ,Plac Teatralny Alishera Navoi, wieża telewizyjna w Taszkiencie (na zewnątrz). Nocleg w hotelu

Dzień 3

Odbiór lunch boxów z hotelu i wyjazd na lotnisko. Transfer na lotnisko krajowe w Taszkencie. Lot do Urgencza. Zwiedzanie Kościoła Najświętszej Maryi Panny, Matki Miłosierdzia, wizyta na ulicy, na której 14 lutego 1936 r. urodziła się Anna Herman. Ciąg dalszy: wyruszamy do Chivy (30 km). 13:00- Obiad w restauracji nacjonalnej. Po obiedzie kontynuacja wycieczki. Kompleks architektoniczny Ichan-Kala (XII-XIX), Resydencja ostatniego Khana Khivy łącznie z Mauzoleum Ismail Khodja , Madrasse Muhammeda Amina Khana, Zamek Kunya-Ark (XVI-XVI), Wieża Kalta Minor, Palac Tash-Hovli (XIX).Mauzoleum Pahlavan Mahmud (XIV-XVIII), Meczet Juma(X). Nocleg w hotelu.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. Kiedyś przyjazd z Chivy do Buchary mógł zając miesiąc, w czasach dzisiejszych zajmuję to 6-7 godzin pociągiem, przez tajemniczą czerwoną pustynię "Kyzyl-Kum", terytorium" Khorezmu", który w przeszłości nazywano "stanem tysiąca stu miast". Jakie tajemnice są zakopane na tej pustyni, to jest coś, co archeolodzy i historycy będą próbowali znaleźć w przyszłości. 13:00 Obiad na pustyni. Będziemy mieli możliwość obejrzenia egzotycznych krajobrazów pustyni ze starą rzeką Amudarya - zatrzymamy się nad rzeką, żeby zrobić piękne zdjęcia. Nocleg w hotelu.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Czarująca Buchara to ojczyzna Ibn Sino (Awicenny), ulubione miejsce sławnego filozofa –Hoja Nasriddina, tętniąca życiem i luksusowa stolica emirów, bogata dla wszystkich narodowości. Kiedy słyszysz "Perła Wschodu”– to Buchara! Zaczynamy zwiedzanie od Kościoła Świętego Andrzeja Apostoła, oficjalnie zarejestrowany w 2002 r., ale zbudowanego w 2005 r., może pomieścić 150 wiernych. Kontynuujemy wycieczkę zwiedzając starożytną część Buchary: Mauzoleum Ismael Samani Grobowiec przedstawicieli dynastii Samanidów (z końca IX-początku X wieku), Mauzoleum Chashma Ayub (Święte źródło patriarchy Hioba XIV w.) 13:00 Obiad w domu narodowym z pokazem tradycyjnego uzbeckiego dania pilawu. Po obiedzie kontynuacja wycieczki: Meczet Bolo-Hauz (początek wieku XX w.), Citadel Ark (IV w.) – miasto w mieście, Poi Kalon Ensemble religijne serce Buchary składa się z: Minaretu Kalon (XII w.), Meczetu Kalyan (XII w.), Miri Arab (XVI w.), Madrasse Ulugbeka (1417 r.), Madrasse Nodir Divan beghi, Madrasse Abdul Aziz Khan , Meczetu Magoki-Attori (XII-XVI w.) Tego dnia będziemy mieli również okazję zobaczyć pokaz ludowy - w starej medresie Nodir Divon Begi. Nocleg w hotelu.

Dzień 6

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Shakhrisabz (260 km). Po przyjeździe wycieczka po mieście: Pałac Ak-Saray Amira Temura (Biały Pałac, 1380-1404), który jest w znacznym stopniu zniszczony, ale jest intensywnie odnawiany. Oprócz ogromnej 40-metrowej bramy, zobaczymy wspaniałe filigranowe mozaiki. Zespół Mauzoleum Dorus-Saodat ("Miejsce Władzy", XIV w.) - krypta Dżahangira i Omara (synów Temura). Kultowe miejsca Szachrisabz to zespół Dorut-Tilovat ("Błękitny meczet", XIV w.) - mauzoleum duchowego instruktora Timura Szamsiddina Kulola, pełne wdzięku mauzoleum Gumbazi-Seyidon (XVI w.), meczet Kok-Gumbaz (1435) i meczet Khazrat-Imam (XIV w.). 13:00 obiad w restauracji nacjonalnej. Wizyta na Cmentarzu Polskich Żołnierzy Armii Generała Andersa w Szachrisabz. Dalszy przejazd do Samarkandy (110 km). Po przyjeździe transfer do hotelu, zameldowanie i czas wolny. Nocleg w hotelu.

Dzień 7

Śniadanie w hotelu. Zaczynamy wycieczkę po Samarkandzie: Nauka i sztuka starożytnego Wschodu koncentrowały się w Samarkandzie od dawnych czasów. Jest to wielonarodowe i wielokulturowe miasto - mówi się tutaj, że: "istnieje wiele kroków prowadzących do nieba" i nie ma różnicy w jakim języku się modlisz. Zaczynamy wycieczkę po Samarkandzie: Wizyta w Katolickim Kościele parafialnym św. Jana Chrzciciela- Kościół rzymskokatolicki w Samarkandzie został zbudowany w 1915 roku. Następnie wizyta w Mauzoleum Guri Emir - Grobowiec Tamerlana (XIV-XV w.), placu Registan - Medreseh Ulughbeka (XV w.), Medreseh Shir-Dor (XVII w.), Medreseh Tilla-Kori (XVII w.). 13:00 Obiad w restauracji nacjonalnej. Po obiedzie kontynuacja wycieczki: Meczet Bibi-Khonum, zwiedzanie Wschodniego Bazaru Siab, gdzie można znaleźć wiele odmian świeżych i suszonych owoców, słodyczy i lokalnych pamiątek. Nocleg w hotelu.

Dzień 8

Śniadanie w hotelu. Ciąg dalszy zwiedzania miasta Samarkanda: Kompleks architektoniczny Shakh-i-Zinda (z XI-XV w.), Obserwatorium astronomicznego Ulugbek (XV w.), wykopalisk i muzeum starożytnego miasta Afrosiab, mauzoleum świętego Daniela. 13:00 Obiad w restauracji nacjonalnej. Następnie transfer na dworzec kolejowy w Samarkandzie. Pociąg do Taszkentu, 16:08-18:30 (może ulec zmianie). Po przyjeździe spotkanie z kierowcą i transfer do hotelu. Czas wolny Nocleg w hotelu.

Dzień 9

Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko. Wylot powrotny do Berlina planowany jest na godzinę 09:00 (z przesiadką W Istambule o 12:15). Po lądowaniu w Berlinie o godzinie 17:45 i odebraniu bagaży zakończenie wyjazdu.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy

Galeria: Uzbekistan


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]