AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka do Portugalii (6 dni - samolot)


Dzień 1

Zbiórka uczestników pod kościołem, następnie przejazd autokarem na lotnisko do Berlina i wylot do Lizbony – stolicy Portugalii .Po przylocie do Lizbony przejazd na nocleg w okolice miejscowości Coimbra.

Dzień 2

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Porto. W godzinach popołudniowych rozpoczniemy zwiedzanie Porto – miasta słynącego ze wspaniałych win. W czasie spaceru zobaczymy m. in. Praca de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, Katedrę Se, Casa do Infante (z zew.). Zaplanowany również jest pobyt w dzielnicy Ribeira – najbardziej gwarnym miejscu w Porto, wpisanym na listę UNESCO. W miarę możliwości przewidziana jest wizyta w winiarni, w której zapoznamy się z procesem produkcji słynnego Porto i gdzie warto spróbować lokalnych trunków (dodatkowy wstęp około 15,- €). W miarę możliwości tego dnia odwiedzimy Coimbrę – stolicę Portugalii przed Lizboną oraz ośrodek akademicki położony nad rzeką Mondego. Przejazd na kolację i nocleg w okolice Santiago de Compostela. 

Dzień 3

Po śniadaniu pobyt w Santiago de Compostela. Według legendy miasto to powstało dzięki biskupowi Irii, który doprowadzony przez gwiazdę (z łacińskiego campus stellae - "pole gwiazdy" stąd nazwa miasta), odkrył tu ok. 830 grób św. Jakuba Starszego apostoła. W roku 896 król Asturii Alfons II Wielki wybudował nad grobem bazylikę. Tak jak miliony pielgrzymów, poprzez stulecia tego Sanktuarium, my także nawiedzimy grób Św. Jakuba i będziemy spacerować po uliczkach tego przepięknego galicyjskiego miasta. W godzinach popołudniowych nastąpi wyjazd do Fatimy. 

Dzień 4

Dzień w całości poświęcony na pobyt w Fatimie - miejscu kultu Maryjnego - celu pielgrzymek z całego świata (między innymi pobyt w Sanktuarium Fatimskim i domach, gdzie przyszły na świat i mieszkały w trakcie objawień dzieci). Przewidziany jest także czas do osobistego wykorzystania.

Dzień 5

Dzień rozpoczniemy od udziału we Mszy Św. na terenie Sanktuarium, po której udamy się na śniadanie. Następnym punktem programu w tym dniu będzie Alcobaca. W Alcobaca znajduje się opactwo Cystersów, przykład doskonałej w formie gotyckiej architektury cysterskiej, z największym kościołem w Portugalii. Warte zobaczenia są grobowce króla Piotra I i jego tragicznie zmarłej kochanki Ines de Castro, Sala Królów, kuchnie czy krużganki. Z Alcobaca przejedziemy do Lizbony. Lizbona to piękne miasto o specyficznej atmosferze, w którym zobaczymy między innymi: Katedrę oraz miejsce, gdzie stał rodzinny dom Św. Antoniego, Plac Dos Restauradoras oraz wspaniałą dzielnicę wzniesioną po trzęsieniu ziemi w 1755 roku. W tej właśnie dzielnicy, która jest sercem tego Miasta przewidziany jest czas wolny – okazja do spróbowania portugalskich przysmaków, np. słynnego bacalhau (dorsza).
Kolejnym punktem programu będzie dzielnica Belem: klasztor Hieronimitów (UNESCO), róża wiatrów oraz pomnik odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gama oraz Ferdynanda Magellana. Nocleg tego dnia planowany jest w okolicach Lizbony.

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko w Lizbonie, powrót do Berlina, transfer autokarem na miejsce zbiórki z dnia pierwszego - zakończenie wyjazdu.

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy

Galeria: Portugalia


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]